Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Išsikrovė automobilio akumuliatorius? Ką toliau daryti, ar galima jį įkrauti pačiame automobilyje ir kaip išvengti skausmingų pasekmių

2021-02-10 (0) Rekomenduoja   (-4) Perskaitymai (440)
    Share

Šaltą žiemos rytą išsikrovęs automobilio akumuliatorius visuomet yra didelė problema skubančiam vairuotojui. Ką daryti tokioje situacijoje, kaip saugiai įkrauti akumuliatorių, ar galima akumuliatorių įkrauti automobilyje ir kaip tai padaryti, klausiama pranešime žiniasklaidai.

Pirmiausia pasiruoškite akumuliatoriaus krovimui

„Inter Cars Lietuva“ Akumuliatorių specialistas Paulius Vitkauskas teigia, kad akumuliatorių paprasčiau ir saugiau įkrauti išėmus iš transporto priemonės.

„Įkraudami akumuliatorių uždarose patalpose, užtikrinkite gerą vėdinimą. Kraunant rūgštinius akumuliatorius iš jų išsiskiria sprogios vandenilio dujos. Ypatingais atvejais didelė vandenilio koncentracija gali sukelti sprogimą, sunkius sužalojimus ir žalą“, – pabrėžia P. Vitkauskas.

Pasak jo, reikėtų atkreipti dėmesį ir į akumuliatoriaus defektus. Iš pažeisto akumuliatoriaus gali ištekėti rūgštis. Fizinis kontaktas su akumuliatoriaus rūgštimi gali sukelti rimtus nudegimus. Nudegusią vietą reikia kruopščiai nuplauti švariu vandeniu ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Lietuvos autoservisus vienijančios platformos „Motointegrator.com“ atstovo Mindaugo Šerėjaus teigimu, naudojant rūgštinius akumuliatorius, kuriems reikalinga priežiūra, rekomenduojame apsilankyti autoservise. Jokiomis aplinkybėmis neturėtumėte patys tikrinti rūgšties ir vandens lygio.

„Nesvarbu, kokia išsikrovimo priežastis, pavyzdžiui, akumuliatorius ilgą laiką nenaudotas, patartina retkarčiais patikrinti akumuliatorių autoservise. Tai vienintelis būdas užtikrinti tinkamą nuolatinį automobilio užvedimą“, – sako M. Šerėjus.

Akumuliatoriaus įkrovimo etapai

 

Prieš atjungiant akumuliatorių, pirmiausia reikia atjungti neigiamą gnybtą. Tai apsaugos nuo trumpojo jungimo tarp teigiamo gnybto ir automobilio konstrukcijų. Paskui atjunkite teigiamą gnybtą.

„Norint įkrauti akumuliatorių, jį išėmus iš automobilio, keliant ir nešant jis turi būti laikomas horizontaliai, taip kaip jis sumontuotas automobilyje. Svarbu paminėti ir tai, kad įkroviklis turi būti prijungtas prie akumuliatoriaus prieš jungiant jį prie elektros tinklo“, – aiškina P. Vitkauskas.

Norėdami prijungti įkroviklį prie akumuliatoriaus, pirmiausia pritvirtinkite raudoną laidą prie teigiamojo akumuliatoriaus gnybto. Paskui prijunkite prie neigiamojo gnybto. Tolesni veiksmai priklauso nuo akumuliatoriaus tipo. Naudotojas turėtų laikytis įkrovimo įrenginio naudojimo instrukcijoje pateiktų nurodymų.

Pasak specialisto, pasibaigus įkrovimui, prieš atjungiant laidus nuo akumuliatoriaus, pirmiausia nuo tinklo atjungiamas įkroviklis. Montuojant akumuliatorių į transporto priemonę, pirmiausia jungiamas teigiamas gnybtas, po to – neigiamas.

Kokius įkroviklius naudoti ir kiek laiko krauti akumuliatorių?

 

Daugelis aukštos kokybės įkroviklių tinka įvairių tipų akumuliatoriams, jie automatiškai išsijungia, kai įkrovimas pasibaigia. Išmanieji įkrovikliai pamažu išsijungia didėjant įkrovos lygiui ir automatiškai ribodami srovę.

„Taip galima užtikrinti gerą įkrovimo lygį net ilgą laiką nenaudojus akumuliatoriaus ir esant žemai lauko temperatūrai. Jei turite abejonių, perskaitykite prietaiso gamintojo naudojimo aprašą. Tinkamas ir reguliarus akumuliatorių įkroviklių naudojimas padidina akumuliatoriaus patikimumą ir pailgina eksploatacijos laiką“, – sako „Inter Cars Lietuva“ akumuliatorių specialistas.

Nors naudojant aukštos kokybės įkroviklį perkrovimo pavojaus nėra, akumuliatorius neturėtų būti prijungtas prie įkroviklio ilgiau nei 24 valandas, kitu atveju turi būti naudojamas įkroviklis su įkrovimo palaikymo funkcija. Visiškas įkrovimas paprastai pasiekiamas kraunant per naktį.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(7)
Reitingas
(-4)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(0)
29(4)
28(3)
25(0)
23(0)
16(0)
15(1)
15(0)
14(0)
13(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
99(1)
92(0)
83(5)