Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Keičiasi padangų ženklinimo taisyklės: nuo 2021 metų sužinosite kur kas daugiau informacijos apie padangas

2020-05-15 (0) Rekomenduoja   (-11) Perskaitymai (330)
    Share

Padangų gamintojai nuo 2021 m. gegužės etiketėse turės nurodyti jų degalų naudojimo efektyvumą, sukibimą su šlapia danga ir triukšmingumą, nusprendė Europos Parlamentas (EP), rašoma pranešime žiniasklaidai.


©Asociacijos nuotr.

Nauja automobilių ir sunkvežimių padangų ženklinimo tvarka siekiama paskatinti vartotojus taupyti degalus, pagerinti eismo saugumą ir sumažinti triukšmą. Ateityje etiketėse taip pat atsiras informacija apie padangų ridą, dilimą, restauravimą ir sukibimą su sniegu bei ledu. Šie duomenys bus įtraukti į reikalavimus, kai atsiras tinkami padangų bandymo metodai. Tai turėtų sumažinti žalingo mikroplastiko kiekį, kuris patenka į aplinką dėl padangų dilimo.

Pagal naująsias taisykles, padangų etiketės turi būti gerai matomos vartotojams visose pardavimo vietose, taip pat ir internete, ant jų turi būti lengvai nuskenuojamas QR kodas. Naujoji sistema taip pat bus taikoma sunkiasvorėms transporto priemonėms (C3 padangoms), kurioms šiuo metu ES ženklinimo reikalavimai netaikomi.

„Atnaujinta ženklinimo tvarka yra paprastas ir efektyvus būdas prisidėti prie švaresnio transporto ir paskatinti vartotojų elgesio pokyčius. Taisyklės užtikrins, kad vartotojai prieš pasirinkdami padangas gautų reikiamą, aiškią ir lengvai palyginamą informaciją“, – pabrėžia pranešėja Henna Virkkunen (Europos liaudies partija, Suomija).

Taisyklės, keičiančios 2009 m. reglamentą dėl padangų ženklinimo, padės reikšmingai sumažinti anglies dvideginio išmetimą ES. Jos įsigalios 2021 m. gegužės 1 d.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(5)
Neverta skaityti!
(16)
Reitingas
(-11)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
22(2)
18(0)
16(0)
13(7)
12(0)
10(6)
Savaitės
89(0)
66(3)
61(9)
Mėnesio
645(32)
262(38)
145(17)
117(28)