Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

BMW jau visai greitai ketina pereiti prie naujos kartos baterijų - padidins įveikiamą atstumą ir sumažins kainą

2021-10-20 (0) Rekomenduoja   (13) Perskaitymai (220)
    Share

Greitai pasirodysiantis prabangus elektrinis sedanas, kurį BMW kuria ant „Neue Klasse EV“ platformos, vis dar naudos tą pačią baterijų technologiją, prie kurios esame įpratę. Tačiau tuomet BMW ketina pereiti prie naujos kartos baterijų.

BMW šiuo metu intensyviai vysto tyrimus, apie kuriuos garsiai nenori kalbėti, nes kuriamos naujos kartos baterijos kompanijai gali sukurti didžiulį konkurencinį pranašumą. Bavarijos automobilių gamintojas kuria kietojo būvio baterijas - tokias, kurios neturi skysto elektrolito. Tai - savotiškas elektromobilių pasaulio Šventasis Gralis, nes šios baterijos būtų pigesnės, patikimesnės ir pasižymėtų geresnių energijos tankiu.

Panašu, kad BMW šioje programoje yra neblogai pasistūmėjusi. Kompanija negali atsakyti, kada tokias baterijas pamatysime gatvėse važinėjančiuose elektromobiliuose, bet demonstracinis prototipas turėtų būti užbaigtas 2025 metais. Tikėtina, kad bandymai turėtų tęstis apie 1-2 metus, o tuomet, jei viskas gerai, kietojo būvio baterijos galėtų pasiekti ir serijinės gamybos elektromobilius.

Kietojo būvio baterijų privalumais galima pasinaudoti keliais būdais. Galima stipriai padidinti elektromobilio įveikiamą atstumą tarp įkrovimų. Arba galima palikti tą patį įveikiamą atstumą (apie 400 km), bet stipriai sumažinti baterijos dydį, svorį ir kainą. BMW taip pat teigia, kad tokias baterijas lengviau perdirbti, o ir jų gamybos kaštai būtų žymiai žemesni.

 

Kietojo būvio baterijas kuria ne tik BMW. Jos bet kuriai kompanijai suteiktų didelį konkurencinį pranašumą, todėl jos domina visus elektromobilių gamintojus. Bet BMW visų kiaušinių į vieną krepšį nededa.

Bendradarbiaudama su „Toyota“ BMW taip pat vysto ir vandenilinius automobilius. Be to, nors tyliai vystomos kietojo būvio baterijos, ir įprastos ličio jonų baterijos negali būti pamirštos. 

Verta skaityti! Verta skaityti!
(17)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(13)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
32(4)
29(0)
26(0)
22(1)
18(1)
14(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
83(5)