Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Švietimas

Duris atvėrė pirmasis mokslo ir technologijų parko Technopolis pastatas

2008-12-13 (1) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (440)
    Share

Gruodžio 12 dieną iškilmingai atidarytas pirmasis mokslo ir technologijų parko „Technopolis“ pastatas. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos atstovai, Seimo nariai, Kauno miesto vadovai

„Mokslo ir technologijų parko „Technopolis“ projektas iš tiesų yra vienas puikiausių šių metų novatoriškų idėjų realizavimo Kaune pavyzdys. Viešoji infrastruktūra, kurios dėka bus teikiamos intelektualios paslaugos verslui, ypač palengvins mažų įmonių steigimo ir vystymo darbus, prisidės prie konkurencingumo skatinimo ir sveikos jo aplinkos kūrimo. Mes visada sveikiname ir pritariame pažangioms idėjoms, kurių dėka galime plėsti ir savojo miesto ateities planus bei kurti vizijas“, – dėkodamas visiems, įgyvendinusiems šį projektą, sakė Kauno miesto meras A. Kupčinskas.

Pastato atidarymo iškilmėmis sėkmingai baigtas Kauno miesto savivaldybės administracijos kartu su VšĮ „Technopolis“ vykdomas projektas „Mokslo ir technologijų parko „Technopolis“ infrastruktūros sukūrimas, remiamas Lietuvos Respublikos ir iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Pagrindinis projekto tikslas - išplėtoti palankią aplinką novatoriško, didelę pridėtinę vertę kuriančio verslo plėtrai, sukuriant mokslo ir technologijų parko (MTP) „Technopolis“ viešąją infrastruktūrą, užtikrinant intelektualių paslaugų verslui teikimą, skatinant inovatyvių įmonių steigimąsi, plėtrą, bendradarbiavimą ir konkurencingumą. Projekto biudžetas – 11,8 mln. litų, ES struktūrinių fondų skirta paramos suma - 11 mln. litų, Kauno miesto savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė 800 tūkst. litų. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2006 m. gruodžio 1 d. - 2008 m. spalio 31 d.

Projekto įgyvendinimo metu pasiekti rezultatai: 3,6 ha teritorijoje pakloti inžineriniai tinklai (vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų, drenažo, elektros ir ryšių), pastatytas ir pilnai įrengtas modernus mokslo ir technologijų parko (MTP) 1600 kv.m. administracinis pastatas, įrengta 60 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, apšviesta Karo aviacijos gatvė. Šiame pastate nuo š.m. lapkričio 1 dienos pradeda dirbti MTP operatorius VšĮ „Technopolis“, MTP nariai – inovatyvios aukštųjų technologijų įmonės: UAB “Microsoft Lietuva“ inovacijų centras ir UAB „Agmis“ – informacinių technologijų sritis, UAB „Teltonika“ – informacinės ir ryšių technologijos, UAB „Aksonas“ ir UAB „Santaviltė“ – mechatronikos sritis, UAB „Cormac Consultancy Baltic LT“ inovacijų konsultacinė įmonė, bei kiti paslaugas verslo įmonėms teikiantys subjektai. Bendradarbiaudamos rengiant ir įgyvendinant įvairius projektus, MTP įmonės veiks drauge vystant mokslo ir technologijų parką, skatinant inovacijų plėtrą bei investicijas į naujas technologijas regione. Apjungdamas verslo, mokslo ir savivaldos dedamąsias, parkas taps integralia mokslo, studijų ir verslo centro – Slėnio „Santaka“ sudėtine dalimi.

Projektui skirta paramos suma buvo sėkmingai panaudota sukuriant reikalingus pagrindus mokslo ir technologijų parko Kaune funkcionavimui. Parko operatoriui VšĮ „Technopolis“ įrengtos 9 šiuolaikiškos darbo vietos. VšĮ „Technopolis“ teikiamos paslaugos MTP įmonėms ir kitiems smulkaus ir vidutinio verslo subjektams sudarys galimybes toliau vystytis, skatins jų plėtrą, tarpusavio bendradarbiavimą, tęstines investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, inovacijas, jų kūrimą ir diegimą veikloje. VšĮ „Technopolis“ ne tik MTP įmonėms, bet ir visos Kauno miesto bendruomenės reikmėms tenkinti pasiūlys moderniai įrengtą transformuojamą 160 vietų konferencijų salę. Čia ketinama organizuoti įvairius renginius, įmonių darbuotojų mokymus, seminarus, kurie bus skirti švietimui apie inovacijas, investicijų į naujas technologijas skatinimui, mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimui ir pan.

Be projekto įgyvendinimui skirtos Europos Sąjungos paramos bei Kauno miesto savivaldybės indėlio šio projekto nebūtų pavykę įgyvendinti. Tik projekto partnerių ir administruojančių institucijų efektyvaus bendro darbo dėka projektas baigtas sėkmingai. Tikimasi, jog projekto rezultatai turės didžiulės įtakos Kauno miesto plėtrai mokslo ir inovacijų kryptyse, savivaldos, mokslo ir verslo bendradarbiavimo programos vykdymui ir jos priemonėms realizuoti Kauno regione.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(1)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
46(0)
30(2)
28(4)
25(1)
20(0)
18(0)
16(1)
14(2)
14(0)
Savaitės
79(7)
59(0)
58(8)
Mėnesio
152(2)
118(15)
114(22)
101(5)