Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

„Volvo“ ir vėl susimovė: žurnalistų akivaizdoje automobilis rėžėsi į pėsčiąjį (video)

2010-10-02 (19) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (220)
    Share

Švedijos automobilių koncerno „Volvo“ vadams ir vėl teko raudonuoti prieš žurnalistus, kuriems buvo demonstruojama saugumo sistema, turinti padėti išvengti susidūrimo su pėsčiaisiais.

Kompanija, kuri didžiuojasi „pačių saugiausių automobilių“ gamintojos įvaizdžiu, surinko žurnalistus Italijos mieste Veronoje. Jiems norėta pademonstruoti, kaip naujausia saugumo sistema sustabdo automobilį ir išgelbsti gyvybę pėsčiajam, jeigu vairuotojas užsižiopso ir laiku nenuspaudžia stabdžių. Įsibėgėjęs automobilis buvo nukreiptas į manekeną. Visi nekantriai laukė, kaip suveiks „stebuklinga“ sistema, tačiau sulaukė tik automobilio smūgio į „pėsčiąjį“.

Šį kartą parodomajame bandyme dalyvavo universalas „Volvo S60“. Kaip tvirtina gamintojai, jame sumontuotas radaras ir vaizdo kamera (sistemos „Full Auto Brake“ ir „Pedestrian Safety“), sugebantys apskaičiuoti atstumą iki objektų. Tvirtinama, kad tais atvejais, kai vairuotojas užsižiopso, protinga sistema automatiškai privers įsijungti stabdžius. Tačiau automobilis apstulbino žurnalistus, kai nė nemažindamas greičio įsirėžė į manekeną. Per susidūrimą guminis pėsčiasis, vardu Bobas, patyrė tokių traumų, nuo kurių tikras žmogus būtų atsisveikinęs su gyvybe.


„Manekeno išvaizda skiriasi nuo tikro žmogaus, todėl mūsų sistema jo neatpažino kaip pėsčiojo, – mėgino teisintis „Volvo“ atstovai. – Tačiau realiomis sąlygomis sistema nenuvils.“ Priminsime, kad pavasarį panašiu fiasko baigėsi sedano „Volvo S60“ automatinio stabdymo sistemos pristatymas. Tada automobilis buvo paleistas 35 km/val. greičiu į stovintį sunkvežimį ir į jį įsirėžė.


Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (19)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(9)
30(1)
29(3)
29(9)
23(0)
21(0)
20(0)
18(6)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
82(5)