Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2007-10-31 0
Rusijos kosminiai planai sudaryti jau nuo kitų metų ir juose numatyti ne tik mokslinių tyrimų palydovų paleidimas, bet ir Mėnulio įsisavinimo programa. Lavočkino mokslinio gamybinio susivienijimo parengtoje Mėnulio įsisavinimo programoje paleisti rusišką aparatą į Žemės palydovą planuojama 2009-2010 metais, pranešė pirmadienį generalinis direktorius ir generalinis konstruktorius Georgijus Poliščiukas.
(6) 2007-10-31 0
Jei esate vienas tų žmonių, kurie dažnai važinėja dviračiu, savo plieninį "žirgą" galėsite papuošti įdomiu žaisliuku - "Lex LED". Tai specialus prietaisas, kuriame esantys šviesos diodai sukantis ratui mirksi taip, kad iš šono žiūrintys galėtų perskaityti ant rato plokštumos pavaizduotą tekstą. Įrenginys platinamas kartu su tekstui įrašyti reikalinga įranga, o pats įrašymas atliekamas per standartinę USB jungtį.

IT
(60) 2007-10-31 2
Šiandien internete pasirodė straipsniai apie tai, jog Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautrimas Pajarskas sukūrė lietuvišką klaviatūros išdėstymą LEKP, skirtą greitesniam, patogesniam ir efektyvesniam spausdinimui. Ta proga ir mes „panaršėme“ po jaunojo išradėjo puslapį ir parengėme pristatomąjį straipsnį.
(0) 2007-10-31 0
JAV astronautai, vykdydami STS-120 misiją, atiliks penkis planinius išėjimus į atvirą kosmosą. Apie pirmąjį mes jau rašėme, dabar gi tenka pakalbėti apie antrąjį išėjimą į kosmosą, pasibaigusi netikėtais rezultatais - astronautai aptiko Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) saulės baterijos dešinįjį "sparną" laikančios sistemos (starboard Solar Alpha Rotary Joint) gedimą.
(0) 2007-10-30 0
Įsibėgėja nepilotuojamų automobilių turnyro "DARPA Urban Challenge" pasiruošimo darbai. Visi dalyvaujantys robotizuoti automobiliai turi įveikti kvalifikacines užduotis, ir tik po to jiems bus leista dalyvauti realiose lenktynėse, kurios įvyks lapkričio 3 dieną. Video parodyta avarija, kurią sukėlė komandos "Axion Racing" automobilis "Spirit". Tai ne vienintelė tokio tipo avarija - absoliučiai be avarijų kliūtis įveikia tik nedaugelis dalyvių.
(10) 2007-10-30 0
Skaitytojų dėmesiui pateikiame įdomų ir kitokį požiūrį į mūsų gyvenimo paradoksus. Nors tema labai konkreti - kiek mes išlošiame (ar apsimetame išlošę) persukdami laikrodžius ir keisdami laiką iš vasaros į žiemos - visgi ji netikėtai išsirutulioja žymiai platesniais mąsteliais: apskritai kiek dabar populiarių "ekologiškų" šūkių ir lozongų yra tikri ir praktiškai veiksmingi.
(0) 2007-10-30 0
Kas du metus Australijoje vyksta neįprastas renginys - "Panasonic World Solar Challenge", kurio metu lenktyniauja įvairiausių konstrukcijų Saulės energija varomi automobiliai. Praėjusį savaitgalį baigėsi 20-osios lenktynės. Antrą kartą iš eilės nugalėtoju tapo "Nuna4" (Delfto technologijos universitetas, Olandija), įveikęs Australijos kontinentą per keturias dienas vidutiniu 90km/h greičiu. Automobilį 11 studentų komanda konstravo daugiau nei metus. Tolimesnėse nuotrauko...
(2) 2007-10-30 0
Straipsnyje, išspausdintame spalio 12 d. žurnalo „Physical Review Letters“ numeryje, Niujorko Ročesterio universiteto matematikos profesorius Alanas Grinlyfas (Allan Greenleaf) su bendraautoriais pasiūlė naują maskuotės idėją. Pateikti rezultatai leidžia tikėtis, jog tarp dviejų taškų erdvėje įmanoma sukurti tam tikrą nematomą tunelį.
