Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2007-10-14 0
Berklio (Berkeley) universitetas tapo pirmuoju universitetu pasaulyje, nemokamai ir laisvai platinančiu savo paskaitas internete. O iš tikro, juk to reikėjo jau senų seniausiai – mokslas arba žinios turėtų būti prieinamos visiems, o kas ir ką mokės su jomis padaryti – jau asmeninis reikalas. Juk mokslas ir švietimas neturėtų būti biznio darymo vieta.
(0) 2007-10-13 0
Lietuvos Vyriausybės Strateginio planavimo posėdyje buvo svarstoma, kaip paspartinti daugiafunkcinių lustinių kortelių naudojimą asmens tapatybės dokumentuose.

Posėdyje sutarta, kad jau nuo kitų metų balandžio 1 d. Lietuvos piliečiams bus išduodamos asmens tapatybės kortelės su lustu ir įdiegtais identifikavimo ir elektroninio parašo sertifikatais.
(3) 2007-10-13 0
Tokijo autosalone Toyota kompanija šiais metais savo gerbėjus nustebino dar viena koncepcija – trirate individualia transporto priemone i-Real. Vadinti automobiliu – liežuvis nepasiverčia. Tai triratis krėslas, labiausiai asocijuojantis su invalido vežimėliu, nei kad su automobiliu. Tačiau techninės charakteristikos labiau primena automobilį, nei paprastą vežimėlį...
(1) 2007-10-13 2
Japonijos miestas Fukuoka turi nuostabų architektūrinį šedevrą - įvairiausia augalija pasidabinusį 12 aukštų laiptuotą statinį. Kiekvienas laiptukas - tarsi kalnuoto miško terasa, tik po kojomis ne kietas akmeninis gruntas, o gelžbetoninė namo konstrukcija. Šis netradicinis pastatas yra tartautinis kultūrinės informacijos mainų centras kartu su koncertų sale, restoranais, ofisais ir parduotuvėmis.
(4) 2007-10-13 2
Ilgą laiką mokslas negalėjo paaiškinti kokią funkciją žmogaus organizme gali atlikti apendicitas. Aišku, kaip ir visada, sklandė įvairios teorijos, tačiau nei viena nebuvo iki galo įrodyta. O kadangi aiškios reikalingos funkcijos apendicitas kaip ir neatlieka, tai jį be sąžinės graužaties chirurgai ir šalina – ir ne tik įvykus apendicito uždegimui, kuomet jau yra būtina operacija, bet kai kada ir profilaktiškai. Dabar mokslininkai iškėlė dar vieną teoriją apie ap...
(1) 2007-10-12 0
Škotijoje esančio Glazgo universiteto mokslininkai, užsiimantys apsauginių sistemų modeliavimų, pareiškė, jog vienas iš efektyviausių Žemės apsaugos būdų nuo pavojingų asteroidų galėtų būti didžiuliai veidrodžiai. Jie atspindėtų Saulės spindulius ir nukreiptų juos į asteroido paviršių. Nedideliame plote tokiu būdu galima pasiekti netgi 2000 laipsnių Celsijaus temperatūrą.
(8) 2007-10-12 0
Tai ne šiaip dar vienas teleskopas – tai pirmasis pasaulyje radioteleskopas, skirtas būtent nežemiškos gyvybės paieškai. Kiek šis projektas yra vertingas, kiek gi vėjo vaikymas laukuose – spręsti kiekvienam iš mūsų, tačiau entuziastai nusiteikę pakankamai optimistiškai. Pagal prognozes, pirmieji teigiami ateivių paieškos rezultatai galėtų būti pasiekti apie 2025 metus. Ilgokai dar teks pakentėti laukiant naujųjų pažinčių...
(4) 2007-10-12 0
Piliečių iniciatyvinė grupė paskelbė peticiją, kurioje kritikuoja dabartinės valdžios pasirinktus aukštojo mokslo reformos principus ir reikalauja nedelsiant juos peržiūrėti. Nuo šiandienos Lietuvos Respublikos Prezidentui, Seimui ir Vyriausybei adresuotai peticijai bus pradėti rinkti piliečių parašai.
(0) 2007-10-12 0
Praėjus trylika metų nuo pirmojo modelio pasirodymo, rinkoje debiutuoja naujasis BMW M3 Saloon. Galingų ir sportiškų BMW automobilių gamą šis kūrinys praturtins efektyviai išvystyta aerodinamika, moderniausiomis technologijomis bei mažesniu svoriu.

Nors vizualiai naujasis keturių durų modelis turi panašumų su BMW 3 serijos Saloon, visi kėbulo komponentai yra unikalūs ir pabrėžiantys automobilio sportinę dinamiką – itin aptakios linijos, žemai nuleisti priekiniai ...
(0) 2007-10-12 0
Floridos valstybinio universiteto Nacionalinės stiprių magnetinių laukų laboratorijos bei to paties universiteto Chemijos ir biochemijos katedros mokslininkai supažindino su nauja medžiaga, kurios reikšmė ateities kompiuteriams galėtų prilygti silicio reikšmei šiuolaikiniams įrenginiams.
(9) 2007-10-11 17
Šiame video pamatysite, kas dedasi keturtakčio benzininio variklio cilindro viduje. Vaizdas nufilmuotas su atsparia aukštam slėgiui ir didelei temperatūrai kamera. Įrašas darytas 1000 kadrų per sekundę dažniu, užfiksuota būtent tai, kas priverčia mūsų automobilius važiuoti. Apie video autorius duomenų kol kas neturime.
(7) 2007-10-11 0
Na va, taip pamažu, pamažu ir robotai iš eksperimentinių – mokslinių laboratorijų persikels į realų gyvenimą. Ir kur tai įvyks pirmiausia, jei ne karinėje sferoje? Kad ir ką sakytų pacifistai, tačiau karo pramonė yra sunkiai pakeičiamas technologijų progreso variklis. Tačiau labai nesiplečiant į filosofiją galime pakalbėti apie amerikiečių kompanijos Foster-Miller pristatytą mūšio laukui skirtą robotą, galintį atskirti draugišką ir priešišką ugnį.
(0) 2007-10-11 0
Japonų kosminė agentūra JAXA išplatino pirmąsias Mėnulio nuotraukas, padarytas su šį rudenį startavusiu Kaguya/Selene tyrimu zondu. Kaguya į Mėnulio orbita įskrido spalio 4 dieną.
Kol kas palydovo orbita - elipsės formos (spalio 11 dieną jos aukštis svyravo nuo 127 iki 795 km). Tačiau per artimiausias 8 dienas orbitas taps apskritimo formos ir dar labiau priartės prie Mėnulio paviršiaus.
(0) 2007-10-11 0
Toliau skelbiami 2007 metų Nobelio premijos laureatai. Šįsyk paskelbtas chemijos mokslo laureatas. 71-ąjį gimtadienį trečiadienį švenčiantis Vokietijos mokslininkas Gerhardas Ertlas sulaukė įspūdingos dovanos - už cheminių procesų ant kietųjų paviršių tyrinėjimus vokiečiui paskirta 2007-ųjų Nobelio chemijos premija.
(2) 2007-10-11 0
Integruotų telekomunikacijų, IT ir TV paslaugų teikėja TEO LT, AB (toliau – TEO) trečiadienį pasirašė sutartį su Šiaulių rajono savivaldybės švietimo paslaugų centru dėl kompiuterinės įrangos Šiaulių rajono mokykloms tiekimo. Sutartis, kurios vertė siekia 356 tūkst. litų, buvo pasirašyta TEO laimėjus kompiuterinės įrangos ir programinės įrangos įsigijimo konkursą.