Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Žmogus ir medicina
(3) 2016-09-29 4
Jei prieš dešimtmetį plastinės operacijos buvo prabanga, tai šiuo metu jos tapo kone kasdienybe. Plastikos chirurgai išskiria tris populiariausias kūno dailinimo procedūras: riebalų nusiurbimą, krūtų dailinimą ir pilvo plastiką. Tačiau Lietuvoje visgi populiariausios išlieka krūtų didinimo ar atkūrimo operacijos, kurios nėra jau tokios saugios, kaip reklamuojama.
(0) 2016-09-29 3
Jei esate tvarkingas, greičiausiai manote, kad grindys jūsų bute tokios švarios, jog galima nuo jų valgyti. Deja, neseniai buvo atliktas tyrimas, kuris verčia suabejoti vadinamąja 5 sekundžių taisykle, rašo „The New York Times“.
(1) 2016-09-29 17
Candida albicans yra mieliagrybiai, gyvenantys kiekvieno virškinamajame trakte ir gleivinėse. Paprastai šie mikroorganizmai nekenkia sveikatai. Organizmo gerosios bakterijos reguliuoja grybelio augimą, neleidžia jam išsiplėsti. Tačiau kartais jos išsibalansuoja.
(0) 2016-09-28 14
Visuomenė vis daugiau kalba apie įvairiausių papildų naudą, tačiau naujausi tyrimai parodė, kad kai kurie iš jų jums ne tik, kad nepadės, tačiau ir gali pakenkti.
(2) 2016-09-28 23
Užgulusi nosis – nieko gera. Sunku kvėpuoti, užuosti.
(0) 2016-09-28 5
Prieš kurį laiką Meksikoje gimė pirmasis kūdikis po naujos „trijų asmenų“ apvaisinimo technologijos panaudojimo. Dabar penkių mėnesių sulaukęs mažylis turi ne tik savo motinos ir tėvo genetinės informacijos, bet ir genetinio kodo dalį iš kitos moters.
Rubrika: Biotechnologijos
(3) 2016-09-28 0
Ant riešo dėvimas įrenginys, kuris praneša apie tai, kiek nuėjote žingsnių, įspėja, kad per ilgai užsisėdėjote ir metas pajudėti, pataria, kada ir ko užkąsti, matuoja pulsą ir miego kokybę, rekomenduoja mankštos režimus ir net žemėlapyje rodo įveiktus maršrutus, atrodo tiesiog programuoja mus tapti tobulesniais. Deja, pasirodo technologijai dietų besilaikančio žmogaus emocijų kodas kol kas per sudėtingas.
(0) 2016-09-27 5
Šiurpi istorija sukrėtė New York Post skaitytojus. Niujorko policijos departamentas informavo, kad senyva Bruklino rajono gyventoja neregė pastaruosius 20 metų pragyveno, kaip manoma, su savo sūnaus palaikais namuose. Žmogaus palaikai moters namuose Midvude rasti rugsėjo 15 d., kai neregę Ritą Wolfensohn aplankė giminaitė.
(0) 2016-09-27 -4
Yra nemažai abejotinų reklamų bei straipsnių, kuriuose aiškinama, kad turėtumėte vartoti vienus ar kitus maisto papildus. Tačiau, kaip žinoti, kurios medžiagos iš tiesų mums yra naudingos, o kurios – tik laiko bei pinigų švaistymas?
(0) 2016-09-26 2
Išmanieji telefonai keičia mūsų gyvenimo būdą. Ypač mūsų vaikų. Jie susiduria su tokiomis problemomis, su kuriomis mes, tėvai, nesame dar susidūrę.
Rubrika: Mobilusis ryšys
(14) 2016-09-26 32
Kai vieną rytą pabudau su mintimi, kad mielai suvalgyčiau „Napoleono“ gabaliuką, supratau, jog pats metas apmąstyti, ar ne pernelyg pamėgau saldumynus. Visuomet buvau smaližė, tačiau niekada nevalgiau tiek saldumynų, kiek šią vasarą.
(13) 2016-09-26 54
Būtinybė kasdien keltis ir dirbti nuo devintos valandos yra labiausiai paplitusi kankinimo forma šiuolaikinėje visuomenėje, teigiama Oksfordo universiteto profesoriaus Paulo Kelley atlikto tyrimo išvadose.
(3) 2016-09-25 30
Pastaruoju metu visur mirga antraštės apie stebuklingas ciberžolės galias ir jos naudą sveikatai, šis prieskonis vadinamas naujuoju superproduktu. Ar iš tiesų taip yra, pamėgino išsiaiškinti Michaelas Mosley – vienas iš BBC laidos „Trust Me, I'm A Doctor“ („Pasitikėkite manim, aš gydytojas“) vedėjų.
(1) 2016-09-24 15
Keturmetė britė, kurios organizme medikai aptiko 12 piktybinių auglių ir kuriai, medikų teigimu, buvo likę gyventi vos kelios savaitės, kaip reikiant šokiravo visus gydytojus. Paaiškėjo, kad augliai tiesiog dingo, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
(4) 2016-09-23 -60
Plastinės chirurgijos specialistas iš Londono Julianas De Silva panaudojo matematinę proporciją, dar vadinamą „Dieviškąja proporcija“ ar „Auksine proporcija“, kad surastų „gražiausią veidą pasaulyje“. Rezultatai parodė, jog kai kurios įžymybės beveik 100 proc. atitinka šį standartą.
