Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Inovacijos Lietuvoje

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2011-12-29 0
Daugėja galimybių atsiskaityti nenaudojant grynųjų pinigų, populiariausia tokio atsiskaitymo priemonė Europoje šiuo metu yra vadinamosios bekontaktės atsiskaitymo technologijos, kuriomis naudojantis atsiskaitymas vyksta labai paprastai – prie atsiskaitymo aparato tereikia pridėti kortelę, nereikia vesti PIN kodo. Elektroninių atsiskaitymų sprendimų bendrovės Europoje „Point Transaction Systems” atstovai išplatino pranešimą spaudai, kuriame tvirtina, kad bekontaktės tec...
(0) 2011-12-27 1

Lietuvos mokslų akademijos ekspertų grupė baigė mokslo populiarinimo sistemos studiją, kurioje konstatuota, kad Lietuvos gyventojų susidomėjimas mokslu ir technologijomis itin menkas. Siūloma valstybiniu lygiu imtis priemonių, jų koordinavimui steigti Mokslo populiarinimo centrą ir, pagal Vakarų Europos šalių pavyzdį, Mokslo muziejų, rašoma Lietuvos mokslo akademijos pranešime spaudai.
(0) 2011-12-22 0
Gruodžio pradžioje Stokholme startavo pirmasis Europoje „National Geographic“ draugijos Pasaulinis tyrinėjimų fondas. Jo paskirtis – remti keturiolikos Šiaurės Europos šalių – tarp jų ir Lietuvos – mokslininkus ir tyrinėtojus.
(1) 2011-12-21 0
Apie nanotechnologijų srityje dirbančių mokslininkų tyrimus ir pasiekimus kalbamės su Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto Nanotechnologijų ir medžiagotyros centro (NanoTechnas) vadovu prof. habil. dr. Arūnu Ramanavičiumi.
(1) 2011-12-10 1
Lietuvoje pradėti spausdinti leidiniai Brailio raštu. S.Jokužio leidykloje-spaustuvėje įdiegus specialią technologiją, jau išleistas pirmasis toks leidinys – 2012 m. kalendorius su aklųjų ir silpnaregių meniniais darbais. Pasak idėjos autorių, šis neeilinis leidinys yra skirtas tiek matantiems, tiek nematantiems žmonėms. Iki šiol Lietuvoje nebūta galimybės spausdinti didelio tiražo leidinių aklųjų ir silpnaregių raštu.
(7) 2011-12-07 -2
Valgomųjų ledų gamintoja UAB „Ingman ledai“ plečia savo ledų asortimentą. Lietuvoje gerai žinomo prekės ženklo „Karališki“ ledai šeimą papildė dar vienas naujas narys – zefyrų skonio ledai. Įmonės technologai pagamino unikalius zefyrų skonio grietininius ledus, kurių tikrasis skonis atsiskleidžia juos atitirpinus.
(9) 2011-11-30 0
Per pastaruosius porą metų pripratusi prie garsių užsienio investuotojų vardų, tokių kaip „Barclays“ ar „Western Union“, šiemet Lietuva iš garsiųjų išvys tik vieną, tiesa, daugeliui jau puikiai pažįstamą „Ryanair“ vardą.
(8) 2011-11-29 0
Prezidentė Dalia Grybauskaitė bendradarbiavimo ir investicijų galimybes inovacijų srityje aptarė su informacinių technologijų milžinės - Kinijos bendrovės „Huawey“ viceprezidentais Qu Wenchu ir Lu Yongu.
(1) 2011-11-29 0
Lietuvos bendrovė pirmą kartą pateko į sparčiausiai augusių bendrovių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje penkiašimtuką. Viena didžiausių kalbos paslaugų ir technologijų įmonių Baltijos šalyse UAB „Synergium” tarptautinės audito ir verslo konsultacijų bendrovės „Deloitte“ skelbtame sąraše užėmė 290 vietą. Jos pastarųjų penkerių metų apyvarta augo 582 proc., tvirtinama pranešime žiniasklaidai.
(1) 2011-11-29 0
Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje laukia pokyčiai – ketinama modernizuoti dispečerinės veiklą įdiegiant šiuolaikinę programinę įrangą. Ar, sumažėjus greitosios pagalbos stočių dispečerinių ir kamantinėjant skambinantįjį, pagalba nebus sunkiau pasiekiama? Pokalbis apie tai – su Nerijumi Mikelioniu, Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties, kurioje jau vykdomas bandomasis pertvarkos projektas, direktoriumi.
(14) 2011-11-28 0
Internetu mokame mokesčius, nusiperkame kino bilietus, netgi galime apsipirkti prekybos centre. Bet virtualiai susimokėti už užsakytą maistą iš mėgstamo restorano beveik nėra galimybių.
(41) 2011-11-27 7
Maždaug kas trečias Lietuvos gyventojas per metus neperskaito nė vienos knygos. Auga jau antra neskaitančių lietuvių karta. Vaikai, nematydami tėvų su knyga rankose, ir patys renkasi kitokius laisvalaikio leidimo būdus.
(6) 2011-11-22 0
Tris dienas Vilniuje vykusioje tarptautinėje kosmoso konferencijoje SEMWO 2011 užsienio kosmoso organizacijų pristatyti pranešimai neliks tik formalia dėmesio Lietuvai išraiška. Pasirengimą bendradarbiauti ir padėti lietuviams įsitraukti į kosmoso veiklą išreiškė renginyje dalyvavę organizacijų atstovai.
(0) 2011-11-15 0
Nors Lietuva gerokai atsilieka nuo kontinento lyderių pagal parengtų mokslininkų ir publikacijų bei registruotų patentų skaičių, tačiau, bendradarbiaudama su Baltijos jūros kaimynėmis, pasiekia aukštų rezultatų biotechnologijų srityje ir taip prisideda prie vieno svarbiausių Baltijos jūros regiono strategijos tikslų – kurti klestintį ir konkurencingą regioną – įgyvendinimo.
(9) 2011-11-14 0
Vilniaus troleibusų parkui švenčiant 55-erių metų jubiliejų, pristatytas pirmasis Vilniuje surinktas troleibusas. Jis buvo renkamas beveik du mėnesius, nes reikėjo papildomų įrankių, darbo priemonių. Ateityje vieno troleibuso surinkimui parko specialistai planuoja skirti 15 dienų, - rašo delfi.lt