Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Ieškome autorių
 
pradinis archyvas
Žmogus ir medicina
(7) 2015-07-01 16
Kauno jaunuoliai rado naują svaiginimosi būdą – kvėpuoti išmatų dujomis. Nors šis reiškinys, kaip tikina Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro vadovė Aina Adomaitytė, nėra masinis, pirmieji tokie „gudruoliai“ jau pabuvojo narkologijos centre.
(2) 2015-07-01 22
Gazuoti ir kiti saldinti gėrimai per metus pasaulyje nusineša bent 184 tūkst. gyvybių. Tai rodo naujausias tyrimas, kurį išspausdino žurnalas „Circulation“.
(0) 2015-07-01 41
Adolfas Hitleris mirė, bet demonas liko. Po Antrojo pasaulinio karo Carlas Gustavas Jungas ištarė žodžius, kurie dar ir šiandien skamba tarsi apie priešą už vartų įspėjantis bažnyčios varpas. Garsusis psichiatras analizavo vokiečių tautos būseną ir įspėjo apie demonus, kurie pavergia mases, užvaldo žmonių protus, dalį jų paversdami beviltiškais psichopatais.
(0) 2015-07-01 13
Nors savanoriškai duodamo kraujo per pastaruosius kelis dešimtmečius gerokai padaugėjo, pasauliui jo vis dar trūksta. Kadangi didesnis donorų skaičius problemų išspręsti nepadeda, mokslininkai sugalvojo naują būdą, kaip užtikrinti reikiamą kraujo kiekį – naudoti laboratorijoje sukurtą kraują, rašo Iflscience.com.
Rubrika: Biotechnologijos
(0) 2015-06-30 14
Nusnaust darbe posmelį naudinga ne tik darbuotojui, bet ir darbdaviui.
(6) 2015-06-30 9
Gerai žinoma, kad natūraliu būdu gimę kūdikiai slinkdami makštimi gauna įvairių naudingų bakterijų. Tačiau savo vaikams geriausio nori ir motinos, kurioms atliktas Cezario pjūvis. Australijoje vis daugiau moterų nori, kad jų kūdikiai po gimdymo būtų padengti steriliu makšties skysčiu. Juo ištepama naujagimio burna, veidas ir kūnas.
(5) 2015-06-30 7
Dantų implantas – pastovus natūralių dantų pakaitalas, padedantis išvengti kaulinio defekto komplikacijų. Lietuvoje dantų implantacijas atlieka apie 300 kvalifikuotų gydytojų, kurie per metus įsriegia apie 43 tūkstančius implantų. Tačiau, norint, kad implantas tarnautų ilgai ir nepridarytų dar daugiau bėdos, svarbu žinoti tam tikrus niuansus.
(4) 2015-06-30 5
Prasidėjus vasarai, pradeda labiau norėtis ir ledų. Karštą dieną kepinant saulei turbūt tai vienas skaniausių atsigaivinimo būdų. Negana to, kiekvienas gali išsirinkti pagal skonį, mat ledų šiais laikais yra įvairiausių, pradedant gaivinančiais vaisiniais, baigiant sočiais ir saldžiais šokoladiniais.
(13) 2015-06-30 60
Saulė paprastai laikoma didžiausiu albinosų priešu. Tačiau Rytų Afrikos valstybėje Tanzanijoje prie Viktorijos ežero gyvenantys albinosai negali jaustis saugūs ir naktimis.
(0) 2015-06-29 17
Magnetiniai velnio laiptai, į odą panašus ekranas ir silpnesnė nei manyta sąmonės kontrolė
(1) 2015-06-29 8
Piešti ant paruošto kavos puodelio putų moka tik labiausiai įgudę baristai. Tačiau neseniai pristatyta "Ripple Marker" technologija leis garuojančios kapučino ar latė kavos paviršiuje pasigrožėti pačiais sudėtingiausiais atvaizdais – kad ir Mona Liza, jei nebus noro kavos puodelyje išvysti savo atvaizdo ar dar kokio nors netikėtumo. Galimybės, galima sakyti, beribės.
