Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Švietimas

Visus universitetus padėjo į pavėsį? IT startuolis skelbia, kad per pusmetį parengs tokius IT specialistus, kad nuo pirmos darbo dienos jie gaus 2200 eurų atlyginimą

2020-09-30 (18) Rekomenduoja   (14) Perskaitymai (330)
    Share

IT startuolis šiemet pradėjo atranką į duomenų mokslo programą ir skelbia per pusmetį planuojantis parengti darbdavių laukiamus darbuotojus. „Turing College“ ragina peržiūrėti ir dabartinę formaliąją IT aukštojo švietimo koncepciją, kuri per ketverius metus absolvento neparengia darbo rinkai.

Neseniai 1,2 mln. eurų finansavimą pritraukęs IT švietimo startuolis, pirmiausia startuoja su paklausia rinkoje duomenų mokslo programa. Sėkmingai ją užbaigusiems garantuojama darbo vieta su ne mažesniu kaip 2200 eur atlyginimu.

„Iš esmės tokio startuolio poreikį rinkoje suformavo du dalykai: pirma, kad aukštosios mokyklos parengia labai bendro, akademinio pobūdžio specialistus, o specializuotos mokyklos pasirūpina tik baziniu IT lygmeniu. Antra, kad darbdaviams itin trūksta jau parengtų ir galinčių nuo pirmos dienos įsilieti į darbą IT specialistų“, – sakė „Turing College“ vadovas Lukas Kaminskis. 

Darbdaviai laukia baigiančių programą

Inovatyvi programa jau sulaukė dėmesio iš tokių būsimų darbdavių kaip „Tesonet“, „Omnisend“. Prie jos kūrimo prisijungia ir kitų technologijų industrijos lyderių atstovai – vienas iš jų „Vinted“ mašininio mokymo komandos vadovas, Dirbtinio intelekto asociacijos vadovas Dovydas Čeilutka.  

„Duomenų mokslo specialistų paklausa šiuo metu yra didžiulė ir ilgainiui ji tik didės. Tokie profesionalai reikalingi dirbant su duomenų analitika, kuriant duomenų architektūrą bendrovėse, generuojant iš duomenų įžvalgas, padedančias verslui augti. Bet kuri pažangi bendrovė negali išsiversti be duomenų profesionalų“, – sakė D. Čeilutka, vadovaujantis duomenų mokslo programai „Turing College“. 

Žada pranokti IT krypčių aukštąsias 

 

Mokymų programa buvo sukurta talkinant žinomiems technologijų konsultantams, atsižvelgiant į darbdavių poreikius. Karjerai pritaikytų mokymų linkme juda ir tarptautiniai technologijų gigantai.

„Google neseniai paskelbė, jog savo sukurtą mokymų programą, kurią jie vadina karjeros sertifikatais, atrankoje prilygins atitinkamoms ketverių metų studijoms aukštojoje. Ta pati tendencija ateina ir į Lietuvą – planuojame, kad ilgainiui darbdaviams mūsų programa bus tapusi aiškiu kokybės ženklu. Ją baigusieji bus parengti  IT darbui ne tik žinių, bet ir gebėjimų prasme“, – sakė L. Kaminskis. 

„Turing College“ mokymasis vyks virtualioje specialiai sukurtoje platformoje, personalizuotoje ir grįstoje duomenimis, fiksuojančiais dalyvio mokymosi progresą. Čia nebus įprastinių dėstytojų, mokymasis vyks komandomis ir vienas iš kito, prižiūrint IT mentoriams. Užduotys maksimaliai atitiks IT įmonių sprendžiamas kasdienybėje. Daug dėmesio skiriama ne tik techninėms žinioms, bet ir socialiniams įgūdžiams (komunikacijos, komandos formavimo, problemų sprendimo) bei karjeros planavimui. 

Padeda surasti ir poziciją karjerai

Lapkričio pirmąją studijų startą pradedantis „Turing College“ ketina priimti apie 30 būsimųjų duomenų mokslo specialistų. Dar 30 dalyvių, pasirinkusių ištęstinę kryptį, programą pradės gruodį. Kandidatų atrankoje, kurią sudarys praktinės užduotys ir dalykinis pokalbis, bus vertinamos ne IT žinios, o stojančiųjų asmeninės savybės, motyvacija ir profesinio augimo potencialas. Atrankoje dalyvaus ir būsimieji darbdaviai.

 

Būsimieji duomenų specialistai gali rinktis 6-12 mėnesių programą, pagal savo tempą. Studijų pabaiga čia siejama ne su baigiamojo darbo gynimu ar diplomu, o su sėkmingos karjeros pradžia.

Apie „Turing College“ 

„Turing College“, IT švietimo startuolis, priklauso alternatyvaus aukštojo išsilavinimo ir neformaliojo technologinio ugdymo tinklui „Turing Society“, plėtojamam jau penkerius metus. IT studijas, paremtas Harvardo Universiteto CS50 metodologija, ši bendruomenė jau yra parengusi ir ISM universitetui. 

Šio tinklo valdomas kompiuterių mokslo ir verslumo mokyklas „Turing School“, veikiančias nuo 2016 metų, jau baigė per 400 Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos moksleivių. Tuo pačiu vardu frančizės pagrindu švietimo įstaigos taip pat veikia Olandijoje. „Turing College“ siekia tapti pagrindine aukščiausio lygio technologijų specialistų rengimo platforma regione.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(31)
Neverta skaityti!
(17)
Reitingas
(14)
Komentarai (18)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
87(1)
60(5)
37(0)
24(6)
23(8)
19(1)
14(0)
13(0)
13(2)
Savaitės
79(0)
74(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)