Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2012-09-02 0
Klastojimu, faktų iškraipymu ar pritempimu prie norimų išvadų kaltinti net ir labai garsūs mokslininkai: vienuolis, genetikos pradininku vadinamas Gregoras Mendelis, legendinis gamtininkas Charlesas Darwinas, mikrobiologas ir chemikas Luisas Pasteuras.
(3) 2012-09-01 2
Žmogaus smegenys, kaip ir kompiuterių mikroprocesoriai, pasižymi tam tikra architektūra. Mūsų galvose slypi ne neuronų kratinys, o kruopščiai gamtos sudėliotas informacijos apdorojimo tinklas. Žinoma, kaip ir kiekviena sistema, mūsų smegenys turi tam tikrų ypatumų.
(3) 2012-08-31 0
Pirmąją automatizuotą biržos prekybos sistemą sukūręs žmogus baiminasi, kad robotai Volstrite įgavo pernelyg didelę galią, rašo „Huffington Post“. Bėda ne ta, jog robotai pakeičia kitus žmones, o tai, kad jų panaudojimas susijęs su vis labiau augančiomis spekuliacijų akcijomis tendencijomis.
(41) 2012-08-31 0
Energetika – bene svarbiausia tema XXI amžiaus pasaulyje. Nuo to, kaip ir kurios energetikos sritys bus vystomos, priklauso žmonijos likimas. Mes privalome įvertinti visas alternatyvas ir įvairių energijos šaltinių efektą mūsų planetai, jos biosferai bei atmosferai.
(0) 2012-08-31 0
Lietuvos chemikai mėgdžioja gamtą, sintetindami keistos struktūros nanošepetukus. Tai ypatingi polimerai, kuriais galima pasinaudoti pačiais įvairiausiais tikslais: pavyzdžiui, norint įnešti į mūsų ląsteles įvairius DNR fragmentus paveldimoms ligoms gydyti, padėti medikams išspręsti implantų atmetimo reakcijas arba itin sumažinti trintį.
(10) 2012-08-30 0
Įvairios organizacijos ir institucijos bando imtis priemonių kibernetiniams nusikaltimams Nigerijoje užkirsti. Kol kas šioje šalyje legalu virtualiai vogti tapatybes ar naudotis svetimų kreditinių kortelių duomenimis.
(0) 2012-08-30 1
Kas sukelia alergijas, plaučių ar net smegenų ligas, reguliuoja klimatą? Už tai labai dažnai atsakingos Žemės atmosferoje kybančios įvairaus dydžio bei sudėties dalelės, vadinamos aerozoliais.
(0) 2012-08-30 0
Norint tapti kosmine valstybe, XXI amžiuje reikia visai nedaug – paleisti į kosmosą kelių kilogramų svorio nanopalydovą. Šie mažyliai atlieka įvairias rimtas mokslo funkcijas, todėl juos dabar vis dažniau naudoja net NASA. Gali būti, kad po poros metų tokį palydovą orbitoje aplink Žemę turės ir Lietuva.
(4) 2012-08-29 2
Mokslininkams vis labiau aiškėja, kokią sudėtingą genų valdymo sistemą sukūrė gamta. Kaip mūsų genų aktyvumą keičia aplinka, mityba, kitos nukleino rūgštys ir baltymai? Kas pažadina vėžinius genus ir kaip juos išjungti? Kaip sekasi atsakyti į šiuos klausimus ir kurti efektyviau veikiančius vaistus, papasakos genomikos specialistas iš JAV.
(0) 2012-08-29 0
Mūsų archaiškos smegenys nesugeba susidoroti su itin sparčiai besikeičiančia aplinka. Informacijos perteklius klaidina smegenis, o tai savo ruožtu sukelia įvairias sunkias ligas. Smegenų vingiais cirkuliuojančios elektros srovės – puiki priemonė pastebėti įvairius sutrikimus bei anomalijas.
(7) 2012-08-27 1
Gyvenimas pagal griežtą diktatūrą turi ir pliusų: nereikia budėti visą naktį, kad sužinotum, kas laimėjo rinkimus. Lengva būti gerai nusiteikusiam, nes žinai, kad oficialiai nėra jokių problemų. Nereikia pasukti net laikrodžio rodyklės – laikai juk nesikeičia. Tiesa, humoras tampa vis juodesnis, kaip ir anekdotai, rašo "Business Week".
(12) 2012-08-26 1
Žinutė iš draugo: „Labai patogu! Visai kaip USB atmintukas. Tik internete ir visada po ranka! Užsiregistruok čia”, - tai, kaip virusas plintanti „Dropbox“ programėlė. Ar žinai, kodėl „Dropbox“ tapo tokia populiaria programa, nors jau 2008 metais buvo daugybė tą pačia problemą sprendžiančių produktų?
(21) 2012-08-25 1
Kad ir koks patikimas atrodytų svarbiausiu technologijų išradimu tituluojamas internetas, kaip ir bet kokia kita sistema – biologinė ar sukurta žmogaus – jis gali nustoti veikti.
(1) 2012-08-25 1
Prieš dvidešimt metų užregistravau pirmąjį savo elektroninį adresą. Tiesa, nepriklausau tai kartai, kuriems užtekdavo nueiti į AOL tarnybą, kad gautų elektroninį adresą. Tuo metu ši technologija buvo mistinė – apie ją perskaičiau vietiniame knygyne rastoje knygelėje „Hakerio biblija“ (angl. “The Hacker Bible”).
(2) 2012-08-25 1
„Mus kasdien lydi mobilieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, planšetės ir daugelis kitų įrenginių. Reikia programos, kuri juos visus sujungtų ir leistų lengvai keistis duomenimis,“ – taip skambėjo pirmasis „Dropbox“ įkūrėjo Drew Houston idėjos pristatymas „Y Combinator“ akseleratoriaus atstovams.