Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Švietimas
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2015-01-01 iki 2015-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-08-19 10
Europos Komisijos pateikiamais duomenimis, 53 proc. 25–34 metų Lietuvos gyventojų turi aukštąjį išsilavinimą – pagal šį rodiklį esame trečioje vietoje Europoje. Aukštojo mokslo diplomą mažiau nei 3 milijonus gyventojų turinčioje valstybėje teikia 43 institucijos.
(0) 2015-08-18 -2
Nuo 2017 metų į aukštąsias mokyklas stojantys profesinių mokyklų absolventai, baigę bazinius karinius mokymus arba atlikę privalomąją karinę tarnybą, gaus papildomą skatinamąjį balą stodami į aukštąsias mokyklas.
(0) 2015-08-07 16
Socialiniai, biomedicinos ir technologijų mokslai vėl puikavosi stojančiųjų pageidavimų sąrašų pirmosiose pozicijose, o apie tai, kokios specialybės nepritraukė pakankamai stojančiųjų, kalbama nenoriai.
(12) 2015-08-04 26
Suomijos švietimo sistema jau seniai vadinama viena pažangiausių pasaulyje ir rodančia pavyzdį kitoms šalims. Naujovė – sprendimas nebemokyti vaikų gražiai rašyti.
(1) 2015-07-29 10
Paulas Freirė (Paulo Freire), žymus brazilų kairiųjų mąstytojas ir pedagogas, savo knygą „Engiamųjų pedagogika“ („Pedagogia do oprimido“, New York: Herder & Herder, 1970) grindžia prielaida, jog nėra tokio dalyko kaip neutralus švietimas: „Neigti subjektyvumo svarbą pasaulio ir istorijos transformavimo procese yra naivu ir per daug paprasta. Tai reiškia teigti neįmanoma: pasaulį be žmonių.“
(0) 2015-07-17 7
Aiškėja elitinės specialybės universitetuose ir kolegijose: stojantieji daugiausia veržiasi į tradiciškai populiarias specialybes, tačiau prie jų prisidėjo ir programų sistemos. Manoma, kad dėl vietų šiose studijose užvirs įnirtinga kova.
(11) 2015-07-16 29
Brandos egzaminus, Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, šiemet laikė daugiau nei 36 tūkstančiai abiturientų. Liepos 23 dieną dauguma jų sužinos stojimų į aukštąsias mokyklas rezultatus. Oficiali šių metų statistika bus prieinama tik po keleto savaičių, tačiau tikėtina, kad tendencija išliks panaši, kaip ir praėjusiais metais. Po 4 metų darbo rinką papildysiančio jaunimo specialybės ir įgūdžiai vėl neatiitks realių rinkos poreikių, o laisvos darbo vietos liks neužpildytos.
(2) 2015-07-12 -9
Aukštojo mokslo diplomas dažniausiai terodo vieną – tu turėjai galimybę lankyti universitetą ir kažko išmokti, bet tai visai nereiškia, kad žmogus to ir išmoko, tvirtina „Baltic Education Cluster“ prezidentas Marius Pareščius.
(1) 2015-07-11 18
Norėdami padėti abiturientui išsirinkti studijas, aplinkiniai dažnai siūlo pagalvoti, kokį darbą jis norėtų dirbti visą gyvenimą. Kaip gali tai žinoti aštuoniolikmetis, kuris ką tik baigė mokyklą ir neturi rimtesnės darbo patirties? Per didelė atsakomybė renkantis profesiją, universitetą, baimė nepataisomai suklysti jauną žmogų gali atvesti prie neracionalių sprendimų. Kad taip nenutiktų, siūlome atkreipti dėmesį į 3 dalykus, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas.
(3) 2015-07-10 21
Prieš šešerius metus pirmą kartą apsilankius Kauno technologijos universiteto Telekomunikacijų ir elektronikos fakultete TEF (dabartinis Elektros ir elektronikos fakultetas EEF) buvo galima pajusti įprastinį studentišką šurmulį. Nors jis neišnyko iki šių dienų, nuolatos mažėjantis studentų skaičius tam tikrose specialybėse verčia sunerimti. Ypatingai tas jaučiasi telekomunikacijų inžinerijoje, kadangi proporcingai kas metus mažėjantis studentų skaičius leidžia prognozuoti, kad šios srities specialistų ruošimą laikinai gali tekti išvis sustabdyti.
(2) 2015-07-05 -9
Lietuvos aukštosios mokyklos ir jų siūlomos studijų programos vertinamos tiek pasauliniu tiek Lietuvos lygmeniu. Štai pavasarį buvo pristatyti Europos komisijos remiamo „U-Multirank“ reitingai, kur buvo įverintos pasaulio aukštųjų mokyklų studijų programos. Lietuvoje daug kalbų ir aistrų sukėlė žurnalo „Reitingai“ aukštųjų mokyklų vertinimas.
(10) 2015-07-02 141
Švarą mieste gerbianti motociklininkė neapsikentusi nusprendė pamokyti keletą Rusijos miesto gatves įžūliai teršiančių ratuotų paršų. Pastebėjusi be jokios sąžinės graužaties šiukšles pro langą metančius automobilio vairuotojus, mergina prie jų privažiuoja ir... paauklėja. Taip, kad per maža neturėtų pasirodyt. Paršai šiurpiai kriūkia, bet "auklė" – ant motociklo, o tai reiškia "gaudyk vėją laukuose". Radikalu, bet... galbūt paskatins bent susimąstyti.
(3) 2015-06-18 14
Ateities mokyklos vizionieriai sako, kad vaikai turės mokytis mažiau faktų, kuriuos galima susirasti, ir kad reikia mokyti vaikus naudotis kompiuteriu bei kūrybiškumo.
(22) 2015-06-15 63
Crysta-Mai Elassaad feisbuke pasidalijo 1975 metų knygos „Kaip atsiranda vaikai“ nuotraukomis, kuriose užfiksuoti labiausiai šokiruojantys puslapiai.
(2) 2015-06-14 7
Renkantis studijas, pavyzdį reikėtų imti iš užsieniečių – jie niekada nestoja į programas su egzotiškais pavadinimais, LRT Radijui sako Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas. Be to, užsieniečiai įvertina dėstytojus ir mokymosi bazę, priduria profesorius.