(0) 2015-06-29 29
Kosmetika jau bandoma ant 3D spausdintuvu sukurtos gyvos žmogaus odos, pirmoji pelė laukia 3D spausdintuvu atspausdintos skydliaukės persodinimo, kažkur jūroje plaukioja vėžlys su atspausdintu titaniniu žandikauliu, o implantuojamų kaulų dalys 3D spausdintuvu jau spausdinamos ir Lietuvoje. Tai ne fantasto svajonės, o dabarties faktai. Mokslas pažengė tiek, kad dabar kyla klausimas ne ar, o kada galėsime išsispausdinti gyvą žmogų.
(0) 2015-06-29 10
Krono liga dažniausiai serga jauni žmonės, vaikai. Nors nuo pirmų Krono ligos diagnozavimo atvejų praėjo visas šimtmetis, medikai iki šiol negali pasakyti, kodėl ji išsivysto. Manoma, kad tam įtakos turi tam tikri organizmo imuninės sistemos sutrikimai. Taip pat ir genetinis paveldėjimas, todėl dažnai Krono liga serga giminaičiai, šeimos nariai.
(4) 2015-06-28 18
Nors apie erkių platinamas ligas kasmet įspėjama, tačiau skaudžių nelaimių išvengti nepavyksta. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje kelias savaites nuo erkinio encefalito gydoma 68 metų Šiaulių rajono gyventoja, kuriai dėl ligos jau buvo prasidėjęs paralyžius. Praėjusiais metais pomėgis grybauti Kazlų Rūdos gyventojui kainavo gyvybę. Medikai nebegalėjo išgelbėti erkiniu encefalitu užsikrėtusio 47 metų grybautojo, kai šis kreipėsi pagalbos į Marijampolės ligoninę.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2015-06-26 39
Stanfordo eksperimentas tapo vienu iš garsiausių psichologijos istorijoje. Aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje psichologai akivaizdžiai pademonstravo, kaip valdžia gali paversti bet kurį žmogų despotu ir agresoriumi. Tai paaiškina policininkų, kalėjimų prižiūrėtojų ir kitų valdžią turinčiųjų piktnaudžiavimus. Tačiau nauji eksperimentai parodė, kad viskas sudėtingiau. Ne valdžia pati savaime iš žmogaus daro monstrą, o kalta konkreti sistema, pritraukianti į valdžią tuos, kurie linkę į smurtą ir agresiją.
(1) 2015-06-26 26
13-metis ir du 14-mečiai išrado prezervatyvus S.T.EYE, kurie, susilietę su lytinės infekcijos (pvz. chlamidiozės, sifilio ar kt.) nešiotojo genitalijomis, pakeičia spalvą, informuoja CNN.
(0) 2015-06-26 20
Karių būrys, skrendantis lėktuvu 10 km aukštyje, ruošiasi laisvam kritimui iki paskutinės akimirkos, kai galima išskleisti parašiutą. To reikia, kad tikimybė juos pastebėti nuo žemės būtų kuo mažesnė. O pasiekus žemės paviršių jiems reikės judėti tyliai ir išgelbėti į nelaisvę patekusį karį. Įtampa tiesiog tvyro ore. Todėl sulaukę signalo šokti visi jie per specialų įrenginį pakoreguoja savo nervų sistemos veikimą ir staigiai sumažina organizmo išskiriamo adrenalino kiekį. Ir šoka į tamsą.
(2) 2015-06-26 37
Išplitęs žarnyno vėžys, pakitę audiniai nebefunkcionuoja, lieka tik šalinti auglį ir melstis, nes tikimybė pasveikti itin maža? Mokslininkai parodė, kad taip nėra. Mažytė „vaistų“ dozė, ir prasideda stebuklas. Auglys nustoja augti tuoj pat, o vėžio pažeistos ląstelės vėl virsta sveikomis. Po keturių dienų atsigauna žarnyno funkcijos, po dviejų savaičių auglys visiškai išnyksta. Tai realus mokslinis eksperimentas, kurį birželio 18 d. aprašė leidinys „Cell“.
(3) 2015-06-26 14
Piranijai artima žuvis pacu pastebėta viename Amerikos ežere. Ši žuvis yra itin pavojinga vyrams, mėgstantiems maudytis nuogiems, nes ji kimba į sėklides.
Rubrika: Apie gamtą
(7) 2015-06-26 75
Jeigu manėte, kad akys baseine raudonuoja nuo chloro, tai šiek tiek klystate. Tiesa yra ne tokia nekalta.
