Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Ar turėti elektromobilį tikrai pigiau nei automobilį su vidaus degimo varikliu?

2021-08-17 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (275)
    Share

JAV Energijos departamentas atliko įdomią analizę - ekspertai palygino skirtingų tipų automobilių turėjimo kaštus. Į šį tyrimą įtraukti tokie rodikliai kaip automobilio pirkimo kaina, nuvertėjimas, degalų (ar elektros) kaštai, draudimas, priežiūra ir remontas, įvairūs papildomi mokėjimai. Taigi, šis tyrimas leidžia pažiūrėti, ar turėti elektromobilį tikrai pigiau nei benzinu varomą automobilį.

Tyrimas parodė, kad elektromobilių priežiūros kaštai yra net 40 % mažesni. Tai nestebina, nes šie automobiliai tiesiog nereikalauja tiek daug priežiūros - juk jie turi mažiau judančių dalių ir jokios variklio alyvos. Tačiau pasirodo, kad pigiau turėti hibridinį automobilį - jų priežiūros kaštai yra didesni nei elektromobilių, bet jie patys - daug pigesni. Tiesa, ekspertai teigia, kad tai - tik laikinas pastebėjimas, nes krentanti baterijų kaina greitai pavers visiškus elektromobilius pigiausiais automobiliais.

Be to, tyrimas atskleidė, kad seni elektromobiliai nuvertėja greičiau nei nauji. Kitaip tariant, vertės kritimo kreivė iš pradžių nėra tokia statmena. Nauji elektromobiliai neblogai išlaiko savo vertę. Taip yra dėl nerimo, susijusio su elektromobilių baterijų senėjimu (nors „Tesla“ apie tai turi raminančių žinių) ir vis pigesnių naujų modelių.

Įdomu ir tai, kad ekspertai teigia, kad 2035 metais elektriniai vilkikai jau bus pigesni už savo burzgiančius konkurentus. Šiuo metu jų kainą ir naudingumą riboja baterijų svoris ir kaina. 

 

Tokie palyginimai daug ko nenustebins. Elektriniai varikliai yra nepalyginamai efektyvesni už vidaus degimo variklius, o elektros kaina nėra labai aukšta. Taigi, elektromobilių turėjimas yra santykinai pigus, nors jų kaina vis dar yra pakankamai aukšta. Žemyn ją nutemps pingančios baterijos ir didesnė pasiūla, skatinama naujų vidaus degimo variklių suvaržymų ir taršos standartų. Kol tai neįvyko, hibridinis automobilis, kuris trumpus atstumus įveikia visiškai nenaudodamas vidaus degimo variklio, panašu yra pigiausias pasirinkimas žvelgiant į ilgalaikį automobilio naudojimą.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(18)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
38(0)
32(0)
27(3)
27(0)
26(0)
25(0)
22(5)
20(1)
20(0)
19(0)
Savaitės
100(22)
66(0)
60(0)
58(0)
55(0)
Mėnesio
233(8)
108(0)
105(26)
97(0)