Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Greičio mėgėjus išmanusis šviesoforas drausmina raudona šviesa

2015-08-27 (19) Rekomenduoja   (49) Perskaitymai (330)
    Share

Šiaulių rajone prie Aukštelkės pastatytas išmanusis šviesoforas. Užfiksavęs leistiną greitį viršijusį vairuotoją, jis sustabdo eismą – automatiškai įsižiebia raudonas šviesoforo signalas.

Pasak kelininkų, vos įjungus šviesoforą, į bendrąjį pagalbos centrą pasipylė Aukštelkės gyventojų ir pasipiktinusių vairuotojų skambučiai – esą ištisai dega raudona šviesoforo šviesa.

Paaiškėjo, kad taip išmanusis šviesoforas baudžia kelių erelius. Sustabdyti prie šviesoforo vairuotojai teigė leistiną greitį viršiję visai nedaug – gal tik kokiais penkiais kilometrais per valandą. Tačiau automatas nepaperkamas – sustabdo eismą visame kelio ruože.

„Gal ir gerai, nes čia būdavo tokių žmonių, kurie labai greitai laksto. Nors čia būdavo ir radaras, lakstydavo, nelabai bijodavo jo“, – sakė vairuotojas Tomas.

„Eismo saugumui tai aišku – saugiau – greitis mažesnis. Taip visur yra, ne vien Lietuvoje, yra tekę matyti tai ne vienoje šalyje“, – sakė kitas vairuotojas Mindaugas.

Pasak kelininkų, kelio ruožas ties Aukštelke – vienas pavojingiausių Šiaulių rajone. Čia perėjoje žuvo daugiausiai pėsčiųjų, o per mėnesį radaras užfiksuoja apie 800 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų.

„Yra pradžioje gyvenvietės pastatyti davikliai, kurie nustatyti reaguoti į tam tikrą greitį. Eismo dalyviui viršijus leistiną greitį, iššaukiamas raudonas šviesoforo signalas ir pažeidėjas turi prie šviesoforo sustoti“, – pasakojo „Šiaulių regiono kelių“ direktoriaus pavaduotojas kelių priežiūrai Vytautas Mačiulis.

Prie pirmadienį pradėjusio veikti naujojo šviesoforo griežtumo teks priprasti visiems važiuojantiems iš Rygos į Karaliaučių. Tokių šviesoforų šalyje – vos keli.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(50)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(49)
Komentarai (19)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(4)
34(3)
32(8)
29(2)
29(0)
26(2)
18(0)
16(3)
12(0)
Savaitės
61(0)
50(0)
Mėnesio
144(36)
121(25)
118(14)
103(8)
96(7)