(5) 2016-09-23 26
Miokardo infarktas – tai negrįžtamas širdies raumens dalies pakenkimas ir žuvimas, kuris atsiranda dėl širdies kraujotakos pablogėjimo. Jis gali įvykti netikėtai, todėl žmonės privalo būti pasiruošę.
(3) 2016-09-23 44
Mokslininkai nustatė, kad alyvuogių aliejus, tradiciškai laikomas naudingu sveikatai produktu, savo charakteristikomis nusileidžia kiaulių lašiniams. Tinklapyje www.panno4ka.net rašoma, jog lašiniai (ir sviestas) labiau tinkami karšto maisto gamyboje.
(1) 2016-09-22 32
„Anatominės Veneros“ XVIII amžiuje buvo speciali priemonė mokytis moters kūno sandaros. Nors šie keisti modeliai šiandien labiau primena meno kūrinius, tačiau tai buvo puikus būdas medicinos studentams susipažinti su žmogaus anatomija.
(15) 2016-09-22 9
Anapilin išėjo vienas šviesiausių mūsų protų – Leonidas Donskis. Ūminė širdies liga jį pasivijo ir į Anapilį pakvietė ruošiantis Pasaulinės širdies dienos minėjimui, beveik jos išvakarėse. Sunkiai suvokiama ir neviltį kelianti netektis – Lietuva prarado dar vieną šviesų žmogų. Deja, ne vienintelį, dar sunkiai susitaikome su aa. Bronislovo Lubio, Gintaro Ruplėno, Juliaus Veselkos bei kitų mirtimis, kurias sukėlė širdies ir kraujotakos ligos.
(1) 2016-09-22 13
Ar žiūrint į gamtos pasaulį jums nekilo klausimas, kodėl kai kurios organizmų grupės turi tiek daug rūšių, o kitos – visai negausios? Jei pažiūrėtume į vabzdžius, kurie išsivystė prieš 480 mln. metų, dabar egzistuoja maždaug 6 mln. jų rūšių. Kiek keista tai, kad jie per šitą laiką iki galo taip ir neprisitaikė gyventi vandens aplinkoje.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2016-09-22 10
Paveikslėliai yra tiesiog nebrangi ir lengvai įgyvendinama priemonė, visus rūkančius tikslingai įspėjanti apie rūkymo žalą, skatinanti mesti rūkyti, primenanti apie prieinamą pagalbą, bandant tai padaryti.
(0) 2016-09-21 24
Vandens meškutės ar lėtūnai, kaip jie vadinami oficialiai, yra, galima sakyti, nesunaikinamos mažutės anomalijos – jos gali atsigauti po visiško išdžiuvimo, ištverti ekstremalias temperatūras, ir netgi išlikti lediniame kosmoso vakuume.
Dabar Japonijos mokslininkų komanda nuskaitė jų genomą ir galiausiai aptiko užuominų, kas joms suteikia tokį neįtikėtiną atsparumą.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2016-09-21 35
Italų neurochirurgas, jau kitais metais ketinantis atlikti pirmą galvos persodinimo operaciją žmogui, pareiškė sėkmingai atlikęs radikalias stuburo nervų sujungimo operacijas, eksperimentuodamas su pelėmis, žiurkėmis ir šunimis.
(3) 2016-09-21 25
Didžiausia pasaulyje programinės įrangos gamintoja „Microsoft“ teigia, kad po 10 metų vėžys bus gydomas kaip kompiuterinis virusas, kuris įsibrauna į organizmą ir pažeidžia kūno ląsteles.
(1) 2016-09-20 29
„Lazerių pramonė Lietuvoje ir pasaulyje kasmet auga 10–15 proc., o lazerinis spausdinimas per pastaruosius dvejus metus padidėjo net 150 proc.“, – sako Vilniaus universiteto Fizikos fakultete ir Lazerinių tyrimų centre dirbantis dr. Mangirdas Malinauskas. Jis šiųmečiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics“ pristatė lazerinio 3D spausdintuvo galimybes.
Rubrika: Fizika
(0) 2016-09-20 -5
Dažnai pavalgius pietus apima neapsakomas nuovargis ir tingesys, o vienintelis klausimas, kuris sukasi galvoje, – kaip neužmigti prie darbo stalo. Šią būseną daug kas vadina „ketvirtos valandos“ ar „popietine“ krize, o jai įveikti dažniausiai pasitelkiamas stiprios kavos puodelis ar šokoladinis pyragaitis.
(2) 2016-09-19 31
Lietuvoje viešėjęs Genetikos ir molekulinės biologijos mokslų daktaras Ronanas Shemeshas vysto metodą, kuris, panaudojus panašias į marihuanos sudėtyje esančias molekules, gali padėti problemų turinčioms poroms susilaukti vaikų. Izraelio mokslininkas įsitikinęs, kad marihuanoje esančios medžiagos gali padaryti kur kas daugiau – R.Shemesho teigimu, kanabinoidų taikymas medicinoje sukels revoliuciją.
(0) 2016-09-19 7
Lietuvos žiemos pastaruosius 3 metus sniegu slidinėjimo mėgėjų nelepino. Nepaisant to, lygumų slidinėjimo mėgėjų skaičius panašu net didėjo. Alternatyva rasta – riedslidės – „slidės ant ratukų“.
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į