Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

„Volvo Trucks“ pristatė naują saugaus atstumo kontrolės sistemą: ant priekinio stiklo pasirodo raudonas įspėjimo signalas ir avarinio stabdymo funkcija (Video)

2019-05-12 (0) Rekomenduoja   (-3) Perskaitymai (330)
    Share

Avarijos, kai viena transporto priemonė atsitrenkia į kitos priemonės galą, sudaro apie 20 procentų visų su sunkvežimiais susijusių rimtų eismo nelaimių. Siekdama išvengti pavojingų situacijų kelyje „Volvo Trucks“ pristatė naują saugaus atstumo kontrolės sistemą „Distance Alert“, kuri leidžia vairuotojams lengviau laikytis saugaus atstumo iki priekyje važiuojančios transporto priemonės.

„Dažnai tokio pobūdžio eismo nelaimes sukelia neatidumas ir saugaus atstumo iki priekyje važiuojančios transporto priemonės nesilaikymas. Ant priekinio stiklo projektuojamas raudonas saugaus atstumo kontrolės sistemos signalas įspėja vairuotoją, kai tik sunkvežimis per daug priartėja prie priekyje važiuojančios transporto priemonės, ir daugeliu atvejų užkerta kelią susidūrimui“, – sako „Volvo Trucks“ eismo ir gaminių saugos direktorius Carlas Johanas Almqvistas.

Ši saugaus atstumo laikymosi funkcija įtraukta į naujausią „Volvo Trucks“ pagalbinės vairavimo sistemos „Įspėjimas apie susidūrimą su avariniu stabdymu“ versiją, skirtą keliais etapais padėti vairuotojams išvengti eismo įvykių. Kilus pavojaus rizikai, vairuotoją įspėja vaizdinis ir garsinis signalai, netrukus įjungiama avarinio stabdymo funkcija. Visa tai vyksta vos per kelias sekundes.

Naujoji funkcija yra skirta naudoti užmiesčio keliuose ir įjungiama transporto priemonei važiuojant didesniu nei 60 km/h greičiu, nebent naudojama adaptyvi pastovaus greičio laikymosi sistema. Kaip ir kitos įspėjamosios sistemos, „Distance Alert“ saugaus atstumo kontrolės sistema naudoja vaizdo kamerą ir radarą atstumui apskaičiuoti ir objektams kelyje aptikti.

„Nuolat tobulindami aktyviąsias mūsų sunkvežimių saugos sistemas, suteikiame vairuotojams geresnes galimybes mažinti savo ir kitų eismo dalyvių riziką. Saugaus atstumo kontrolės funkcija yra vienas iš daugelio pavyzdžių, kaip technologijos gali padėti geriems vairuotojams tapti dar geresniais.“

„Investicijos į saugumą transporto įmonėms ne tik padeda apsaugoti žmones, bet ir taupyti lėšas, sumažinti draudimo ir remonto išlaidas bei išvengti neplanuotų prastovų. Be to, saugus vairavimo stilius paprastai padeda taupyti degalus. Gerai apmokytų vairuotojų ir saugesnių sunkvežimių derinys naudingas visiems“, – sako Carlas Johanas Almqvistas.

Faktai

  • Saugaus atstumo kontrolės sistema diegiama „Volvo FH“, „Volvo FH16“, „Volvo FM“ ir „Volvo FMX“ modeliuose, gaminamuose nuo 2018 m. birželio pradžios.
  • Saugaus atstumo kontrolės sistema suprojektuota taip, kad vairuotojams būtų lengviau laikytis saugaus atstumo iki priekyje važiuojančios transporto priemonės.
  • Aptikus, kad transporto priemonė yra arčiau nei pasirinktas laiko tarpas – nuo 1,5 iki 3,5 sekundžių, ant priekinio stiklo pasirodo raudonas įspėjimo signalas. Jei vairuotojas nesumažina greičio, įsijungia įspėjimo apie susidūrimą sistema ir vis intensyviau sklinda garsinis ir vaizdinis signalai. Tada įjungiama avarinio stabdymo funkcija.
  • „Volvo Trucks“ įspėjimo apie susidūrimą sistema su avarinio stabdymo funkcija diegiama „Volvo FH“, „Volvo FH16“, „Volvo FM“, „Volvo FMX“, „Volvo FE“ ir „Volvo FL“ modeliuose.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(2)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(-3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
50(0)
16(0)
15(0)
Savaitės
174(1)
102(20)
81(4)
72(0)
71(2)
Mėnesio
128(0)
124(0)
114(32)
107(1)
102(17)