Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

„Volvo“ tyrimas: gaminant elektromobilį išmetama 70% daugiau teršalų, nei gaminant automobilį su vidaus degimo varikliu - kodėl taip yra? (Foto)

2021-11-23 (70) Rekomenduoja   (75) Perskaitymai (440)
    Share

Tikėtina, kad diskusijos apie tai, ar elektromobiliai yra ekologiškesni, palyginti su vidaus degimo variklius turinčiais automobiliais, toliau tęsis. Argumentų randa abi pusės, bet jei paklausite „Volvo“, gamintojas pasakys, kad elektromobilis teršia daug daugiau, nei transporto priemonė su vidaus degimo varikliu.


©Gamintojo nuotr.

„Volvo“ palygino benzinu varomą „XC40“ su visiškai elektriniu „C40“ (iš esmės ta pati transporto priemonė, bet su kupė tipo stogo linija ir EV jėgos pavara) ir išsiaiškino, kad gaminant pastarąjį išmetamųjų teršalų kiekis padidėja 70 procentų.

Skirtumas yra gana pastebimas, nes abi transporto priemonės yra pagamintos toje pačioje gamykloje, ant tos pačios surinkimo linijos ir jose yra daug tų pačių komponentų.


©Gamintojo nuotr.

Tai reiškia, kad baterija yra pagrindinė priežastis, kodėl gaminant elektrinį „C40“ išmetama daug daugiau teršalų, ypač turint omenyje, kad „Volvo“ atsižvelgė į viską, kai tai apskaičiavo, o tai darė tada, kai buvo išgaunamos ir perdirbamos žaliavos.

 


©Gamintojo nuotr.

Dabar nežinome, ar skirtumas yra panašus į kitų gamintojų atvejus, tačiau jei „Volvo“ pateikti duomenys yra realūs, tai reikštų, kad visi nauji elektromobiliai yra daug mažiau ekologiški, nei transporto priemonės su vidaus degimo varikliu.


©Gamintojo nuotr.

Procentas gali būti mažesnis nei 70 procentų, kuriuos pateikia „Volvo“, nes tai taip pat labai susiję su tiekėjais ir tiekimo grandinėmis, tačiau net jei jis mažesnis, mažai tikėtina, kad jis bus daug labiau palankus elektromobiliams.

 


©Gamintojo nuotr.

Šios naujienos neabejotinai suteikia daugiau pasitikėjimo kai kurių automobilių gamintojams, teigiantiems, kad elektromobiliams skirti mažesnes baterijas yra ekologiškiausias būdas („Mazda MX-30“ ir „Honda e“ yra dvi transporto priemonės, sukurtos vadovaujantis tokia filosofija).

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(93)
Neverta skaityti!
(18)
Reitingas
(75)
Komentarai (70)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
74(0)
66(0)
26(8)
23(0)
19(0)
14(1)
12(0)
11(2)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)