Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Konferencijos (Švietimas | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-02-04 -1
Kovo 17-20 dienomis Vilniuje vyks fiziniams ir gamtos mokslams skirta konferencija „Open Readings 2020”. Kadaise Vilniaus universitete prasidėjusi kaip laisvieji skaitymai per 63 metus „Open Readings” išaugo į tarptautinę konferenciją, kurioje kasmet pranešimus skaito žymiausios mokslo žvaigždės iš viso pasaulio, o jų pasiklausyti ir pasidalinti savo idėjomis bei darbais susirenka daugiau nei 400 studentų bei jaunųjų mokslininkų.
(0) 2018-01-26 2
VšĮ „Saulės“ privačios gimnazijos mokinio Džiugo Vyšniausko iniciatyva 2017 m. gruodžio 20 d. šioje gimnazijoje vyko vaizdo konferencija su JAV Hanfordo Lazerių interferometro gravitacinių bangų observatorija LIGO (angl. k. Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory). Ši observatorija išgarsėjo visame pasaulyje, kai prieš dvejus metus joje buvo užfiksuotos į daugelį klausimų apie mūsų Visatą padedančios atsakyti gravitacinės bangos. Už šį atradimą trys observatorijos mokslininkai – Kipas Thorne‘as, Raineris Weissas ir Barry‘is Barishas gavo 2017 m. Nobelio premiją fizikos srityje.
(4) 2016-01-20 -1
XVII a. Europoje, įskaitant Lietuvą, plito mokymosi mirti vadovėliai. Tuometinėje baroko Europoje siaučiant marui, karui ir badui atgaivinta antikinė mokymosi mirti idėja. Mirties tema dar kartą atgyja XX a. egzistencijos filosofų darbuose. Tai taip pat sietina su to meto socialine tikrove. Šiuolaikinėje visuomenėje mirties tema nesuderinama su vartojimo strategijomis. Deja, nepaisant to, savižudybių skaičius, ypač Lietuvoje, itin didelis. Kodėl taip yra? Ar antikinė mokymosi mirti idėja galėtų būti savižudybių profilaktika?
(0) 2014-02-17 0
Kovo 19-21 dienomis Vilniaus Universiteto Fizikos fakultete vyks tradicinė, 57 kartą organizuojama tarptautinė fizinių ir gamtos mokslų konferencija „Open Readings“ (liet. Laisvieji skaitymai). Du šimtai dalyvių iš Lietuvos ir užsienio universitetų bei mokslo institutų pristatys savo mokslinius darbus.
(0) 2012-03-26 0
Kasmetė tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open readings 2012“ šių metų kovo 28-31 dienomis jau 55-ąjį kartą vyks Vilniaus universitete, Fizikos fakultete. Didžiausiame Baltijos šalyse organizuojamame gamtos mokslų studentų moksliniame susibūrime dalyvaus pusantro šimto bakalauro, magistro ir doktorantūros studentų iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių.
(0) 2011-11-22 0
Gruodžio 3-iąją Vilniaus šokio teatre bus surengta konferencija „TEDxVilnius“, skirta mokslo, meno, verslo ir kitų aktyvių visuomenės grupių atstovams pasidalyti idėjomis ir rasti bendraminčių.
(0) 2011-11-09 0
Kol moksleiviai atostogavo ir linksmai leido laiką per rudens atostogas, pedagogai mokėsi iš kino, kurdami trumpus vaidybinius filmus. Lapkričio 2-4 d. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“, ir lapkričio 3-5 d. Panevėžyje, kino centre „Garsas“, jie dalyvavo trijų dienų mokymuose, kuriuos surengė projekto mokykloms „Mokausi iš kino“ organizatoriai. Mokymuose dalyvavo apie 80 pedagogų.
(0) 2011-10-10 0
Energetikos ir technikos muziejus kviečia į atvirą konferenciją-diskusiją „Dujos – ekologiškas kuras“.
(0) 2011-08-02 0
Liepos pabaigoje Vankuveryje (Kanada) vyko septintasis tarptautinis industrinės ir taikomosios matematikos kongresas (International Congress on Industrial and Applied Mathematics).
(0) 2011-06-15 0
Pastaruoju metu vis dažniau ir dažniau žiniasklaidoje specialistai ir ekspertai diskutuoja apie elektrinius automobilius (angl. atitikmuo – electrical vehicles, EVs), jų privalumus ir trūkumus, naudojimą ir perspektyvas netolimoje ateityje ne tik pasaulyje bet ir Lietuvoje. Tačiau plačiajai visuomenei visgi reikia paprastų ir konkrečių atsakymų į kylančius klausimus.
(0) 2011-05-20 0
2011 m. gegužės 24 dieną Paramos vaikams centras organizuoja tarptautinę konferenciją „Vaikas – smurto auka: tarpžinybinis požiūris ir tarptautinė patirtis”, kurioje psichologai, teisėsaugos, vaikų teisių apsaugos, medicinos, socialinio darbo ir kitų sričių specialistai aptars vaikų, nukentėjusių nuo smurto ir dalyvaujančių teisinėse procedūrose, problematiką. Taip pat savo patirtimi dalinsis Lenkijos, Bulgarijos, Latvijos, Moldovos ir Ukrainos atstovai.
(0) 2011-05-04 0
Verslo pradžia: kūrybingi darbštūs kolegos, pakankamas finansavimas, reikiamos technologijos ir verslo procesų sureguliavimas. Kaip to pasiekti - bene aktualiausi klausimai, norintiems kurti verslą. O suprantamų ir lengvai prieinamų atsakymų ypač jaunimui, studentams, nėra per daug.
(0) 2011-03-29 0
Balandžio 1-2 dienomis sostinėje vyks tarptautinė Eurodoc konferencija, kuri kasmet suburia aukšto lygio jaunuosius mokslininkus iš Europos. Praėjusių metų konferencijoje prieita išvados, jog doktorantai yra svarbi grandis tarp Europos aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų erdvės, o dialogas tarp jų ir tyrimų politiką formuojančių institucijų yra itin svarbus.
(0) 2011-03-18 0
Panevėžio kolegijos studentų atstovybė kviečia aukštųjų mokyklų studentus 2011 m. balandžio 13 d. dalyvauti respublikinėje praktinėje – mokslinėje konferencijoje „Mokslo šaknys 2011“ ir aptarti studijų ir būsimos karjeros galimybių problemas.
(0) 2011-03-10 0
Šių metų kovo 17-19 dienomis Vilniaus universiteto Fizikos fakultete vyks 54-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „OPEN READINGS 2011“. Konferenciją organizuoja Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas ir jame veikianti Studentų mokslinė draugija.