Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Policija praneša apie tai, ką lietuviai išdarinėja tuščiose gatvėse: teks mokėti ne tik solidžias baudas, bet ir atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimais

2020-03-27 (0) Rekomenduoja   (19) Perskaitymai (165)
    Share

Per savaitę Kauno apskrityje policijos naudojami mobilūs trikojai greičio matuokliai užfiksavo daugiau nei 2 tūkst. pažeidimų. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai teigia, jog vairuotojams trikojai jau nebaisūs – atsargumas kelyje blėsta, grįžtama prie senų įpročių važiuoti savo susigalvotu „leistinu“ greičiu.

Kaip naujienų portalą lrytas.lt informavo Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra, praėjusią savaitę trikojai Kauno apskrityje užfiksavo 2269 greičio viršijimo atvejus.

20 greičiausiųjų pro greičio matuoklius lėkė greitį viršydami daugiau nei 50 km/val. Už tai gresia bauda nuo 450 iki 550 eurų bei teisės vairuoti transporto priemonę atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Dar 38 asmenys greitį viršijo 40-50 km/val., 153 vairuotojai greitį viršijo 30-40 km/val., 642 greitį viršijimo nuo 20 iki 30 km/val. Tuo metu 1416 vairuotojų greitį viršijo 10-20 km/val.

„Gatvėse dėl karantino nėra spūsčių, eismas, kaip mes sakome, savaitgalinis. Darbo metu eismo intensyvumas dabar – kaip savaitgalį. Todėl žmonės, matyt, įsijautę į laisvą kelią ne visuomet atidžiai vairuoja“, – portalui lrytas.lt kalbėjo R. Kemzūra.

Jo teigimu, greičio viršytojų, bent jau Kauno apskrityje, skaičius neslopsta.

„Trikojų darbo laikas kiekvieną savaitę išlieka panašus. Praktiškai kiekvieną savaitę Kauno apskrityje užfiksuojama apie 2 tūkst. greičio viršytojų.

Iš pradžių trikojai sukėlė šoką vairuotojams, jie buvo atsargesni gatvėse ir keliuose. Bet atsargumas blėsta ir vairuotojai jau važiuoja jiems įprastu ritmu, grįžta prie senų įpročių“, – aiškino Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas.

Kauno apskrityje naudojami 6 mobilūs trikojai greičio matuokliai.

Kaip teigė R. Kemzūra, vairuotojams nebetenka ilgai laukti baudų – jie pažeidėjus pasiekia per artimiausias paras: „Teko girdėti, kad tikrai greitai gaunamos baudos. Vienas gyrėsi, kad ryte viršijo greitį, jį užfiksavo, o vakare jo rezultatas jau buvo įvertintas.“

Tuo metu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas portalui lrytas.lt penktadienį taip pat tvirtino, jog nors gatvės išsivadavo iš spūsčių ir jose išties stipriai sumažėjo transporto priemonių, greičio mėgėjų nestinga.

„Kuo mažesnis eismas, laisvesnės gatvės – tuo didesnis greitis. Žmonės pamiršta saugumą. Tad nenuostabu, jog nors gatvės ir ištuštėjusios, tačiau pažeidimų skaičius išlieka aukštas“, – naujienų portalui lrytas.lt teigė D.Šalomskas.

Štai ir penktadienį Vilniuje, Laisvės prospekte transporto priemonių greitį fiksuojantis trikojis fiksavo ne vieną pažeidimą.

Didelis greitis išlieka ir kitose arterinėse sostinės gatvėse – Geležinio vilko, Tūkstantmečio g., Ozo g. Nors leistinas greitis čia yra 60–90 km/val., ne vienas važiuoja ne mažesniu nei 100 km/val. greičiu.

Paklaustas, ar Lietuvos policija neketina keisti patikrų trikojais greičio matuokliais planų, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas atskleidė, jog tvarkaraštis buvo sudarytas nuo pirmųjų trikojų naudojimo dienų, todėl šio karantino metu koreguoti neketinama nei dienos, nei nakties metu.

Vilniaus apskrityje „kelių gaidelius“ gaudo 7 naujieji mobilūs greičio matuokliai.

Greičio mėgėjams šiemet neduos ramybės

Lietuvos policija 37 lazerinius mobiliuosius greičio matuoklius įsigijo pernai rugsėjį. Vadinamieji „trikojai“ pažeidimus gali fiksuoti 300 metrų atstumu, veikti naktį ir dieną tiek mieste, tiek užmiestyje.

Per pirmąjį šių metų mėnesį visoje Lietuvoje mobiliaisiais įrenginiais, kuriuos net policininkai vadina trikojais, užfiksuota jau 10 tūkst. greičio viršijimo atvejų.

Vien Kauno apskrityje – beveik 5 tūkstančiai. Vilniaus apskrityje per vasario mėnesį naudojant mobilius greičio matuoklius buvo užfiksuoti 3825 pažeidėjai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas ar leistino greičio viršijimas 2019 m. buvo svarbiausia avarijų priežastis, nulėmusi 35 proc. eismo įvykių, kurių metu žuvo ar buvo sužeisti žmonės.

Greičio viršijimas yra viena iš didžiausių skaudžių eismo įvykių priežasčių. Šio pažeidimo kontrolei šiemet Lietuvos policija žada skirti itin daug dėmesio.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(32)
Neverta skaityti!
(13)
Reitingas
(19)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Vytenis Radžiūnas
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
25(4)
21(0)
19(2)
14(8)
13(0)
11(1)
11(0)
Savaitės
61(0)
52(0)
50(0)
Mėnesio
147(36)
121(25)
118(14)
103(8)
97(7)