Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Net ir didieji amerikiečių ūkininkai vis dažniau perka senus traktorius - 1980-1995 metais pagamintų traktorių kaina auga

2020-01-08 (14) Rekomenduoja   (123) Perskaitymai (220)
    Share

Krisas Follandas nėra smulkus ūkininkas. 810 hektarų plote jis augina soją, kukurūzus, kviečius ir nemažai galvijų. Tik į naujus traktorius jis dairosi retai - mieliau aukcione paieško ko nors iš praeito amžiaus. Naujausias jo pirkinys - 1979-ųjų „John Deere 4440“. Jis ne tik jo nekeistų į naują, bet dar ir turėjo pasivaržyti su kitais ūkininkais, kad jį gautų. Kodėl? Nes jis tiesiog geresnis.

Tiesa, vos įsigijęs traktorių Follandas ėmė jį modifikuoti. Sumontuotas automatinis vairo, valdomas palydovinės įrangos. Bendra suma - 18 tūkstančių dolerių. Follandas teigia, kad panašus naujas traktorius kainuotų apie 150 tūkstančių.

Tačiau ne traktoriaus kainos skatina ūkininkus ieškoti senesnės technikos. Nauji traktoriai, visai kaip ir automobiliai, turi įmantrius kompiuterius, ekranus, vairalazdes ir daugybę mygtukų. Ir tai iš tikrųjų gerina efektyvumą, padeda stebėti traktoriaus darbo režimą. Tačiau tuo pat metu visa tai genda, o ūkininkai net neturi teisės taisyti savo technikos.

Ūkininkai JAV jau seniai stengiasi išsikovoti teisę taisyti savo techniką. Problema ta, kad bet koks prisilietimas užtraukia gamintojo nemalonę. Traktorius netenka garantijos. Tuo tarpu ūkininkai ar nepriklausomos remonto dirbtuvės net neturi reikiamos diagnostikos įrangos. Gamintojas jos nesuteikia bijodamas piratavimo ir meluodamas, kad taisyti traktorius patiems yra nesaugu.

1979-ųjų traktorius sunaudos daugiau degalų, tačiau ges ne ką dažniau nei naujas. Jis neleis stebėti degalų sąnaudų kiekvieną sekundę, neturės oro kondicionieriaus ar automatinės padangų slėgio palaikymo sistemos. Jis bus triukšmingesnis ir ne toks patogus. Bet Follandas džiaugiasi - jam nors nereikia kompiuterio, kad taisytų savo traktorių. Ir jis yra jo - jis gali daryti su juo ką nori.

Ši tendencija pastebima jau seniai, bet dabar ypač išryškėjo. Senų traktorių kaina sparčiai kyla. Aukcionuose dėl jų varžomasi kaip dėl šanso išsigelbėti. Juos lengva modifikuoti ar remontuoti, jų išlaikymas dažnai yra pigesnis, o ir galios dažnam pakanka. Ūkininkai kaip Follandas yra įsitikinę, kad senus traktorius būtina saugoti, nes jų vertė tik kils. O naujų - kris, nes kaip paseno jūsų kompiuteris, pasensta ir nauji traktoriai.

Žinoma, nauji traktoriai ir toliau yra perkami. Tačiau ūkininkai juokauja, kad rinkoje yra vienas neužpildytas segmentas, kuriuo pasinaudojęs tikrai praturtėtų - mašinos, kurios tiesiog veikia. Dabar šią poziciją užima 1970-1995 metais pagaminti traktoriai.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(127)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(123)
Komentarai (14)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
26(2)
17(0)
15(1)
15(0)
13(0)
10(0)
Savaitės
78(9)
70(4)
68(4)
64(2)
Mėnesio
168(16)
135(2)
105(1)
84(3)