Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pasaulio paslaptys

Inžinierius: žvaigždėlaivį „Enterprise“ įmanoma pastatyti per artimiausius 20 metų (Video)

2012-05-14 (27) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (385)
    Share

Nors fantastinėje epopėjoje „Žvaigždžių kelias“ („Star Trek“) pasakojama, jog pirmasis žmonijos žvaigždėlaivis „Starship Enterprise“ bus pastatytas tik 2245-aisiais, inžinierius, kuruojantis svetainę „buildtheenterprise.org“ tvirtina, jog turimomis technologijomis pirmos kartos žvaigždėlaivį „Enterprise“ su 1 g gravitacija jo viduje būtų įmanoma pastatyti per 20 metų. Žvaigždėlaivis Marsą pasiektų per 90 d., Mėnulį – per 3 d. ir, inžinieriaus tvirtinimu, galėtų „šuoliuoti tarp Saulės sistemos planetų, aplink jas barstydamas robotizuotus skraidančius aparatus ir kitą techniką“.

„BTE Dan“ pseudonimu minėtoje svetainėje prisistatantis kosminės technikos entuziastas praėjusią savaitę internautų teismui pateikė koncepcinį žvaigždėlaivio dizainą, technines charakteristikas, finansavimo grafiką ir kone kiekvieną kitą smulkmeną, kurią tik galima įsivaizduoti. Žvaigždėlaivis būtų statomas kosmose. Besisukančiame disko formos segmente būtų generuojama trauka, prilygstanti Žemės traukai, tad ten žvaigždėlaivio ekipažas išvengtų nesvarumo būsenos sukeliamų nepatogumų. Dydžiu ir forma žvaigždėlaivis būtų identiškas minėtame filme matytam laivui „Enterprise“. Jo ilgis – beveik 1 km (960 metrų). „Pasirodo, tame filme vaizduojamo erdvėlaivio konfigūracija yra gana funkcionali“, - rašo BTE Dan. Tiesa, šio inžinieriaus siūloma dizaino versija kiek tobulesnė. „Enterprise“ modifikacija atitiktų trigubą žvaigždėlaivio koncepciją: Erdvėlaivis – Kosminė stotis – Kosmoso uostas. Vienu metu žvaigždėlaivyje galėtų gyventi 1000 žmonių (įgula ir keliaujantis personalas). Nors žvaigždėlaivis skrietų ne šviesos greičiui artimu maksimaliu greičiu, reaktyvinis jonų variklis, kuriam energiją tiektų 1,5 gigavato branduolinis reaktorius, erdve keliautų greičiais, kurie leistų sparčiai ir patogiai pasiekti svarbiausius Saulės sistemos taškus. Trys papildomi mažesnės galios branduoliniai reaktoriai žvaigždėlaivį aprūpintų elektros energija. Magnetiniu principu besisukančio gravitacinio disko skersmuo – 536 metrai.

Iš pradžių „Enterprise“ tarnautų kaip kosminė stotis ir kosminis uostas, tačiau vėliau jis galėtų leistis į misijas – į Mėnulį, Marsą, Venerą, įvairius asteroidus ar kad ir į Jupiterio palydovą Europą, kur erdvėlaivio lazeris galėtų perpjauti storą ledo sluoksnį ir pamėginti pasiekti vandenyną. Statyti tai statyti. Bet kas tokį monstrą statytų? O kas skirtų lėšų? BTE Dan skaičiavimu, visa tai įmanoma, jei JAV Kongresas finansiškai paremtų NASA. Maža to, kad sąmata būtų įgyvendinama ir reali, reikėtų tik nežymiai padidinti JAV gyventojų mokesčius bei nežymiai apkarpyti biudžetus tokiose srityse kaip gynyba, sveikatos ir švietimo paslaugos, miestų plėtra, energetika. „Kosmetinės biudžeto modifikacijos“, anot idėjos autoriaus, šalies tikrai nenugramzdintų į ekonomikos dugną. „Atvirkščiai, biudžeto perskirstymą mažai kas pajustų. Fantastiška, jog toks futuristinis projektas kaip žvaigždėlaivio „Enterprise“ statyba būtų įmanomas biudžetą perskirsčius tik visai nežymiai. Vienintelė kliūtis – rėmai, į kuriuos mes grūdame savo kolektyvinę vaizduotę“, - įsitikinęs BTE Dan, kuris, kaip jis pats teigia, pastaruosius 30 metų dirbo vienos iš „Fortune 500“ sąrašo kompanijos inžinieriumi.

Žvaigždėlaivių entuziastas tvirtina, jog žmonija galėtų pasistatydinti ne vieną „Enterprise“ kalibro žvaigždėlaivį. Iš principo įmanoma, jog po naują tokį kosminį laivą galima pastatyti kas 33 metus (maždaug kas vieną Žemės gyventojų generaciją).

„Vadinasi, trys žvaigždėlaiviai per 100 metų, – skaičiuoja sistemų ir elektros inžinieriumi prisistatantis, tačiau į elektroninius laiškus neatsakinėjantis BTE Dan. – Kiekvienas naujas egzempliorius būtų tobulesnis už pirmtakus. O šiuos taipogi būtų galima modifikuoti, renovuoti.“

Svetainėje buildtheenterprise.org pateikiami ne tik minėtojo BTE Dan samprotavimai tinklaraščio pavidalu, bet ir diskusijų skiltis bei rubrika „Klausimai – atsakymai“. Į vieną iš ten pateiktų klausimų „O ką, jeigu kas nors sugebėtų įrodyti, jog pastatyti žvaigždėlaivi „Enterprise“ technine prasme yra ne mūsų nosims?“, BTE Dan atsako:

„Jei kas nors pajėgtų mane įtikinti, jog techniškai tai yra neįmanoma (politinius ir finansinius klausimus palikime nuošalyje), tuomet šiame tinklalapyje aš viešai pareikšiu, jog aš klydau. Jei taip nutiktų, „Enterprise“ statybų pradžia būtų nukelta į ateitį – tarkim, kokiam pusšimčiui metų. Tačiau nemanau, kad kam nors pavyktų priremti mane prie sienos techniniais argumentais. Mano pozicija labai aiški: žvaigždėlaivį pastatyti mes jau galime – ir turėtume to imtis tučtuojau, nedelsdami.“

.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(1)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(1)
Komentarai (27)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
31(1)
29(0)
27(0)
25(6)
22(2)
22(0)
21(0)
19(1)
18(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
82(5)