Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Inovacijos Lietuvoje

Svarbi informacija naujoms, inovatyvioms įmonėms: atnaujintas priemonės „Inostartas“ kvietimas teikti paraiškas

2020-08-15 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (440)
    Share

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) atnaujino ES priemonės „Inostartas“ kvietimą teikti paraiškas. Tai priemonė, skirta naujoms, inovatyvioms įmonėms, pagal kurią smulkiojo ar vidutinio verslo subjektai (SVV) gali gauti paramą idėjos, produkto vystymui ar tyrėjų ir mokslininkų įdarbinimui.

Paraiškas teikė ir finansavimą savo veiklai vykdyti jau gavo 147 jaunos inovatyvius produktus ar paslaugas vystančios įmonės. Pavyzdžiui, birželio mėnesį finansavimo sutartį pasirašiusi UAB „Aerodiagnostika“ kuria aukštos skiriamosios gebos įrangos skraidinimui skirtą vertikalaus kilimo ir tūpimo bepilotę lazerinio skenavimo platformą.

Nors iki šiol ES investicijų priemonėje „Inostartas“ vyravo technologinius ir IT srities sprendimus kuriantys dalyviai, paraiškas gali teikti ir inovatoriai, siekiantys spręsti socialinius ar gyvybės mokslų srities iššūkius. Priemone jau pasinaudojo naujos kartos SARS-CoV-2 viruso prikibimą slopinančių preparatų prototipo kūrimą vykdantis VšĮ „Infekcinių ligų ir patogeninės mikrobiologijos institutas“. Naujos kartos sekoskaitos metodu paremto COVID-19 diagnostinio sprendimo laboratorijoms prototipą kuria MB „Genomika“.

Kaip pabrėžia dirbtiniu intelektu pagrįstas autonomines sistemas kosmoso pramonei kuriančios UAB „Juodosios gulbės technologijos“ vadovas Marius Klimavičius, „Inostartas“ yra greita ir efektyvi priemonė – paraišką lengva užpildyti, o įvertinimas gaunamas itin greitai.

Priemonė „Inostartas” skatina inovacijų kūrimą ne tik Lietuvos miestuose, bet ir regionuose. Šiuo metu yra paskelbti 2 kvietimai: inovatoriams, veiklą vykdantiems Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose ir rajonuose bei inovatoriams, vystantiems inovatyvias idėjas visuose kituose Lietuvos miestuose ir rajonuose.

Visus norinčius konsultuotis dėl priemonės „Inostartas“, kviečiame kreiptis į Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) specialistę Aistę Mančiakaitytę tel. (+370) 604 80715, arba el. p. aiste.manciakaityte@mita.lt.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(9)
30(1)
29(3)
29(9)
23(0)
21(0)
20(0)
18(6)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
82(5)