Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Ką reiškia vos pastebima „strėlytė“ automobilio prietaisų skydelyje?

2019-05-08 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (275)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Kai kurie automobilių modeliai tokios rodyklės neturi. Tačiau daugumos modelių savininkai galbūt net nesusimąstė: ką ta „strėlytė“ prietaisų skydelyje reiškia ir kodėl vienuose automobiliuose ji žiūri į dešinę, o kituose – į kairę pusę.

Pripažinkite, juk dažna situacija, kad šeimos nariai naudojasi ne vienu, o keliais automobiliais. Tarkime, japonišku ir vokišku. Ar prancūzišku. Todėl, persėdus į kitą šeimos automobilį, kartais prireikia laiko prisiminti, kaip įsijungia šviesos ar valytuvai.

O ką jau kalbėti apie tokius atvejus kai, įvažiavęs į degalinę, stveriatės už galvos: o kurioje pusėje degalų bakas, iš kurios pusės privažiuoti prie degalų pompos?

Bepigu būdavo senų automobilių savininkams, kurių degalų užpylimo anga slėpdavosi ties galiniu registracijos numeriu. Tokiu atveju jokio skirtumo, iš kurios pusės privažiuoti.

Tačiau XXI a. gamintojai elgiasi kaip išmano. Tarkime, „Volvo“, „Škoda“, „Volkswagen“, „Porsche“ bakas – dešinėje pusėje.

O japonai bakus montuoja dažniausiai kairėje: „Honda“, „Toyota“, „Suzuki“. Bet „Subaru“ mąsto kaip vokiečiai – bakas dešinėje. Kodėl susiklostė tokios tradicijos – šiek tiek vėliau. Dabar – apie strėlytę ar rodyklę jūsų prietaisų skydelyje.

Kai kuriuose modeliuose jos nėra – gal gamintojai šiais laikais taupo ir dažams. Tačiau bent jau nebiudžetiniai modeliai tokį žymėjimą turi. Maža rodyklė prietaisų skydelyje parodo, kurioje pusėje yra degalų bakas. Kad degalinėje nereikėtų ieškoti išlipus. Pavyzdžiui, dažniausiai japoniškuose automobiliuose – kairėje, vokiškuose, dešinėje.

Iš kur tokia įvairovė? Juk, atrodytų, būtų daug paprasčiau, jei visi gamintojai automobiliuose, skirtuose Europos rinkai (atmetus Jungtinę karalystę, be abejo), bakus montuotų vienoje pusėje.

Lemia saugumo reikalavimai

Na štai, atsakymą jau pasufleravome. Jei eismas organizuojamas nevienodai, tai ir bakai montuojami skirtingai. Viską lemia saugumo reikalavimai.

Bakų automobilio gale neliko, nes jie turi būti montuojami ten, kur juos sunkiausiai pasieks smūgio banga avarijos atveju.

O pusė pasirenkama taip pat pagal saugumo logiką. Kairiavairiai automobiliai, jei jie sustotų šalikelėje, yra saugesni, kai turi baką dešinėje pusėje – prie jos vairuotojas prieina šalikele, o ne eismo juosta, kuria gali atlėkti kitas automobilis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(3)
Visi šio ciklo įrašai:
2019-05-08 ->
Ką reiškia vos pastebima „strėlytė“ automobilio prietaisų skydelyje?
3
2019-04-09 ->
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
37(3)
36(0)
35(0)
28(4)
22(2)
20(0)
20(1)
19(0)
16(3)
15(1)
Savaitės
106(0)
100(3)
59(1)
Mėnesio
159(16)
118(2)
106(0)
105(35)