Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Patikrino, kuri transporto priemonė greičiausia ir labiausiai tinkama ilgoms kelionėms: elektromobilis, įprastas automobilis ar viešasis transportas? (Video)

2020-01-02 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (385)
    Share

Pirmojo lietuviško podkasto (liet. tinklalaidės) apie automobilius kūrėjai nusprendė išsiaiškinti kuri transporto priemonė greičiausia ir labiausiai tinkama ilgoms kelionėms, teigiama pranešime žiniasklaidai.

„Greičio Ministerijos“ komanda išsikėlė sau iššūkį, kuris tapo linksmu nuotykiu – startuojant iš Vilniaus kuo greičiau pasiekti Rygą. Kad kelionė nebūtų per trumpa, tarpiniu kelionės tikslu buvo pasirinktas Lietuvos uostamiestis Klaipėda.

Trijulė pasirinko tris skirtingus kelionės būdus. Turbūt vienas populiariausių pasirinkimų tokiai kelionei dažnam lietuviui būtų nuosavas benzininis automobilis. Būtent šį variantą pasirinko Domantas ir Tomas, kurie atstumą tarp dviejų sostinių turėjo įveikti su „Nissan Micra“.

Atrodytų tai saugiausias ir patikimiausias pasirinkimas, kurio sėkmę apkartinti gali tik pasibaigę degalai, bet net ir ši problema išsprendžiama vos per kelias minutes baką vėl pripildžius degalinėje. Maža užuomina apie „benzininio“ ekipažo kelionę – viskas nebuvo taip paprasta.

Antrasis ekipažas sėdo į „Nissan Leaf“ elektromobilį, kurio viena įkrova nuvažiuojamas atstumas, pagal gamintojo nurodymus, siekia iki 385 kilometrų.

Kadangi kelionės atstumas siekė net 600 kilometrų, Laurynui ir Sauliui tikrai teko stoti bent vienoje įkrovimo stotelėje, taip gaištant brangų lenktynių laiką. Kadangi elektromobilio sustojimai trunka gerokai ilgiau nei įprasto automobilio, šiam ekipažui teko atlikti didelį strategavimo darbą. Dalis strategijos buvo, lengvai tariant, išėjimas iš komforto zonos.

Trečiasis ekipažas pasirinko seną ir patikrintą būdą – viešąjį transportą. Mėgaudamiesi ramia kelione traukiniu ir pasiekę Klaipėdą, vaikinai turėjo suspėti į pasirinktą transportą antrai kelionės daliai. Nors Klaipėda Justo gimtasis miestas, o Andrius turi daug logistinės patirties, savos sienos ir sugebėjimai neapsaugojo nuo streso ir įtampos.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad lenktynių nugalėtojai aiškūs joms dar neprasidėjus, vaikinai įvedė netikėtumo faktorių. Burtų keliu nusprendę kuris ekipažas kuriam apsunkins kelionę, nesitardami ir nieko neplanuodami tarpusavyje lenktynių dalyviai turėjo garbės padovanoti vieni kitiems dovanas. Turint omenyje, kad visi norėjo laimėti, dovanos nebuvo pačios mieliausios.

„Visos kelionės metu buvom susitarę, kad tai tikros lenktynės ir turime išlaikyti nežinomybę iki pat finišo vietos, kuri buvo numatyta Rygos centre. Kaip susitarėme taip ir elgėmės, likome sąžiningi patys sau.

Nors su Tomu kelionėje tikrai gerai leidom laiką, bet šeši šimtai kilometrų davė savo ir kuo arčiau Rygos, tuo labiau nuovargis darė savo. O su lyg kiekvienu nuvažiuotu kilometru įtampa, nežinomybė ir įdomumas tik didėjo. Iki pačio galo nenutuokėme kelinti finišuosime“, – pasakojo Domantas.

„Su bičiuliu Sauliumi, taip jau gavosi, kad gavome elektromobilio raktelius. Vieša paslaptis, kad esame ralio fanai, mėgstame bekelę ir dideles tam pritaikytas mašinas, po variklio gaubtais slepiančias galingus variklius, tačiau šį iššūkį priėmėme kaip progą pakeisti nuomonę apie elektromobilius. Dėliodamiesi kelionės planą dėl Lietuvos buvome tikri – puikiai žinojome kur stosime įkrauti automobilį ir kad tai bus nemokama. Didžiausia paslaptis buvo tai, kaip mus pasitiks Latvija, o broliukai, deja, nustebino ne iš gerosios pusės. Visas savo emocijas išliejome kelionės pabaigoje. Faktas vienas – tai buvo kitokia, bet labai įdomi patirtis“, – elektromobilio įspūdžiais pasidalino Laurynas.

„Taip, žinau kad daugelis sakys jog viską nukopijavome nuo legendinės britų trijulės, kuri kiekviename „Aukščiausios Pavaros“ sezone leisdavosi į kokią nors egzotišką, bet galbūt kažkiek panašią kelionę. Neslėpsiu, visi trys esame matę visus tuos epizodus, tad matyt ši idėja mūsų pasąmonėje slypėjo jau seniai, bet vos prasidėjus lenktynėms pajutau užplūdusį adrenaliną ir supratau, kad visa tai tikra. Nė viena akimirka nesuvaidinta, o įtampa lenktynių metu buvo didžiulė. Mums su Andriumi atrodė, kad mūsų buvimo vietą kiti ekipažai lengvai suskaičiuos pažiūrėję į viešojo transporto grafikus, bet visgi buvo nežinomųjų, kurie niekam neleido atsipalaiduoti“, – apie nuotykį kalbėjo Justas.

Visas šešių šimtų kilometrų lenktynes, kurių pabaiga nustebino net pačius jų organizatorius, galite pažiūrėti „Greičio Ministerijos“ „Youtube“ kanale esančiame vaizdo įraše.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(1)
24(2)
20(0)
14(2)
10(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
52(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
115(1)
109(20)