Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Elektromobiliai – ne mums: kodėl „Bugatti“ ir „Lamborghini“ nesiruošia persiorientuoti į elektrą?

2020-12-28 (3) Rekomenduoja   (9) Perskaitymai (440)
    Share

Didžiosios Britanijos žurnalas „Top Gear“ rašo, kad „Lamborgini“ ir „Bugatti“ kompanijų prezidentas Stephanas Winkelmannas pareiškė, jog automobilius su vidaus degimo varikliais reikia palikti rinkoje taip ilgai, kaip tik įmanoma.

Skirtingai nuo „Bentley“, „Volvo“, „Genesis“ ir kitų, tiek masinių, tiek išskirtinių automobilių kompanijų – „Lamborgini“ ir „Bugatti“ – automobilių gamintojai toliau gamins automobilius su vidaus degimo varikliais iki paskutinio momento, kol jais bus įmanoma prekiauti bet kurioje pasaulio šalyje.

Kaip sako S.Winkelmannas, abi šios markės teršia gerokai mažiau, nes pagamina vos po kelis šimtus automobilių ir, negana to, nemaža jų dalis nusėda kolekcionierių garažuose ir į gatves išvažiuoja ypač retai.

Nors vienas automobilis į atmosferą išmeta ir didelį kiekį teršalų vienam nuvažiuojamam kilometrui, visgi, bendrai paėmus per metus nuvažiuojamąjį atstumą, jie teršia gerokai mažiau, negu kasdien eksploatuojamas kompaktinis hedžbekas.

 

Pavyzdžiui, „Chiron“ modelis skirtas išskirtinai kolekcionieriams ir tai galbūt paskutinis toks „Bugatti“ istorijoje. Tai dabartinių automobilių technologijų viršūnė ir šie automobiliai su laiku išlaikys vertę ar tik brangs. Vidutinė „Chiron“ modelių rida vos 1000 km per metus, o jų pagaminama per metus vos vienas šimtas.

„Mes teršiame gamtą ne tiek ir daug. Jei įmanoma, reikėtų vidaus degimo varikliais varomus automobilius išlaikyti rinkoje taip ilgai, kaip įmanoma“, – duodamas interviu „Top Gear“ sakė S.Winkelmannas.

 

Lapkričio pradžioje panašią nuomonę sakė ir Louis Camilleri's. Jis teigė, kad „Ferrari“ vargu, ar kada nors taps tik elektrine kompanija ar gaus iš elektromobilių pardavimų didžiąją pelno dalį.

Tuo pat metu S.Winkelmannas užsiminė, kad „Bugatti“ kompanijoje galvojama apie galimybę kurti elektra varomą modelį, nes, anot jo, tokią mašiną šiltai sutiktų ir dabartiniai „Bugatti“ savininkai.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(9)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
87(1)
60(5)
37(0)
24(6)
23(8)
19(1)
14(0)
13(0)
13(2)
Savaitės
79(0)
74(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)