Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Kaip įvairiose šalyse baudžiami neblaivūs vairuotojai?

2013-11-26 (2) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (220)
    Share

Girtas prie vairo – pavojus ne tik pačiam sau, bet ir aplinkiniams. Todėl neblaivūs prie vairo netoleruojami nė viename civilizuotame krašte. Kaip įvairiose šalyse baudžiami sulaikyti išgėrę vairuotojai? Ebus.lt pateikia keletą įdomesnių pavyzdžių.

Baltarusijoje įstatymai gana griežti. Jei alkoholio norma viršija 0,04 promilės, pirmą kartą įkliuvęs vairuotojas mokės didžiulę baudą ir praras teisę vairuoti trejus metus. Jei vairuotojas išgėręs pagaunamas ne pirmą kartą, gali patekti į kalėjimą – tokiu atveju numatyta baudžiamoji atsakomybė. Iš antrą kartą prie vairo sulaikyto vairuotojo konfiskuojamas automobilis.

Čekijoje, taip pat kai kuriose aplinkinėse šalyse, pavyzdžiui, Vengrijoje, Slovakijoje, Rumunijoje, galioja „nulinė alkoholio norma“, t. y. 0,0 promilės. Pažeidėjui numatyta 200-470 eurų bauda.

Anksčiau ta pati taisyklė galiojo ir Kroatijoje, tačiau, spaudžiant turizmo kompanijoms, ji buvo pakeista. Dabar leistina alkoholio norma vairuotojo kraujyje yra 0,5 promilės. Tačiau jei išgėręs vairuotojas pažeidžia taisykles ar pakliūva į avariją, suveikia „nulinės tolerancijos“ principas. Bauda už vairavimą išgėrus šioje šalyje gana nedidelė – nuo 70 eurų.

Remiantis ES reglamentais, maksimalus leistinas alkoholio kiekis vairuotojų kraujyje neturi viršyti 0,5 promilės. Tokia norma nustatyta beveik visoje Vakarų Europoje. Tačiau vairuotojams, kurių stažas mažesnis nei dveji metai ar jiems dar nesukako 21-eri, sėsti prie vairo neleistina net truputį išgėrus. Jei nutinka avarija, baudžiama už bet kokį alkoholio kiekį kraujyje. Štai Vokietijoje sulaikytas prie vairo išgėręs vairuotojas, pakliuvęs pirmą kartą, sumokės 500 eurų, antrą kartą – 1 000 eurų, trečią – jau 3 000 eurų.

Didžiojoje Britanijoje maksimalus leistinas alkoholio kiekis vairuotojo kraujyje – iki 0,8 promilės. Tačiau šioje šalyje didžiausios baudos Europoje už vairavimą neblaiviam – 7200 eurų. Beje, pirmuoju vairuotoju, nubaustu už vairavimą išgėrus, buvo Londono taksistas Džordžas Smitas: 1897 m. rugsėjo 10 d. jam skirta 25 šilingų dydžio bauda.

Prancūzijoje – brangių vynų šalyje – už vairavimą išgėrus (iki 0,8 promilės) vairuotojui gresia nuo 135 eurų bauda, 4 500 eurų – jei viršyta 0,8 promilės riba. Jei neblaivus vairuotojas pakliūva į avariją, bauda gali siekti 30 tūkst. eurų. Jei avarijos pasekmės – sunkios, vairuotojui gali tekti sumokėti 150 tūkst. eurų ir sėsti į kalėjimą dešimčiai metų.

Itin griežtai su neblaiviais vairuotojais kovojama JAV: čia už šį pažeidimą gresia nuo šešių mėnesių iki metų laisvės atėmimo bausmė, taip pat ilgam atimama teisė vairuoti. Maksimalus leistinas alkoholio kiekis šioje šalyje – 0,8 promilės (vairuotojams, vyresniems nei 21 metai). Vairuotojas, pirmą kartą sulaikytas prie vairo neblaivus (ir nesukėlęs avarinės situacijos), sumokės 300 dolerių baudą. Teisė vairuoti automobilį jam bus atimta pusmečiui. Jei jis paklius policininkams antrą kartą per dešimtį metų, bauda gali siekti 5 tūkst. dolerių, trečią – 10 tūkst. dolerių. Jei neblaivus vairuotojas sukėlė avariją, per kurią žuvo žmonės, jam grės 10 metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau baudos, kaip žinia, įvairiose JAV valstijose yra skirtingos.

Singapūre prie vairo sulaikytas neblaivus vairuotojas gali būti… nuplaktas. Jam gali būti skirtas tam tikras kiekis smūgių lazda (centimetro pločio ir ilgesne nei metras). Be kūno bausmių, vairuotojui gresia 200-230 Singapūro dolerių bauda (vienas Singapūro doleris – apie 0,75 JAV dolerio). Čia maksimali leistina alkoholio norma kraujyje – 0,8 promilės.

Ypač griežtos bausmės už vairavimą neblaiviam numatytos Kinijoje. Vairuotojas, sukėlęs avariją, kur žuvo žmonės, baudžiamas mirties bausme. Jei vairuotojas tiesiog sulaikomas girtas prie vairo ir netapo nelaimingo atsitikimo priežastimi, jam vis tiek gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas nuo mėnesio iki šešių. Be to, vairuotojo pažymėjimas atimamas trejiems metams. Alkoholio Kinijos vairuotojų kraujyje negali būti visai – čia numatyta nulinė promilių norma.

Panaši situacija ir Tailande. Neblaivus vairuotojas, dėl kurio kaltės žuvo žmonės, gali būti baudžiamas mirties bausme. Maksimali leistina alkoholio norma kraujyje – 0,05 promilės.

Itin griežtai baudžiami neblaivūs prie vairo sulaikyti japonai. Jei alkoholio kiekis kraujyje viršija 0,03 promilės, gresia didelė bauda ir ilgam atsisveikinama su vairuotojo pažymėjimo. Jei neblaivus avarijos kaltininkas pabėgo iš avarijos vietos, teisės vairuoti automobilį jis netenka dešimčiai metų. Beje, Japonijoje baudžiami ne tik neblaivūs vairuotojai, bet ir keleiviai, sėdę į jų automobilį. Jei vairuotojas – neblaivus, kiekvienas pilnametis keleivis turi sumokėti baudą, kuri sudaro apie 3 tūkst. dolerių. Išimtis – tik maršrutinių ir turistinių autobusų keleiviai. Vairuotojui gresia mažiausiai 8 700 dolerių bauda ar penkeri metai kalėjimo.

Iš vairuotojo gali būti atimta teisė vairuoti visam gyvenimui, jei, būdamas neblaivus, jis partrenkė pėsčiąjį.

Japonijoje barmenas neturi teisės parduoti alkoholinių gėrimų klientui žinodamas, kad šis vairuos automobilį. Už šį nusižengimą iš baro savininko gali būti atimta licencija.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kaip ir daugelyje islamą išpažįstančių šalių, alkoholio vartojimas draudžiamas apskritai. Taigi kalbėti apie bausmes už vairavimą neblaiviam tiesiog neverta.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(2)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
46(0)
43(3)
24(1)
19(5)
17(0)
16(1)
14(8)
12(3)
11(0)
11(0)
Savaitės
76(3)
67(5)
66(1)
58(0)
Mėnesio
231(8)
111(3)
107(12)
104(26)
103(0)