Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Švietimas

Paskelbti aukštųjų mokyklų reitingai ir universitetų nuomonė apie juos

2015-07-05 (2) Rekomenduoja   (-9) Perskaitymai (1697)
    Share

Lietuvos aukštosios mokyklos ir jų siūlomos studijų programos vertinamos tiek pasauliniu tiek Lietuvos lygmeniu. Štai pavasarį buvo pristatyti Europos komisijos remiamo „U-Multirank“ reitingai, kur buvo įverintos pasaulio aukštųjų mokyklų studijų programos. Lietuvoje daug kalbų ir aistrų sukėlė žurnalo „Reitingai“ aukštųjų mokyklų vertinimas.

„U-Multirank“ reitingas analizavo aukštųjų mokyklų veiklą pagal 30 rodiklių, daugiausia aukščiausių įvertinimų skyrė šiems universitetams:

  • Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Kauno technologijos universitetas (KTU) – 10,
  • Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) – 8,
  • Mykolo Romerio universitetas (MRU) – 7,
  • Vilniaus universitetas (VU) – 6,
  • Klaipėdos universitetas (KU) – 5,
  • Lietuvos sporto universitetas (LSU) – 4 balus.

Žurnalas „Reitingai“ taip pat pavasarį pristatė Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingus, kurie buvo sudaryti vertinant aukštąsias mokyklas pagal 7 kriterijus, jie turėjo 60 pokriterijų. Daugiausia taškų  gavo:

  • VU - 74,3,
  • KTU - 57,3
  • VDU – 52,2,
  • VGTU ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) po lygiai – 48,2 taško.

VU: populiarūs reitingai nėra objektyvūs

tv3.lt portalas domėjosi kaip Vilniaus universitetas vertina užsienio ir Lietuvos sudaromus aukštųjų mokyklų reitingus.

„Tarptautinėje akademinėje bendruomenėje vyrauja nuomonė, kad populiariausios pasaulinės universitetų reitingavimo sistemos, visų pirma akcentuodamos mokslinės veiklos ir mokslinės produkcijos svarbą, negali objektyviai įvertinti daugiafunkcinės šiuolaikinių Europos universitetų paskirties. Kaip atsvarą šioms sistemoms 2009 m. Bolonijos proceso šalių aukštojo mokslo ministrų konferencijos metu nutarta sukurti daugiamatę bei daugiafunkcinę universitetų klasifikacijos sistemą „U- Multirank“. Vienas pagrindinių šios sistemos tikslų – atspindėti aukštojo mokslo institucijų misijų įvairovę bei skatinti institucijas puoselėti savo išskirtinumą.

Vilniaus universiteto strateginis siekis yra įsitvirtinti tarp Vidurio ir Rytų Europos universitetų lyderių, todėl jis pasinaudojo ir galimybe palyginti savo rodiklius su klasikinių kaimyninių universitetų rodikliais dalyvaudamas naujojoje U-Multirank sistemoje“, rašoma Vilniaus universiteto viešųjų ryšių atsakyme. Paklausus, ar Vilniaus universiteto nuomone, tokie ir panašūs reintingai patikimi ir naudingi stojantiesiems, VU viešieji ryšiai atsako:

„Visos, taip pat ir Lietuvos reitingavimo sistemos nuolat tobulinamos, keičiasi, atsižvelgdamos į visuomenės poreikius, naujus iššūkius, pastabas. Patikimumas priklauso nuo daugelio faktorių, taip pat ir nuo pateikiamų duomenų tikslumo.

Reitingai daro įtaką universitetų reputacijai, vieni labiau, kiti gal mažiau. Stojantieji renkasi pagal savo poreikius, tėvų, mokytojų rekomendacijas, bet įtakos turi universiteto reputacija, visuomenės nuomonė, kurią formuoja ir žiniasklaida, daugumos reitingų iniciatorė. Nuo pat pradžių pirmaudamas Lietuvos reitinguose universitetas prisideda ir prie šių reitingavimo sistemų nuolatinio tobulinimo“.

Geriausias įvertinimas – absolventų sėkmė

Mykolo Romerio universito plėtros prorektoriaus pavaduotojas Šarūnas Sakalauskas tikina, kad pats geriausias įvertinimas – absolventų sėkmė.

„Pats geriausias reitingas bet kuriam universitetui – absolventų sėkmė. Todėl viena perspektyviausių ateities reitingavimo sistemų laikyčiau 2015 startavusį LinkedIn universitetų reitingą, kuris atsako į pagrindinį klausimą reitingais besivadovaujantiems būsimiems studentams ir jų tėvams – ką ir kokiam universitete yra baigę geriausiai darbo rinkoje vertinami šiandienos profesionalai. Šis reitingas, (beje, taip pat kaip ir U-Multirank Europoje), nukarūnavo daugumą istoriškai garsių universitetų, atskleisdamas naujus lyderius atskirose srityse“, nuomone apie reitingus išsakė Š. Sakalauskas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(12)
Reitingas
(-9)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
88(0)
36(0)
26(0)
24(3)
22(2)
19(1)
18(0)
16(0)
15(0)
Savaitės
101(6)
101(5)
91(1)
77(6)
Mėnesio
161(0)
135(27)
129(0)
112(0)
112(5)