Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mityba (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-05-11 10
Mėsos maltinį mėgintuvėlyje užauginęs Mastrichto universiteto fiziologijos profesorius Markas Postas neabejoja: jau po kelerių metų dirbtinės mėsos patiekalų bus galima rasti prabangiuose restoranuose, o po dešimtmečio šis produktas pakeis įprastą mėsą.
(0) 2015-05-09 7
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad iki 2030 metų Europą ištiks didelio masto nutukimo krizė, jeigu europiečiai nekeis dabartinių mitybos įpročių.
(2) 2015-05-06 88
Po dietos džiaugėtės sumažėjusiu svoriu, tačiau išsivystė alergija riešutams? Atsisakėte mėsos ir pradėjote vegetariškai maitintis, bet pradėjote nebevirškinti pieno? Sesijos metu valgėte vien picas ir kebabus, o dabar niekaip netirpsta priaugę kilogramai? Kodėl Jus nusprendėte, kad tai vien tik Jūsų nusiskundimai? Gana tikėtina, kad tuo pačiu skundžiasi ir savo nepasitenkinimą reiškia mūsų nematomos, nuvertintos ir ignoruojamos antrosios pusės.
(0) 2015-05-04 -17
Ak, tas alkoholis. Esame raginami mėgautis atsakingai, bet po pirmo gurkšnio raginimą pamirštame ir... pasielgiame neatsakingai. O paskui tenka raudonuoti. O dabar paaiškėjo, kad tas skruostų raudonis gali būti panaudotas ir kaip ginklas prieš jus.
(2) 2015-05-02 17
Mokslininkai išsiaiškino, kad pakeitus europietišką maitinimosi racioną tradiciniais afrikietiškais patiekalais galima sumažinti storosios žarnos vėžio riziką.
(7) 2015-04-29 14
Išmaitinti 7 milijardus Žemės gyventojų – nelengvas uždavinys. Trečiojo pasaulio valstybėse kasdien nuo bado jau dabar miršta tūkstančiai, o didėjant Žemės gyventojų skaičiui, kuris 2050 metais pasieks beveik 10 mlrd., problema augs. Išmaitinti alkstančius gali padėti mokslininko iš Olandijos Marko Posto laboratorinės mėsos auginimo metodas.
(0) 2015-04-27 35
Mokslininkai ir medikai visuomet linkę kiekvieną situaciją vertinti ramiai, nepulti į paniką ir nepiešti apokaliptinio scenarijaus. Tiesa, ne tuomet, kai kalba pasisuka apie atsparumą antibiotikams.
(3) 2015-04-24 14
Atrodo laikai, kai girti kelių gaideliai galėjo girtis, kiek kuris įpūtė, nenumaldomai tolsta. Ateitis gaideliams liūdnesnė, nes aštuoni studentai iš Meksikos gerokai patobulino, į kai kuriuos automobilius montuojamą sistemą „AlcoStop“.
(4) 2015-04-24 61
Lietuvių startuolis „Hello Hungry“ pasaulį tikisi nustebinti gėrimu, galinčiu tapti alternatyva tiems, kam atsibodo nesveikas maistas. Vitaminų ir mineralų sudėtyje turintis „Hello Hungry“ skirtas biure dirbantiems žmonėms, kurie neturi laiko tinkamai pavalgyti.
(2) 2015-04-22 48
Dauguma patarimų, kaip pagerinti sveikatą, būna labai aiškūs. Jei norite numesti svorio – mažiau valgykite ir daugiau judėkite. Kad jaustumėtės energingi – gerai išsimiegokite. Kad išvengtumėte dehidratacijos – gerkite daugiau vandens. Tačiau nemažai rimtų ir, svarbiausia, veiksmingų patarimų skamba, lyg pokštas – atrodytų, jog, siekiant norimo tikslo, elgtis reikia kaip tik priešingai.
(3) 2015-04-12 23
Lietuvoje medžių sula turėtų būti išgaunama masiškai ir tik su specialia įranga. Tai duotų daug pridėtinės vertės, šalis būtų aprūpinama vertingu gėrimu, dalis jo galėtų būti netgi eksportuojama. Taip mano Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) profesorius Vladas Vilimas, ketvirtadienį viešėjęs Tymo turgelyje Užupyje ir skaitęs pranešimą apie galimybes mūsų šalyje sulą naudoti didesniu mastu.
(0) 2015-04-10 3
3D spausdintuvai leidžia sukurti daiktus iš neįprastų jiems medžiagų, o ir idėja kurti drabužius iš neįprastų medžiagų nėra nauja. Panašią mintį keli australai nusprendė įgyvendinti praktiškai.
(3) 2015-04-09 36
Įsivaizduokite, kad telefonu nufotografavę bare užsisakytą gėrimą galite sužinoti, ar jame yra reikiamas alkoholio kiekis, o pažiūrėję į parduotuvėje gulinčių braškių nuotrauką pamatyti, kiek jose pesticidų.
(2) 2015-04-08 7
Veikiausiai manote, kad filipiniečių virtuvę labiausiai atspindi ryžių, žuvies patiekalai, esantys kažkur tarp ispaniško, amerikietiško ir kinų meniu? Iš dalies, tai tiesa. Tačiau ši pietryčių Azijos šalis vis garsiau siejama ir su vienu konkrečiu, ganėtinai ekstremaliu patiekalu – Balut.
(1) 2015-04-07 56
Nors gyvename naujausių technologijų ir mokslo pasiekimų amžiuje, žmonių požiūris į sveikatą prilygsta viduramžiams: grįžtama prie gydymosi metodų, kurie ne tik kelia šypseną medikams, bet ir liūdnai baigiasi patiems pacientams.