Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2007-07-10 0
Programoje labai svarbus aspektas "laiko tempimas", ypač kai rašomą programą reikia suderinti su išoriniai įrenginiais, pavyzdžiui, programuojant periodiškai mirksinčią lemputę ar rašant šviesoforo valdymo programą.
(0) 2007-07-10 0
Korėjoje sukurtas dvikojis robotas HUBO dvirate transporto priemone Segway važinėjasi visiškai savarankiškai. Žinoma, kol kas jis važiuoja tik ten, kur liepia žmogus, jį valdantis nuotoliniu pulteliu. Transporto priemonė leidžia robotui judėti 10 kartų greičiau nei jo ėjimo greitis, o ateityje planuojama leisti jam važinėti savarankiškai. Savarankiškai?? Ar jums neatrodo, kad dar vienu žingsniu priartėjome prie robotų dominavimo pasaulyje? ;)
(0) 2007-07-10 0
Čia aprašomas kaip iš mikrovavdiklio išvesti signalą, bei pateikiamas MPLAB IDE programos virtualus "osciolografas", kuris leidžia atvaizduoti generuojamų signalų grafikus.
(0) 2007-07-10 0
Japonijos Mokslo ir Technologijų Agentūra (Japan Science and Technology Agency) pristatė jų sukurtą vaiką-robotą su biometriniu kūnu, sutrumpintai vadinamą CB2. Robotas sugeba pamėgdžioti vieno-dviejų metų vaiko judesius, kūno reakcijas ir veido išraiškas. Šią užduoti atlikti jam padeda optiniai, garso ir 200 lytėjimo sensorių. Palyginti sudėtingiems roboto judesiams atlikti naudojamai suspausto oro įtaisai, kurių iš viso androido kūne yra 51.
(0) 2007-07-10 0
Robototechnika ėmė sparčiai judėti link naujo vystymosi etapo - automatinių robotų-moduliukų, galinčių suformuoti bet kokios formos vidutinį arba milžinišką robotą. Surinkimo variantų yra labai daug ir jie iš esmės priklauso nuo mini-robotų bendruomenei iškelto tikslo. Paprastai pavieniais veiksmais tokia užduotis būna neįvykdoma, tačiau susijungus į makro struktūrą viskas tampa žymiai paprasčiau.
(0) 2007-07-10 5
Dirbant su skaitmeniniai filtrais ir derinant jų algoritmus, neišvengiamai tenka naudoti testines diskretizuotų signalų sekas. Šiame dokumente pateiktas vienas iš pavyzdžių, kaip gauti tokias sekas su Matlab programa.
(0) 2007-07-10 0
Įvairios robototechnikos gamintojas "Matsushita Electric" neseniai pristatė naują gaminį - specialias roboto kojas, skirtas sunkiai vaikščiojantiems senyvo amžiaus žmonėms arba žmonėms su kojų negaliomis. Kojų "vairuotojui" įrengta speciali dviračio tipo sėdynė , kurioje žmogus sėdėdmas gali normaliai vaikščioti - šis savotiškas egzoskeletas įprastinę kojų jėgą sustiprina 7 kartus. Robo-kojų mobilumas išties puikus - jos leidžia judėti 6 kryptimis, taip pat i...
(0) 2007-07-10 10
Derinant skaitmeninių filtrų algoritmus bei analizuojant gautus signalus neišvengiamai tenka naudoti spktrinę signalų analizę. Signalo spektras gaunamas pritaikant tiesioginę Furjė transformaciją. Skaitmeninių signalų apdorojimo srityje naudojami supaprastinti algoritmai, vadinami GFT (Greitoji Furjė transformacija) arba FFT (Fast Fourje transformation)
(0) 2007-07-10 0
Atliekant matematinius sprendimus Matlab terpeje, patogu duomenis išsaugoti atskirame faile. Duomenų išsaugojimas turėtų būtų taip, kad būtų galima panaudoti bet kuriame kompiuteryje ir juos apdoroti, pvz *.txt byloje.
(0) 2007-07-10 0
Įsivaizduojate zoologijos sodą, kurį sudaro vienintelis narvelis iš 4 kvadratinių metrų, o jame gyvena 45 skirtingų rūšių gyvūnai? Turbūt tik laiko klausimas, kada jie imtų vieni kitus galabyti. Tačiau visa tai įmanoma, jei tie gyvūnai yra ... robotai. Būtent robotai ir yra naujojo zoologijos sodo Vila Franca de Xira (Portugalija) gyventojai, o pats sodas vadinasi Robotarium X.
(0) 2007-07-10 0
Japonijos kompanija "NTT Comware" praėjusį trečiadienį pristatė sistemą, kuri leidžia fiziškai jausti trimačių vaizdų formą ir tvirtumą naudojantis specialia sensorine pirštine. Sistema susideda iš lietimo pojūčius imituojančios pirštinės, ypač geros trimačio vaizdo įrašymo bei atkūrimo kompiuterinės posistemės. Vartotojai šio įtaiso pagalba taip pat galėtų "jausti" toli nuo jų esančius objektus tarsi šie būtų visai šalia - pavyzdžiui, įsivaizduokite vir...
(0) 2007-07-10 0
Duomenis prisireikia ne tik išsaugoti tekstinėje byloje kur yra visiems prieinama, bet ir apdoroti išsaugotas bylas.
(0) 2007-07-10 0
Signalų koreliacija reikalinga išskirti norimą signalą iš daug signalų ar didelių trukšmų.
(2) 2007-07-10 1
Straipsnyje apžvelgiamas istorinis kelias, kurį nukeliavo visiems gerai žinomas ir labai įprastas buityje termometras. Didelį indėlį šitame kelyje paliko tokie garsūs žmonės, kaip Galilėjus, Farenheitas, Celsijus, Kelvinas ir daugelis kitų, kurių pavardės jau tapusios bendriniais temperatūros matavimo vienetų pavadinimais...
(0) 2007-07-10 21
Metrinės sistemos - matavimo vienetų sistemos metro ir kilogramo pagrindu - idėja atsirado Prancūzijos revoliucijos metu, 1799 m., kada buvo pagaminti du etaloniniai platininiai metro ir kilogramo etalonai, kurie laikomi Prancūzijos nacionaliniame archyve Paryžiuje. Vėliau, nacionalinis susirinkimas įpareigojo Prancūzijos mokslų akademiją sukurti naują vientų sistemą, kuri būtų priimtina visame pasaulyje. Ši sistema pavadinta SI sistema ir dabar galioja daugelyje pasaulio val...