(0) 2007-10-30 0
Paskutinę „Infobalt 2007“ parodos dieną, 2007 m. spalio 27 d., elektronikos mėgėjai surengė pirmas Lietuvoje „mini sumo“ robotų kautynes. Po varžybų, atsakinėdami į lankytojų klausimus, robotų kūrėjai džiaugėsi, kad pavyko sudominti jaunimą technologijomis ir robotų kūrimu.
(3) 2007-10-30 0
ES šalys pereina prie biometrinės pasų kontrolės – technologijų ir inovacijų kompanija „Siemens“ ES šalių piliečių pasuose diegia mikroprocesorius, kuriuose saugoma individuali asmens informacija: pirštų antspaudai ir veido nuotrauka. Šios technologijos jau yra įdiegtos keliose ES šalyse. Jos padės sumažinti pasų klastojimo galimybes ir užtikrinti didesnį saugumą Europos pasienio punktuose.
(1) 2007-10-29 0
Ekstremaliose situacijoje sumaišties pakanka ne tik nukentėjusiems, bet ir jų gelbėtojams - sudėtinga dislokuoti gelbėtojų pajėgas, stebėti atliekamus darbus ir valdyti visą tuo metu gyvybiškai svarbią informaciją. Informacinių technologijų specialistai šią problemą pasiūlė spręsti naudojant "protingojo" kostiumo (angl. Smart Suit) technologiją. Jos esmė - į kostiumus sensoriai, perduodantys duomenis apie tikslią kiekvieno gelbėtojo buvimo vietą ir jo organizmo gyvy...
(3) 2007-10-29 0
Kompanija "Hitachi" sukūrė mažiausia radijo dažnių identifikacinę (RFID) mikroschemą, kurios matmenys 0,15mm x 0,15mm x 0,0075mm. Į ją telpa 128 bitų ROM atmintis, galinti saugoti 38 skaitmenų skaičių. "Hitachi" priklauso ir ankstesnis rekordas, tačiau dabartinė antrąją vietą užimanti mikroschema yra palyginti didelė - 0,4mm x 0,4mm. Matmenis sumažinti pavyko pritaikius SOI ('silicio ant izoliatoriaus') technologinį procesą, kurio metu tranzistorius formuojamas tiesiogi...
(0) 2007-10-29 0
Marse aptiktos unikalios druskos nuosėdos – jas pastebėjo NASA mokslininkai, tyrinėdami super didelės raiškos nuotraukas, gautas iš Mars Reconnaissance Orbiter aparato, dabar kaip tik esančio Marso orbitoje. Šios nuosėdos nebūtų sulaukusios tokio didelio dėmesio, jeigu tai nebūtų dar vienas įrodymas to, jog seniau Raudonojoje planetoje telkšojo daug vandens. O kur vanduo, ten galėjo būti ir gyvybė...
(0) 2007-10-29 1
Garsiąją Leonardo da Vinčio freską „Paskutinė vakarienė“ jau galima apžiūrėti iš labai arti, ir tam nebereikia vykti į Milaną, kur ji eksponuojama Santa Maria delle Grazie bažnyčioje.
Šis paveikslas buvo nufotografuotas beprecedente 16 milijardų pikselių raiška (o tai net 1600 kartų daugiau negu būtų galima fotografuoti pakankamai geru 10 milijonų pikselių fotoaparatu).
(39) 2007-10-29 7
Kažkaip neįprasta rašyti tokią naujieną - sukurtas pirmasis lietuviškas vandeniliu varomas automobilis. Tačiau tai tikra tiesa - tik savaitgali rašėme apie pirmąjį lietuvišką GSM telefoną, o dabar jau tenka pasakoti apie automobilį. Gal technologijos pas mus ima atsigauti? Kad ir pamažu, kad ir pavieniais atvejais, bet vistiek. Na gerai, nenukrypkim labai nuo temos.