Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2012-07-23 6
Ličio jonų baterijos – toks paplitęs ir savaime suprantamas dalykas, jog apie litį pradedi manyti kaip apie taikų, nekaltą, klusnų metalą, kuris nė musės nenuskriaustų. Tačiau iš tikrųjų viskas yra kitaip. Iš tiesų su ličiu elgtis reikėtų labai atsargiai, nes tai – vienas aršiausių ir reaktyviausių cheminių elementų periodinėje D. Mendelejevo lentelėje. Vienas chemikas yra pareiškęs, jog jei litį uždegtumei, jį užgesinti būtų neįmanoma…
(4) 2012-07-18 2
Tęsiame pažintinį ciklą su periodinės lentelės cheminiais elementais. Šįkart akiratyje atsidūrė galis – metalas, kuris išties gali. Gali nustebinti. Nustebinti pirmiausiai tuo, jog, suspaudus ir palaikius delne, jis pradeda lydytis ir virsta skysčio balute. Tačiau tai – ne vienintelis šio nepelnytai nuvertinto periodinės lentelės cheminio elemento triukas.
(56) 2012-07-15 6
„Žinote, kartais sutinki žmonių ir jie tokie malonūs, kad pasikvieti į namus ir kalbiesi, o jie pasakoja vis daugiau ir daugiau šaunių dalykų? Bet tada sakai, gal pratęskime pokalbį kitą dieną, bet jie neišeina ir vis kalba ir tos kalbos darosi vis labiau trikdančios ir sakai, jau tikrai gana, baikit? Panašiai vyksta su infliacija.“
(0) 2012-07-14 1
Netrukus prasidės globalus konfliktas tarp trijų įtakingiausių bendrovių internete, kurios susirems dėl galimybės kontroliuoti tarpasmeninę komunikaciją online. Šio karo dalyviai aiškūs jau dabar: “Facebook” (kurios sudėtyje “Chat”, “Messages”, el. pašto paslaugos) prieš “Apple” (visuose įrenginiuose esanti žinučių sistema “iMessage”) prieš “Google” (el. pašto paslauga “Gmail”, “GChat”, “Hangouts”).
(0) 2012-07-13 7
Faktas, kad internetas nenustojo veikti pirmuosius savo gyvavimo dešimtmečius mus skatina galvoti, kad jis niekad ir nenustos. Tačiau kaip ir bet kokia sistema, ar ji būtų biologinė, ar sukurta žmogaus, taip ir internetas gali žlugti, tikina neurologas Davidas Eaglemanas.
(3) 2012-07-12 2
„Google“ apraizgė visą internetą. O ar įmanoma vieną dieną įsijungti kompiuterį ir panaršyti internete taip, kad paieškų gigantas nestebėtų kiekvieno mūsų judesio? Savo patyrimais bandant atsikratyti „Google“ su BBC žurnalistais dalijosi trys IT profesionalai.
(17) 2012-07-11 4
Chemikai uraną pusiau juokais, pusiau rimtai vadina Mendelejevo lentelės baubu. Tačiau jei uranas – baubas, tai plutonis – periodinės lentelės Hanibalas Lekteris. Ne veltui jis tituluojamas pavojingiausiu pasaulyje cheminiu elementu. Ką ten kalbėti, jog plutonio neperpjaus joks metalo pjūklas. Mūsų organizmų, kaip ir bet kurie kiti gyvų organizmų, atsparumas plutoniui lygus apskritam nuliui. Tad juokai su plutoniu – menki.
(0) 2012-07-10 15
Helis – ne tik antras pagal paplitimą visatoje cheminis elementas po vandenilio (nors Žemėje helio – labai nedaug, o mūsų planetoje natūraliai jis susidaro tik kaip mineralų radioaktyvaus skilimo produktas). Helį galima pavadinti ramiausiu, sunkiausiai išmušamu iš vėžių ir labiausiai į chemines reakcijas nelinkusiu periodinės lentelės elementu, kuris buvo atrastas ne Žemėje, o Saulėje, kuris nenuilstamai veržiasi tik aukštyn, ir kurio įkvėpus, žinia, juokingai suplonėja balsas. Kodėl?
(14) 2012-07-09 0
Ekonomistai atranda kompiuterinius žaidimus, o jų virtualias ekonomikas vadina rojumi. Neįtikėtina, tačiau kompiuterinių žaidimų generuojami finansų srautai seniai pranoko drąsiausias praeities prognozes. Kodėl?
(0) 2012-07-09 0
Tai, jog 2010 m. už kibernetinių atakų prieš Irano branduolinę programą stovėjo JAV, leidžia kalbėti, jog pasaulis pereina į naują karo istorijos erą. „Atmintinės atominės energetikos mokslininkams“ leidėjui Kennette Benedict tai labai priminė tuos metus, kai valstybės varžėsi, kas greičiau pagamins atominę bombą ir visas to pasekmes.
(37) 2012-07-09 12
Nuo artimiausios kitos galaktikos – Andromedos – mus skiria beveik milijono parsekų pločio praraja. Ir tai tėra atstumas iki visiškos kosminės kaimynės; šiais laikais rimtai tyrinėjami objektai, nutolę tūkstančius kartų toliau. Tokių atstumų net įsivaizduoti nepajėgiame, o kaip juos įmanoma išmatuoti? Ir iš vis, kas tas parsekas?
(20) 2012-07-04 49
Šviesos diodai (LED) vis plačiau naudojami buitiniam bei pramoniniam apšvietimui. Šią tendenciją lemia mažėjanti jų kaina bei gerėjanti kokybė, o taip pat įprastinių kaitrinių lempučių išėmimas iš prekybos. Šiuolaikinių LED šviestuvų ir lempučių įvairovė yra tokia plati, kad daugumai vartotojų tampa sunku apsispręsti, kokį LED sprendimą pasirinkti ir kuo skiriasi vienos LED lemputės nuo kitokių.
(12) 2012-07-04 1
Kad ir kiek daug kompiuterių saugumo specialistai rašytų apie saugaus slaptažodžio pasirinkimą, dauguma vartotojų ir toliau aplaidžiai naudoja nepatikimus slaptažodžius. Tačiau pagalbinių priemonių slaptažodžio saugumui užtikrinti šiais laikais yra.
(19) 2012-07-02 1
Pirmasis „iPhone“ rinkoje pasirodė prieš penketą metų – 2007-ųjų birželio 29 dieną. Naujasis „Apple“ įrenginys iš karto sužavėjo daugelį vartotojų, tačiau būta ir skeptikų: telefonas kainavo 600 dolerių, jokios klaviatūros, ribotos el. pašto galimybės, jokio „copy-paste“.
(17) 2012-06-30 0
Kai kurios didžiausios gyvenimo paslaptys slepiasi tiesiai prieš akis. Ši – ypatingai rėžianti akį. Išvysite ją beveik kiekviename biure, universitete, restorane ir viešoje vietoje. Ji yra nuolatinė 40 milijonų vyrų palydovė JAV ir šimtų milijonų visame pasaulyje. Tiesą sakant, man užtenka žvilgtelėti į veidrodį, kad pamatyčiau spindintį pavyzdį.