Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Nuo 2010-01-01 iki 2010-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2010-06-28 3
Sintetinė biologija - sritis, kurioje iš pavienių, tarytum statybinių plytų siekiama sukurti tokius organizmus, kurių gamtoje arba nėra, arba negali natūraliai atsirasti. Nenuostabu, kad toks mokslas sukelia nemažai prieštaravimų tarp pačių tyrinėtojų ir visuomenės, tačiau tikriausiai mažai kas abejoja, kad jis pakeis ateities pasaulį.
(7) 2010-06-27 8
Praeitoje dalyje aprašėme garsaus fiziko Alberto Einšteino vaikystę ir mokyklos metus. Daugeliui galėjo būti netikėta staigmena, kad toks didis mokslininkas mokykloje nebuvo pažangus mokinys. Tačiau daugelis psichologų teigia, jog tai gana dažnas atvejis kai kalba eina apie itin daug pasiekusius žmones
(21) 2010-06-23 37
Jis buvo vienas žymiausių visų laikų žmonių, kada nors vaikščiojusių Žemėje. Bent jau joks kitas mokslininkas nė iš tolo neprilygsta jam nei šlove, nei mitiniu spindesiu. Todėl jį dar labiau gaubia mįslingas žavesys, kurį kuria jo nepaprastai sudėtingas charakteris.
(17) 2010-06-20 1
Visos šios technologijos ir koncepcijos, pradedant DNR origami ir baigiant oseointegracija, sudaro pagrindines šiandienos mokslinių tyrimų kryptis. Trumpai apžvelkime jas - dar prieš tai, kol jūs pirmą kartą ranka paliesite pjezoelektrinį displėjų arba nusipirksite savo pirmąjį ultrakondensatorių.
(48) 2010-06-15 21
Šiemet sukanka 70 metų, kai Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą. 1940 metų birželio 15 d. Į Lietuvos Respublikos sieną plūstelėjo Raudonosios armijos daliniai. Kaipgi klostėsi įvykiai tą lemtingąją 1940 vasarą?
(3) 2010-06-14 0
Genetinės, interaktyviosios, intelektualiosios, robotinės architektūros, biomimetikos ir kitos sąvokos sparčiai skinasi kelią į mūsų gyvenimus. Kaip gi šiuolaikinė architektūra atrodo dabartiniame moksliniame kontekste, kuriame neįmanomi dalykai tampa įmanomais laboratorijose dirbančių žmonių, savo gyvenimus pašventusių fundamentaliems tyrimams, dėka?
(5) 2010-06-13 5
Vilniaus reikšmė lietuvių istorijoje didesnė negu Varšuvos – lenkų, Minsko – baltarusių, Kijevo – ukrainiečių ar Maskvos – rusų. Užsieniečiai tai pastebi geriau negu mes patys. Timothy Snyderis į Lietuvos valstybės atsikūrimą XX a. žvelgia per Vilniaus politinės priklausomybės prizmę [1].
(11) 2010-06-09 5
Šiuo metu vis dar neištyrinėta net 95% vandenynų dugno. "Mes net apie Mėnulio paviršių žinome daugiau, nei apie giliausias gelmes", sako filmų apie vandenynus autorius Fabienas Kusto (Fabien Cousteau), įžymiojo jūrų keliautojo ir vieno iš giluminio nardymo pradininkų Žako Kusto (Jacque Cousteau) anūkas. Ir išties, ant Mėnulio paviršiaus pasivaikšioti teko 12 žmonių, o į Marianų įdubos dugną nusileidę yra vos 2.
(16) 2010-06-07 12
Atėjus pavasariui sugrįžusiems paukščiams prasideda sunkus ir įvairiausių įvykių kupinas veisimosi sezonas. Vieni peri inkiluose, kiti suka lizdus tankiuose krūmuose, treti būstus lipdo iš purvo prie namų pastogių. Kiekvienas paukštis renkasi tinkamiausią ir, kaip jam atrodo, saugiausią būstą. Bet kad ir kaip paukščiai stengtųsi, jiems ne visada pavyksta išvengti trikdymo ir nelaimių, kurias sukelia žmonės, plėšrūnai ar gamtos stichijos. Tad šiuo metų laiku iš...
(5) 2010-06-04 1
Išėjimas į atvirą kosmosą astronautams gali tapti didžiausiu išbandymu: 6 valandos ekstreamalioje aplinkoje, vilkint žmogaus formos "balionu", įsuktu į daugybę izoliacijos sluoksnių, reikalauja daug fizinių ir psichologinių pastangų.
(20) 2010-05-24 1
Medicina, deja, kol kas ne visagalė. Tą ypač skaudžiai pajuntame tada, kai susergame nepagydoma ar chroniška liga. Kai pasidaro visai blogai, griebiamasi ir už šiaudo. Einame pas žiniuonius, tikėdamiesi stebuklo. Ir stebuklas kartais įvyksta. Atrodo, jog neretai galingu ir bet kokią ligą pagydančiu vaistu tampa mūsų smegenys.
(32) 2010-05-18 10
Kamuoliniai žaibai – nuo senų senovės žinomas reiškinys, tačiau vis dar priklauso gamtos paslaptims. Kol kas „pilnaverčio“ kamuolinio žaibo sukurti laboratorinėmis sąlygomis niekam nepavyko, tad visi duomenys gaunami statistiniais metodais renkant išgyvenusių liudininkų įsimintus įspūdžius ir potyrius, o pagal surinktas žinias kuriamos įvairiausios kamuolinio žaibo prigimties hipotezės.
(21) 2010-05-08 4
Jeigu tamsioji materija išties egzistuoja, beveik nesąveikaudama su mums įprasta materija, tai ar negalėjo ji suformuoti paralelinės visatos, kartu su joje esančiomis „tamsiosiomis“ galaktikomis, žvaigždėmis, planetomis, ir, galbūt, netgi „tamsiąja“ gyvybe? Kai kurie mokslininkai teigia, kad esama tokią fantastinę teoriją patvirtinančių įrodymų.
(12) 2010-05-04 4
Nuo viduramžių iki XIX amžiaus pabaigos į vergovę buvo paimta 50 milijonų afrikiečių. Daugiausia tuo užsiėmė užkariautojai iš musulmoniškų kraštų bei Jungtinės Amerikos Valstijos. Tik Afrikos kolonizavimas padarė galą tokiai brutaliai praktikai. Senovės istorikas iš Vokietijos Egonas Flaigas pateikia neįprastą požiūrį į vergovės istoriją ir kalba apie „humanišką kapitalizmą“.
(10) 2010-05-04 2
Mes gyvename nuodų pasaulyje. Sako, kad galima apsinuodyti ar susirgti, ilgai kas dieną geriant ramunėlių arbatą. Arba numirti, išgėrus per daug vandens, kas neseniai nutiko keliems maratono bėgikams. Kad nuo nuodo iki vaisto - vienas žingsnis, žinojo ir Renesanso laikų žiniuonis Paracelsas.