Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pasaulio paslaptys

Mokslininkai atliko sniego žmogaus genetinį tyrimą ir pateikė netikėtą atsakymą, kas tai per būtybė: sąmokslo teorijų šalininkams kaip šlapiu skuduru per veidą

2017-12-04 (0) Rekomenduoja   (26) Perskaitymai (165)
    Share

Atlikus legendomis apipintiems „sniego žmonėms“ priskirtų plaukų genetinį tyrimą paaiškėjo, kad iš tikrųjų tai tėra vietinių lokių plaukai, rašo „The Verge“.

Norėdami išsiaiškinti, ar legendiniai „siego žmonės“, dar vadinami ječiais, iš tiesų egzistuoja, mokslininkai išanalizavo 9 „ječių“ plaukų mėginius, paimtus iš mumifikuotų gyvūnų ir muziejuose esančių „ječių“ iškamšų – visi šie mėginiai priklausė kompanijai, kuriančiai filmą apie šiuos legendinius sutvėrimus.

Tyrimo metus gautas DNR sekas mokslininkai palygino su 15 rudųjų lokių genetinės medžiagos mėginiais. Paaiškėjo, kad 8 tariami „ječiai“ iš tiesų yra paprasčiausi vietiniai lokiai. Devintasis – iškamšos – mėginys parodė, kad tai taip pat yra lokys, tik su šuns dantimis. Tyrimo rezultatus publikuoja žurnalas „Proceedings of Royal Society B“.

Taigi, Tibete rasti „sniego žmonės“ iš tikrųjų yra Tibeto lokiai, o Himalajų „jetis“ pasirodė esas Himalajų lokys, sakė Bafalo universiteto (JAV) genetikė, tyrimo bendraautorė Charlotte Lindqvist. Ji pridūrė, kad rezultatai „veikiausiai šiek tiek nuvils filmo kūrėjus“.

Tai nėra pirmas kartas, kai DNR tyrimai paneigė garsius pareiškimus apie aptiktus sniego žmones. Prieš keletą metų Oksfordo universiteto genetikas Bryanas Sykesas taip pat analizavo įvairiose pasaulio šalyse aptiktus „ječių“ mėginius ir nustatė, kad genetinė medžiaga iš tiesų atkeliavo iš meškėnų, karvių, avių ir net žmonių. Na, bent jau šį kartą galima pasidžiaugti, kad lokiai yra kažkiek panašesni į tradicinį sniego žmonių atvaizdavimą nei meškėnai.

.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(29)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(26)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(1)
24(2)
20(0)
14(2)
10(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
52(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
115(1)
109(20)