Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Ar galėtumėte įsivaizduoti „Stop“ ženklą ne raudoną? O tokiais jie kadaise buvo dėl visiškai banalios priežasties

2020-07-17 (0) Rekomenduoja   (8) Perskaitymai (275)
    Share

Ženklų pasaulyje raudona spalva neginčijamai reiškia raginimą sustoti. Nuo raudono šviesoforo signalo iki „draudžiamųjų ženklų“ – tarp kurių, žinoma, yra ir pats „stop“ ženklas – raudona spalva iškart atkreipia jūsų dėmesį ir siunčia aiškią žinutę: privaloma sustoti.

Tačiau tikriausiai nežinojote, kad raudonas „stop“ ženklas tokiu, kokiu yra dabar, buvo tik pastaruosius 66 metus. Prieš tai šis ženklas buvo geltonas, o jame žodis „stop“ buvo užrašytas juodomis raidėmis. Tik 1954 metais „stop“ ženklas tapo ryškiai raudonu su baltomis raidėmis – tokiu, kokį mes jį žinome šiandien.

XX amžiaus pradžioje „stop“ ženklai neturėjo vieningos spalvos ar formos. Suprantama, standartinės spalvos ir formos nebuvimas klaidino vairuotojus, todėl JAV valstybinių greitkelių asociacijos atstovai 1922 metais susirinko, kad nustatytų standartinį ženklo dizainą. Būtent taip atsirado aštuonkampė ženklo forma. Asociacija norėjo išrinkti tokią formą, kad net priešinga kryptimi važiuojantys vairuotojai atpažintų ženklą. Jie pasirinko geltoną spalvą su juodomis raidėmis – manydami, kad tai atkreips vairuotojų dėmesį.

Tiesa, geltona spalva nebuvo pirmasis jų pasirinkimas. Jie iš pradžių galvojo „stop“ ženklus padaryti raudonus – kadangi raudona spalva jau tuomet reiškė raginimą sustoti: juk tai simbolizavo ir raudona šviesoforo spalva, o pats šviesoforas buvo išrastas dar 1912 metais. Tačiau tai turėjo vieną trūkumą – tuomet dar nebuvo raudonos spalvos dažų, kurie su laiku neišbluktų.

Tačiau 1954 metais ženklų gamintojai ėmė naudoti neišblunkančius porcelianinius dažus – tad problema dėl raudonos spalvos dažų išblukimo dingo. Tais metais Jungtinis eismo kontrolės prietaisų komitetas paskelbė, kad „stop“ ženklai bus raudoni su baltomis raidėmis. Vėliau tokia tradicija nusistovėjo ir kitose šalyse.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(8)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
49(0)
29(4)
28(3)
28(0)
27(2)
25(0)
20(8)
17(0)
17(2)
15(0)
Savaitės
65(1)
61(0)
50(0)
Mėnesio
144(36)
121(25)
118(14)
103(8)