Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Didžiulė apklausa parodė, kokie naudoti automobiliai atrodo geriausiai po 300 tūkst. km

2018-04-02 (0) Rekomenduoja   (-9) Perskaitymai (3186)
    Share

Lietuvoje ne kiekvienas gali įsigyti naują automobilį – 9 iš 10 šalyje nuperkamų modelių yra naudoti. Paprastai jie įveikę 200-300 tūkstančių kilometrų, retais atvejais – gerokai daugiau arba mažiau. Ir nors naudoto automobilio patikimumui didžiulę įtaką turi ankstesnio savininko priežiūra (laiku keista alyva, pakabos ir kitos detalės), kai kurie vis tik yra patikimesni nei kiti. Juk ne veltui apie „Alfa Romeo“ sklando vienokios legendos, o apie „Toyota“ – visai kitokios.

Naudotų automobilių patikimumo statistika egzistuoja. Organizacija „Consumer Reports“, vienijanti bene daugiausia vairuotojų JAV, atliko apklausą žmonių, kurie teigė su tuo pačiu automobiliu įveikę daugiau nei 200 tūkst. mylių (321 tūkst. km). Buvo klausiama, ar per pastaruosius 12 mėnesių jie turėjo kokių nors problemų. Rezultatas turbūt nenustebins – patikimiausiais gamintojais išrinkti „Honda“ bei „Toyota“.

Tarp „Hondų“ ilgų distancijų čempionais išrinkti „Accord“ bei „Civic“, o „Toyota“ gretose lyderiai – „Camry“, „Corolla“ bei „Prius“.

Jeigu nedomina sedanai bei hečbekai, o norisi kažko daugiau pakilusio nuo žemės, reikėtų žiūrėti į „Honda CR-V“ arba „Toyota Highlander“. O didžiųjų visureigių bei pikapų ilgaamžiškumo rinkoje lyderiauja „Ford F-150“ bei „Toyota 4Runner“. Vienatūrių – „Toyota Sienna“.

„Consumer Reports“ respondentai atskleidė, kad daugelis jų automobilių įveikė 200 tūkst. mylių žymą, tačiau jiems reikėjo atlikti didelius remontus: restauruoti turbinas, keisti degalų purkštukus ar atlikti kitus remonto darbus, kurių kaina patenka į trijų nulių zoną.

Tai nereiškia, kad „Camry“ ar „Civic“ turbinos negenda – tiesiog jos, remiantis statistika, tarnauja ilgiau. Arba tokių automobilių savininkai važinėja ramiau bei priežiūrą atlieka atidžiau, kas taip pat visiškai tikėtina.

Tai yra JAV statistika, tačiau daugelis automobilių yra parduodami ir Europoje. Tipinis „Toyota“ pirkėjas JAV ir Europoje nelabai skiriasi, tad įsigydami 5 metų amžiaus ir 250 tūkst. km įveikusią „Corollą“ galite būti ramūs – tai greičiausiai yra geras automobilis ir dar ilgą laiką problemų nekels.

Nepamirškite, kad ši „Consumer Reports“ ataskaita – tik orientacinė. Realų įsigyjamą naudotą automobilį reikia tikrinti kuo atidžiau – patikrinti visą įmanomą informaciją pagal VIN kodą, o dar geriau – nuvaryti į autorizuotą to gamintojo servisą.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(17)
Neverta skaityti!
(26)
Reitingas
(-9)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
61(4)
59(0)
48(7)
36(7)
34(0)
19(0)
18(0)
14(1)
10(4)
Savaitės
133(0)
108(0)
74(2)
Mėnesio
151(27)
133(0)
111(1)
108(0)
107(2)