Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

„Continental“ sukūrė dar neregėtą jutiklių technologiją automobiliams: jei stovintis automobilis yra įbrėžiamas iš karto padaro nuotrauką, užfiksuoja laiką ir išsiųs pranešimą savininkui

2019-12-23 (0) Rekomenduoja   (11) Perskaitymai (1240)
    Share

Technologijų kompanija „Continental“ 2020 m. sausio mėn. Las Vegase vyksiančioje CES parodoje pristatys naują garsinių jutiklių technologiją. „Contact Sensor System“ jutikliai leis registruoti automobilio kėbulo pažeidimus, taip pat padės atgrasyti vandalus.

Technologijų kompanija „Continental“ sukūrė naują jutiklių technologiją „Contact Sensor System“ („CoSSy“), nustatančią net ir mažiausią prisilietimą prie automobilio paviršiaus. Ši sistema remiasi garsinių jutiklių fiksuojamais signalais ir gali ne tik dar tiksliau nustatyti šalia automobilio esančias kliūtis automobilio statymo metu, bet ir atpažįsta vandalizmą kai perbrėžiami automobilio dažai, taip pat padeda užfiksuoti kada apgadinamas stovintis automobilis.

Bet to, ši sistema gali nustatyti kokiomis oro sąlygomis važiuojama arba perspėti vairuotoją apie artėjantį automobilį su įjungtu garsiniu signalu. „Contact Sensor System“ technologija bus pristatyta 2020 m. sausio mėn. Las Vegase (JAV) vyksiančioje „Consumer Electronics Show“ parodoje.

Garsinių jutiklių svarba

„Continental“ sukurti garsiniai jutikliai daug metų naudojami pasyviose automobilio saugumo sistemose – jie atpažįsta smūgio garsą ir padeda greičiau suveikti keleivių apsaugos sistemoms. Tačiau tokia garsinių signalų technologija gali padėti nustatyti kelio paviršiaus būklę, pavyzdžiui, kai kelias yra šlapias ir atsiranda akvaplanavimo pavojus.

Garsiniai signalai gali būti panaudoti ir kitais atvejais. Pavyzdžiui, jei stovintis automobilis yra įbrėžiamas ar kitaip apgadinamas. Jutikliai užfiksuoja pažeidimo laiką, o automobilio kameros nufotografuoja įvykio momentą, taip pat kito automobilio vairuotojas perspėjamas apie įvykį garsiniu signalu ir šviesomis, o savininkas informuojamas pranešimu telefone. Tai labiau atgrasins nuo vandalizmo, taip pat sumažins netyčinių pažeidimų atvejų, kai apgadinamas svetimas automobilis ir pasitraukiama iš įvykio vietos. Be to, nuomos kompanijos galės lengvai patikrinti ar naudojimo metu automobilis nebuvo apgadintas.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(11)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(3)
28(0)
18(0)
16(4)
15(0)
13(0)
12(3)
Savaitės
71(5)
68(0)
64(1)
Mėnesio
155(47)
146(15)
113(0)
112(24)
101(0)