Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Naujas greičio rekordas atviru motociklu – 501,6 km/h (Video)

2011-08-11 (0) Rekomenduoja   (8) Perskaitymai (55)
    Share

Amerikietis Bilas Vorneris (Bill Warner) pagerino maksimalaus greičio rekordą važiuojant atviru motociklu. 1000 AG motociklas „Suzuki Hayabusa”, kurį greičio rekordui ištobulino pats rekordo autorius, ant oro uosto pakilimo tako Loringe (Meinas, JAV) pasiekė neįtikėtiną 501,6 km/h greitį.

Ne mažiau įspūdinga yra tai, jog Floridoje gyvenantis žuvų ūkio savininkas, pagal išsilavinimą – jūrų biologas B. Vorneris rekordinį greitį pasiekė vos pusantros mylios (2400 metrų) ilgio tiesiojoje (joje reikėjo „sutilpti“ ir motociklą stabdant).

Rekordų savaisiais motociklais B. Vorneris vaikosi kelerius pastaruosius metus. Pernai amerikiečiui tuo pačiu motociklu pavyko pasiekti rekordinį 448 km/h greitį. Tačiau motociklo tobulinimui prireikė vos vienerių metų, ir nutrūktgalvis konstruktorius buvusį rekordą pagerino daugiau kaip 50 km/h ir sugebėjo motociklu viršyti 500 km/h greičio ribą.

Nors specialios konstrukcijos dviratėmis kėbulinėmis transporto priemonėmis (angl. – „streamlined motorcycles“) yra pasiekta dar įspūdingesnių greičių (Rokis Robinzonas [Rocky Robinson] tokį dviratį bolidą sugebėjo įgreitinti iki 604,6 km/h), vis tik pastarieji technikos monstrai į motociklus ne visai panašūs, ko negalima pasakyti apie B. Vornerio „Suzuki Hayabusa“. Kaip ten bebūtų, pranešama, jog B. Vornerio motociklas yra greičiausias „atviro kėbulo“ motociklas.

Paradoksaliai, tačiau pamokančiai skamba rekordo autoriaus pastebėjimas – sunkiausia siekiant rekordo buvo ne įsibėgėti, o sustabdyti beprotiškai skriejantį motociklą. Papildomų šiurpuliukų monstro vairuotojui kėlė ir trasos nelygumai – rekordiniu greičiu skriejęs motociklas riedėjo ne visai stabiliai ir dažnai nežymiai šokčiojo, ką B. Vorneris įvertino kaip „buvo truputėlį baisu“.

Ankstesnysis rekordinis B. Vornerio važiavimas

Parengė Saulius Žukauskas
sauliuszukauskas01@gmail.com

Verta skaityti! Verta skaityti!
(8)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(8)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
72(1)
31(1)
28(4)
25(0)
21(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
94(1)
63(0)
56(3)
53(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
116(1)
111(20)