Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pranešimai spaudai

Iniciatyva: Medicina arčiau žmonių

2011-04-14 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (189)
    Share

Mokslinio žurnalo „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas” balandžio mėnesio numeryje išspausdintas straipsnis kaip šių metų kovo 30 d. gydytojų komanda su naujausia diagnostine įranga iš Kauno klinikų iškeliavo į Biržus, kur net dviejose gydymo įstaigose pacientams, kurie serga cukriniu diabetu atliko išsamius tyrimus. Buvo tiriamas jų regėjimo aštrumas, matuojamas akispūdis, su mobilia skaitmenine kamera fotografuojamas akių dugnas.

Tokio pobūdžio tyrimai, kuomet su šiuolaikiška diagnostine kamera fotografuojamas pacientų akių dugnas, o nuotraukos perduodamos į Kauno klinikas, atlikti jau nebe pirmą kartą. Tyrimo demonstravimas vyko šių metų vasario 22 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykusioje konferencijoje „Telemedicina ir elektroninė sveikata šeimos gydytojo darbe”. Šį kartą jis atliktas Biržuose. Kadangi miestas gana nutolęs nuo trečiojo lygio gydymo įstaigų, jame trūksta sveikatos priežiūros specialistų, tokie nuotoliniai tyrimai ypač naudingi pacientams, kartais tai vienintelė galimybė jiems gauti specialisto konsultaciją.

Pirmiausia pacientai buvo apžiūrėti Biržų rajono savivaldybės poliklinikoje. Žmonės buvo atidžiai apklausiami, nustatoma, kiek laiko jie serga cukriniu diabetu, koks gydymas jiems skirtas, tiriamas regėjimo aštrumas, matuojamas akispūdis, su mobilia skaitmenine kamera fotografuojamas akių dugnas. Oftalmologijos specialistai prof. Alvydas Paunksnis ir doc. Valerijus Barzdžiukas bei LSMU Šeimos klinikos vadovas prof. Leonas Valius, ne tik patys fotografavo pacientų akių dugną, bet įsipareigojo gautas nuotraukas įvertinti, aprašyti ir elektroniniu būdu atsiųsti į gydymo įstaigą šeimos gydytojams, kad pastarieji galėtų tinkamai įvertinti pacientų būklę ir koreguoti gydymą. Toks pat tyrimas atliktas ir „Biržų šeimos gydytojų centre”. Iš viso Biržuose buvo ištirti 37 pacientai.

Trčdaliui tiriamųjų pirmą kartą diagnozuotas padidintas akispūdis, dėl kurio pacientams bus reikalingas detalus ištyrimas dėl glaukomos (akių ligos, kuri atsiranda padidėjus spaudimui akies viduje). Keliems pacientams rasta pavojinga akių patologija - proliferuojanti retinopatija, dėl šios priežasties cukriniu diabetu sergantiems gręsia apakimas, kuris gali būti išgydomas, jei skubiai bus imtasi priemonių. Biržuose dirbantys šeimos gydytojai gaus specialistų išvadas, konsultacijas ir rekomendacijas dėl tolesnio akių patologijos ir pagrindinės ligos priežiūros plano ir gydymo. Toliau planuojami vizitai į atokesnius Lietuvos miestus: Zarasus, Uteną, Kėdainius, Šilalę, Mažeikius.

Pasak tyrime dalyvavusio prof. L. Valiaus, sergantieji cukriniu diabetu ne dėl gydytojų kaltės, bet dėl sunkios savo socialinės padėties ne visada turi galimybę tinkamai pasirūpinti savo sveikata. „Mūsų tikslas priartinti mediciną prie žmonių. Kai gydytojas parašo siuntimą pas specialistą yra viena, o ar žmogus pas jį nukeliauja jau visai kas kita”, - sakė profesorius. Biržų rajono savivaldybės poliklinikos direktoriaus pavaduotojos Virginijos Jukonienės teigimu, tyrimai pavyko, ligoniai patenkinti. „Gerai, kad žmogui nereikia niekur važiuoti. Jei tokie tyrimai būtų reguliarūs, tai palengvintų jų organizavimą ir daugiau žmonių turėtų galimybę nuotolinei specialistų apžiūrai”, - kalbėjo pavaduotoja. 

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Inga Lebrikaitė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
45(3)
30(0)
26(0)
21(0)
16(2)
15(0)
14(0)
13(0)
12(0)
Savaitės
139(45)
71(0)
Mėnesio
133(0)
124(6)
117(14)
113(0)
104(5)