Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2008-01-01 iki 2008-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2008-06-29 0
Pasiilgote atrakcionų parko? Ateityje tokios pramogos pamažu taps daugiau... asmeninės. Pavyzdžiui, Naujosios Zelandijos kompanija "Evento" šiuo metu kuria naujos kartos produktą "BuzzBall". Tai - sferos formos įrenginys su sėdima vieta viduje ir kuriame sumontuota pora elektrinių motorų. Gudrybė slypi tame, jog motorai sujungti su dviem atskirom pavarom. Taigi, jei norite važiuoti (riedėti) į priekį, turite įjungti abu motorus; jei norite atrakciono, užtenka išderinti vari...
(41) 2008-06-20 8
Kompanijos "Royal Caribbean" naujasis laivas "Oasis of the seas" žada būti išties didelis - net 43% didesnis nei dabartinis didžiausias pasaulyje kruizinis laivas "Queen Mary II". Jo ilgis bus apie 350 metrų, svoris - 220000 tonų. Juo vienu metu galės keliauti 5400 žmonių. Vietos perteklius akivaizdus - kompanija jo viduryje planuoja įrengti netgi futbolo aikštės dydžio "Centrinį parką", nuosavą gigantišką amfiteatrą ir septynis skirtingus gyvenamuosius kvartalus.
(11) 2008-06-19 0
Dvi pagrindinės dviračių paplitimo miestuose problemos yra jiems saugoti reikalinga vieta ir saugumas. Naujo patobulinto dviračio vairo kūrėjai teigia, jog jų kūrinys padėtų išspręsti abi problemas. Sulankstytos rankenos suformuoja vairo užraktą. Tuo pačiu visa konstrukcija tampa labai kompaktiška - dviratį galima pastatyti prie pat sienos, ir jis užima daug mažiau erdvės. Kada ši idėja bus realizuota praktiškai kol kas neaišku, tačiau jos praktiškumas akivaizdus.
(7) 2008-06-18 0
Tai savotiškas dviratis-traukinukas: norite - važiuojate vieni, norite - jungiatės į traukinį primenančią grandinę. Tiesa, tai kol kas tik koncepcija, tačiau brangstant tradiciniam kurui elektra varomos transporto priemonės tampa vis patrauklesnės. Kaip tai atrodytų realybėje - žiūrėkite kitas nuotraukas.
(40) 2008-06-16 0
Japonų automobilių gamintojas „Honda“ pirmasis pradėjo komercinę vandeniliu varomų automobilių gamybą.
(109) 2008-06-15 2
Automobilio maitinimas vandeniu jau kurį laiką laikomas automobilių gamintojų Šventuoju Graliu. Tačiau jei gandai pasitvirtins, Japonijos kompanija "Genepax" gali būti pirmoji, kuriai tai išties pavyko. Jos pagamintas prototipas varomas vien tik vandeniu ir oru.
(9) 2008-06-15 0
Filadelfijoje (JAV) pradėta nauja programa "Drive CarePhilly", kurios tikslas - priversti vairuotojus laikytis greičio ribojimo taisyklių. Šios programos vykdytojai planuoja apie 100 sankryžų "papuošti" trimačiais piešiniais, kurie vairuotojus privers manyti, jog važiuojamojoje dalyje ant kelio yra kliūtis, trukdanti greitai važiuoti. Pradiniu laikotarpiu tai gal ir veiks, tačiau kas bus kai vairuotojai prie tokių piešinių pripras?
(21) 2008-06-13 2
Jungtinėse Valstijose ruošiamasi užpatentuoti „besparnį elektromagnetinį orlaivį“, išoriškai labai panašų į fantastiniuose filmuose matytas „skraidančiąsias lėkštes“.
(15) 2008-06-13 0
Elektrinės transporto priemonės pačios savaime yra puiki idėja, ypač sparčiai brangstant benzinui. Tačiau jei joms maitinti pritaikysime superlaidininkus, aušinamus skystu azotu, gausime dar geresnį rezultatą. Pasinaudodama šia idėja kompanija "Sumitomo Electric" sukūrė 10% efektyvesnį elektromobilį nei kiti šiuo metu egzistuojantys analogai.
(3) 2008-06-13 0
JAV karinių mokslinių tyrimų organizacija DARPA pristatė naująją "Damage Tolerance and Autonomous Landing Solution" (DTALS) technologiją, sukurtą bendradarbiaujant su "Athena Technologies". Naujovė skirta perimti lėktuvo valdymą iš piloto tais atvejais, kai oro transporto priemonė patiria stiprius pažeidimus (pavyzdžiui, prarandamas sparnas). Sistema automatikai įvertina pažeidimus ir adaptuoja skrydžio valdymo posistemę taip, kad padidėtų sėkmingo lėktuvo nutupdymo gal...
(16) 2008-06-11 0
BMW sukūrė formą keičiančio automobilio koncepciją "GINA Light Visionary Model". Jo metalinis korpusas sudarytas iš judėti galinčių dalių ir aptrauktas plastiku dengtu audiniu - taip automobilis įgauna formos keitimo savybę. Kėbulas sudarytas tik iš keturių dalių - variklio dangčio, šonų ir galo, o jį sudaranti medžiaga yra nelaidi vandeniui. Jo formą galima pakeisti neįtempiant ir neplėšant audinio, o vairas, prietaisų skydelis ir galvos atlošas prisiderina prie k...
(20) 2008-06-10 0
Pasaulyje yra dvigubai daugiau naftos, nei tvirtina didžiausios naftos bendrovės, teigia ekspertas. Buvusio naftos verslo konsultanto teigimu išžvalgytų jos resursų dydis neretai sumažinamas tyčia, rašo britų dienraštis „The Independent“.
(5) 2008-06-08 0
Penktadienį JAV prezidentas D. Bušas pasirašė potvarkį, pagal kurį 45 milijonai bus skiriami pirmajam JAV "Maglev" (magnetinės levitacijos) traukiniui. Ši transporto priemonė kursuos tarp Disneilendo ir Lasvegaso miesto, pasieks 480km/h greitį ir gerokai sumažins įprastinėmis magistralėmis važinėjančio transporto srautus. Tokių transporto priemonių gamyba yra brangi, todėl tikėtina, kad ši suma bus skirta tik pirminėms projekto stadijoms įgyvendinti.
(6) 2008-06-06 0
Jau pieš kurį laiką kompanija "Autoliv" pristatė variklio dangtyje montuojamas oro pagalves, apsaugančias pėsčiuosius susidūrimo metu. Atrodytų, jog nieko papildomo jau nebesugalvosi, tačiau kompanija "Toyoda Gosei" pasiūlė dar tobulesnį sprendimą. Ji ne tik numatė apsaugą pėstiesiems - papildomai automobilio gale sumontuotos oro pagalvės, kurios turėtų padėti apsaugoti keleivius galinio smūgio metu. Tiesa, tokia naujovė bus diegiama tik naujausiuose automobiliuose, tur...
(10) 2008-06-06 0
Profesorius Bumsuk Lim iš Art Center College of Design koledžo nusprendė praplėsti aukštosios mokyklos specialybių sąrašą ir prieš kurį laiką jo iniciatyva buvo patvirtinta nauja programa – motociklų dizainerių. Profesoriaus nuomone, lyginant su automobiliais, motociklų dizainui ilgą laiką skiriama nepelnytai mažai dėmesio, tad šią sritį reikia imti taisyti.