Rubrika: Chemija
(2) 2015-06-25 30
Žmogaus sėklidės – sunkiai suvokiamo produktyvumo fabrikai, per parą sugebantys prigaminti iki 200 mln. vienetų produkcijos! Tačiau tai nereiškia, jog spermatozoidai sėklidėse randasi kaip kačiukai. Oi ne. Pasirodo, spermos gaminimosi ir brendimo procesas trunka apie 64 paras. Tie 200 mln. per parą – tik baigiamoji stadija sudėtingo proceso, su kuriuo ir kviečiame susipažinti.
(6) 2015-06-25 38
Dvynių būna įvairių: visiškai identiškų, mažiau panašių, o kartais net ir visai skirtingų. Tai turbūt žino visi, tačiau tikrai yra dalykų, kurių nesidomintys žmonės paprasčiausiai nežino. Portalas Viralthread.com pristatė 16, tikėtina, dar negirdėtų ir kiek keistų faktų apie dvynius.
(0) 2015-06-24 12
Akys laikomos sielos veidrodžiu, nes būtent jose galima įžvelgti, kada pašnekovas jaučiasi patogiai, o kada kažką slepia. Nėra sunku pastebėti, kur krypsta žvilgsnis ir kaip pašnekovui pavyksta išlaikyti dėmesį. Bet vis tik, skirtingų kultūrų atstovai šiek tiek kitaip reaguoja į tam tikrus kūno kalbos bei žvilgsnio suokalbius.
(0) 2015-06-24 18
Mokslininkai neseniai detaliai aprašė vieną atvejį. 35 metų moteris skundėsi smarkiai tinstančiomis kojomis. Bėdos būta tokios rimtos, kad galiausiai jos kulkšnys taip nusilpo, kad jauna moteris nebegalėjo paeiti. Ligoninėje medikai buvo priversti sukarpyti jos džinsus, nes dėl smarkiai sutinusių kojų tai buvo vienintelis būdas kelnes pašalinti.
(6) 2015-06-24 42
„Freescale Semiconductor“ sukūrė technologiją, kuri gali iš esmės pakeisti maisto ruošimo procesą. Radijo dažnių skleidėjai užtikrina tolygų produkto šildymą, atšildo greitai ir gali įvertinti patiekalo paruošimo laipsnį.
(4) 2015-06-24 6
Lietuvos medikai ir vaistininkai artėjančioms Joninėms jau pasirengę. Jų teigimu, po vasaros švenčių, į gydymo įstaigas ir vaistines užsuka ne tik žmonės su sveikatos problemomis, bet, deja ir užplūsta gausus būrys, apsinuodijusių alkoholiu, patyrusių sužalojimus ar kitas traumas būnant neblaiviems.
(0) 2015-06-24 14
Įprastai mūsų organizmas mums siunčia signalus, pranešančius apie įvairius negalavimus. Pastebėję pirmuosius jų, skubame pas gydytoją ir taip rimtesnių ligų galime išvengti. Tačiau pasitaiko ligų, kurios apie save praneša kiek keistu būdu, todėl jas diagnozuoti tampa labai sunku.
(2) 2015-06-23 34
Mūsų jau seniai nebestebina šaldyti maisto produktai, galintys išbūti šaldytuvo kameroje ištisus mėnesius ir liekantys tokie pat skanūs ir maistingi, lyg jie būtų ką tik pagaminti. Šaltis yra ir neatsiejama neurochirurgijos dalis – gydytojai atšaldo paciento kūną iki 12-18 °C, kuomet tenka operuot aneurizmas smegenyse. Nekalbu apie vaisingumo klinikose užšaldoma spermą, kiaušinėlius ar net žmogaus embrionus! Bet ar gali šaltis suteikti mirusiais paskelbtiems žmonėms šansą į antrą – amžiną gyvenimą?
(0) 2015-06-23 4
Pristatome keletą vyrų, kurie neabejotinai privers pakelti bent vieną antakį. Įspėjame: kai kurie vaizdai gali šokiruoti net visko mačiusius.
(3) 2015-06-23 36
Ar žinojote, kad bananui sirpstant keičiasi juo maistinė vertė? Sirpdami bananai tampa saldesni. Kodėl? Nes bananų sudėtyje esantys enzimai ima skaldyti krakmolą, kuris šiaip nėra saldus, į cukrų. Dėl to bananus taip pat yra lengviau virškinti, rašo tinklalapis „The Spirit Science and Metaphysics“.
Rubrika: Apie gamtą
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į