Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Inovacijų plėtra ir tendencijos Europos sąjungoje (Inovacijos Lietuvoje | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-09-12 42
Šiais laikais turbūt nėra nė vienos gyvenimo srities be modernių elektronikos sprendimų. Įvairiomis kryptimis dirba ir Lietuvos mokslininkai, kurdami naujus produktus ir paslaugas, bendradarbiaudami su verslu Lietuvoje ir užsienyje.
(11) 2017-02-03 30
Jungtinės Karalystės bendrovė „MJ Systems“, gaminanti dalių pervežimo konteinerius daugeliui transporto industrijos milžinų, kuriasi Plungėje. Per artimiausius trejus metus į gamyklą Žemaitijoje bendrovė planuoja investuoti apie 100 tūkst. eurų ir sukurti apie 50 darbo vietų, teigiama pranešime spaudai.
(0) 2016-07-15 6
Lietuva Europos Sąjungos kontekste dažnai atsiduria teigiamo pobūdžio sąrašų apačioje. Ne išimtis ir inovacijos. Tai paaiškėjo Europos Komisijai paskelbus 2016-ųjų reitingo duomenis.
(17) 2015-09-15 3
Prisijungęs prie internetinės bankininkystės dar dažnas traukia banko kodų kortelę. Europos Sajunga užsimojusi ją išguiti ar gerokai riboti naudojimą, ragina rinktis saugesnį būdą.
(0) 2015-03-29 0
Visame pasaulyje ir Lietuvoje vyksta sparti globalizacija, tad kiekviena šalis tiesiog privalo ieškoti naujų ekonominės plėtros galimybių. Ekonomiškai vystosi visos pasaulio valstybės, verslas klesti, konkurencingumas auga.
(25) 2015-01-14 5
Pavasarį kiekviena Europos Sąjungos (ES) šalis, taip pat ir Lietuva, turės galimybę pati nuspręsti, ar auginti genetiškai modifikuotus organizmus (GMO).
(1) 2014-09-30 1
Prieš penkerius metus pradėtas projektas „Konkursinis trumpalaikių mokslininkų vizitų finansavimas“ didelis apimtimi ir gilus turiniu. Pagrindinis jo tikslas – stiprinti mokslininkų gebėjimus, skatinti tęsti mokslinę veiklą, raginti juos likti Europoje ir kartu pritraukti geriausius protus.
(0) 2013-09-11 0
Prieš beveik šimtą metų grupė lietuvių lektorių išsiruošė į kelionę po Ameriką, norėdami pristatyti apie savo šalį pasauliui. Pasakojo apie turimus stiprius sportininkus, gardų maistą, gražius papročius. Kad įspūdis būtų dar geresnis, delegaciją visur lydėjo mėlynakė lietuvaitė, apsitaisiusi tautiniais drabužiais. Tada toks įvaizdis padėjo ir puikiai tiko. Tačiau kaip elgtis dabar, kai Lietuva nori būti žinoma kaip moderni šalis, galinti didžiuotis savo mokslininkų laimėjimais?
(16) 2013-05-22 1
Pakeliavę po Vakarų Europą ir pamatę, kaip kokybiškai Europos Sąjungos senbuvėse šalyse išvystytas viešasis transportas, grįžę į Lietuvą, nejučia tarsi nusivildami sumurmame palei nosį, kad čia tai – neįmanoma.
(3) 2012-12-14 10
Europos Parlamentas gruodžio 12 d. patvirtino "Europos Sąjungos patento paketą" dėl Europos bendro galiojimo patento, jam taikomo kalbinio režimo ir bendrojo patentų teismo. Įsigaliojus naujai sistemai bus kur kas paprasčiau ir pigiau Europos mastu patentuoti išradimus. Tačiau dėl tos pačios priežasties šalyse įsigalios daugiau patentų, taigi, įmonės turės kur kas atidžiau vertinti situaciją prieš įgyvendindamos naujus technologinius sprendimus.
(0) 2012-07-18 0
Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija paskelbė Pasaulinį inovacijų indeksą, pagal kurį Lietuva iš 141 reitinguojamos šalies užima 38 vietą bei atsilieka nuo Estijos (19 vieta) ir Latvijos (30 vieta). Kaip ir pernai, taip ir šiais metais pirmosios trys indekso pozicijos nesikeičia ir iš jų nesitraukia Šveicarija, Švedija ir Singapūras.
(0) 2012-05-14 0
Gera žinia kauniečiams, besinaudojantiems viešuoju transportu - įsigyti 24 visiškai nauji ir ekologiški autobusai. Juose - naujausia įranga. Artimiausiu metu šie autobusai pasirodys ir Kauno gatvėse. Juos Kauno miesto savivaldybė įsigijo pasinaudojusi Europos Sąjungos sanglaudos fondo parama.
(30) 2012-05-10 1
Kiekvienas žmogaus sukurtas daiktas, kūrinys, technologija yra daugiau ar mažiau unikali idėja ir unikali šios idėjos realizacija. Patentų ir autoriaus teisė atsirado dėl noro apsaugoti tokių idėjų kūrėjų bei realizuotojų interesą gauti pajamas iš savo veiklos, taip skatinant naujų technologijų, autorinių kūrinių ir susijusio verslo kūrimą. Tačiau per ilgą laiką šios sistemos akivaizdžiai išsigimė.
(5) 2012-05-10 0
Dešimt humanitarų lygu vienam biomedikui. Tokia formulė peršasi analizuojant lėšas, kurios skiriamos humanitariniams ir gamtos mokslams. Pagrindiniai motyvai – tiksliųjų mokslų tyrėjams reikia brangios įrangos, o humanitarams pakanka ir pieštuko su popieriaus lapu.
(0) 2012-04-30 0
Naudojimasis elektroninės paslaugomis Lietuvoje dar nėra labai populiarus. O to priežastis - žinomumo apie elektronines paslaugas stoka. Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad per 2011 m. Lietuvos gyventojų informuotumas apie elektroninių paslaugas, sukurtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, augo vos 5 proc.