Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Neįtikėtina operacija „Smash Hit“, gyvai transliuota milijonams TV žiūrovų – 240 tonų traukinys 160 km/val. greičiu rėžėsi į radioaktyvių atliekų konteinerį: kam to prireikė ir kuo viskas baigėsi? (Foto, Video)

2021-06-28 (0) Rekomenduoja   (34) Perskaitymai (385)
    Share

Operacija, kurią stebėjo milijonai žiūrovų, buvo svarbaus testo dalis.

1984 m. liepos 17 d., milijonai žmonių visame pasaulyje stebėjo traukinio katastrofą per tiesioginę televiziją – avariją be aukų ir nenaudojamo geležinkelio ruože. Tai nebuvo įprasta avarija, o svarbaus testo dalis.

Tai buvo operacija „Smash Hit“ – demonstracija, parodanti, kiek saugūs yra branduolinių atliekų konteineriai, gabenami geležinkeliais – į vieną iš jų 160km/val. greičiu rėžėsi 239 tonų traukinys.

Demonstracija buvo bandymų serijos dalis, kurių metu konteineriai buvo mėtomi, traiškomi ir sudeginami, kad įrodytų jų saugumą.

Traukinio katastrofa turėjo būti paskutinė, įspūdingiausia demonstracija, naudojant sunkiausią „British Rail“ lokomotyvą Old Dalby bandymų trasoje netoli Melton Mowbray.

Gabenamos traukiniais

 

Branduolinė energija – ne juokai. Tai galinga ir pavojinga galia, tačiau ji turi dvi dideles problemas; branduolinės avarijos ir branduolinės atliekos.

Nelaimingų atsitikimų reikia išvengti bet kokia kaina – ir ne tik elektros energijos gamybos srityje.

Panaudoto kuro lazdelės turi būti laikomos kažkur toli nuo civilizacijos, kad ramiai suirtų. Bet kol tai neįvyks, jas reikia kuo saugiau nugabenti į paskutinio poilsio vietą.

Jungtinėje Karalystėje branduolinių atliekų konteineriai, pilni mirtinų atliekų, gabenami geležinkeliu – tuo pačiu geležinkelių tinklu, kuriuo kasdien buvo gabenami milijonai žmonių.

Tai sukėlė susirūpinimą; o jei traukinio katastrofoje nukentėtų branduolinis konteineris?

Siekdama patikrinti, kas nutiktų, jei kada nors įvyktų avarija, Didžiosios Britanijos vyriausybė sumanė visu greičiu paleisti lokomotyvą į vieną iš konteinerių.

 

Tai gali atrodyti juokingai pavojingas išbandymas, tačiau konteineris buvo šiek tiek daugiau nei tik tvirta dėžė. Konteineriai yra masyvūs plieno luitai, sveriantys po 50 tonų, o kietos metalinės sienos yra apie 30 cm storio. Plieniniai dangčiai tvirtai laikomi 16 varžtų, kurių kiekvienas gali atlaikyti 150 tonų apkrovą.

Tačiau to nepakako norint įgyti britų pasitikėjimą saugumu. 1983 m. buvo atliktas konteinerio numetimo testas iš devynių metrų aukščio. Vietoj panaudoto kuro strypų jie naudojo plienines kopijas, panardintas į vandenį. Testo rezultatai buvo teigiami.

Nors konteineris buvo numestas ant silpniausios vietos, išbėgo tik nedidelis vandens kiekis - toks kiekis, kuris nebuvo pakankamai reikšmingas, kad būtų žalingas.

 

Tačiau tikras išbandymas įvyko po metų.

Tęsinys kitame puslapyje:

1 | 2
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(35)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(34)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(0)
29(0)
26(0)
26(1)
24(2)
24(6)
23(0)
22(0)
18(0)
Savaitės
91(1)
80(0)
78(6)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)
78(6)