Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Vairuotojams aktualios permainos: nuo balandžio keičiasi leistinas greitis

2020-03-30 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (440)
    Share

Nepaisant karantino, įstatymai išlieka įstatymais – jau nuo balandžio 1-osios, bus didinamas maksimalus leistinas greitis tiek automagistralėse, tiek greitkeliuose. Tiesa, klausimų kelia Kauną su Vilniumi jungiančio greitkelio likimas, mat šiame vykdyti kelio darbai šiuo metu netęsiami.

Įstatyme skelbiama, jog lengvaisiais ir krovininiais automobiliais, kurių leidžiamoji masė – ne didesnė kaip 3,5 tonos, motociklais ir triračiais automagistralėse nuo balandžio mėnesio galėsime važiuoti 130 km/val.

Tuo metu toms pačioms priemonėms greitkelyje greičio pedalą bus leidžiama spausti iki 120 km/val. žymos.

Tiesa, išimtis kurį laiką bus taikoma Vilnių ir Kauną jungiančiame greitkelyje, mat šiuo metu iki karantino paskelbimo vykę darbai sustojo, naujienų portalą lrytas.lt informavo Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento vyresnysis patarėjas Vidmantas Pumputis.

Paklaustas apie tai, kaip sekasi vykdyti darbus minėtame ruože, V.Pumputis atskleidė, jog šiuo metu darbai yra sustoję, o dėl greičio ribojimo keitimo šioje atkarpoje nėra aišku – pastarasis kurį laiką išliks nepakitęs.

Kelias Vilnius–Kaunas praėjusiais buvo pradėtas pertvarkyti į automagistralę.

Po rekonstrukcijos kelio A1 atkarpa nuo 10-ojo iki 95-ojo kilometro bus galima važiuoti 130 kilometrų per valandą greičiu vasarą ir 110 kilometrų per valandą greičiu žiemą.

Kad minėtas kelias galėtų tapti automagistrale, būtina įdiegti saugaus eismo priemones ir atlikti atskirų kelio ruožų rekonstrukciją.

Automobilių kelių direkcijos duomenimis vidutinis metinis eismo intensyvumas šioje kelio dalyje siekia apie 30 tūkst. automobilių per parą.

Lapkričio–kovo mėnesiais tiek automagistralėse, tiek ir greitkeliuose greitis buvo ribojamas iki 110 km/val.

Pradedantiesiems A ir B kategorijų transporto priemonių, taip pat A1 ir A2 vairuotojams, besimokantiems ar laikantiems praktinį egzaminą ribojimai nuo balandžio nesikeičia.

Automagistralėse šie eismo dalyviai gali važiuoti ne didesniu kaip 100 km/val., o greitkeliuose – 90 km/val. greičiu. Tai galioja ir vairuojant autobusą.

Tiesa, visiems vairuotojams išlieka 90 km/val. apribojimas keliuose su asfalto ar betono danga ir 70 km/val. – kituose keliuose.

Štai krovininiai automobiliai, kurių leidžiamoji masė didesnė kaip 3,5 tonos, Lietuvos keliuose negali viršyti 90 km/val. greičio.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Emilis Gorbačiovas
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
37(0)
31(0)
26(0)
24(0)
21(0)
20(0)
19(0)
15(9)
13(4)
Savaitės
93(1)
80(0)
70(5)
Mėnesio
93(0)
83(5)
78(6)