Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

„Škoda“ užpatentavo patobulintą saugos diržo sagtį - šis patogumas patiks daugeliui automobilių keleivių

2020-11-04 (0) Rekomenduoja   (-3) Perskaitymai (220)
    Share

Įprastas trijų taškų saugos diržas yra toks paprastas, efektyvus ir patogus, kad sunku įsivaizduoti, kaip jis galėtų būti pagerintas. Tačiau „Škoda“ sugalvojo. Visai paprastas patobulinimas patiks daugeliui vairuotojų ir keleivių.

Automobilius vairuoja ne visi, tačiau daugelis jais keliauja. Saugos diržai yra vienas iš tų dalykų, kuriuos naudoja visi automobilių keleiviai, nepriklausomai nuo to, ar važiuoja savo, draugų, ar taksi kompanijos automobiliu. Ar kada pastebėjote, kaip sunku užsisegti saugos diržą naktį, ypač nepažįstamame automobilyje?

„Škoda“ nusprendė pagerinti saugos diržo sagtį. Už peršviečiamo atsegimo mygtuko bus kelių spalvų LED - tokį išradimą ką tik užpatentavo čekų automobilių gamintojas, priklausantis „Volkswagen“ grupei.

Šviesą sklaidantis atsegimo mygtukas švies baltai, kai sėdynėje nieko nebus. Kai kas nors ten atsisės, mygtukas ims šviesti raudonai, taip primindamas apie būtinybę užsisegti saugos diržą. Vairuotojai galės užprogramuoti sagtis taip, kad jos mirksėtų, dar labiau atkreipdamos keleivių dėmesį. Galiausiai, kai žmogus prisisegs diržą, sagtis ims šviesti žaliai.

 

Pagrindinė šviečiančios sagties funkcija - dėmesio atkreipimas ir pagalba naktį. Tėvams bus lengviau pastebėti, kai vaikai yra tinkamai prisisegę. O ir suaugusiems bus lengviau surasti tą nelemtą sagtį tamsoje. Be to, tai bus ir priminimas apie būtinybę prisisegti diržą, kad ir kurioje automobilio vietoje sėdite.

 

„Škoda“ nelaiko šviečiančių sagčių saugumo įranga, tačiau ir atsisegti diržą bus lengviau, kai sagtis švies žaliai. Tai gali padėti pavojingose situacijose.

„Škoda“ kol kas neatskleidžia planų, kada šviečiančios saugos diržų sagtys pasirodys markės automobiliuose. Tačiau jei jos bus naudojamos, greičiausiai jas pamatysite ir kituose „Volkswagen“ grupės modeliuose. Kai kurie „Audi“ modeliai jau turi apšviestas (ne šviečiančias) saugos diržų sagtis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(23)
Neverta skaityti!
(26)
Reitingas
(-3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
42(0)
41(1)
28(5)
27(0)
15(0)
13(2)
10(0)
Savaitės
116(36)
86(7)
67(9)
59(0)
Mėnesio
152(2)
120(15)
115(22)
102(5)