Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Automobiliai ir traukiniai

Kaitinimo žvakių tikrinimo stendas

2007-07-10 (8) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (55)
    Share

Dyzeliniuose varikliuose degiajam mišiniui pašildyti naudojamos kaitinimo žvakės (benzininiuose kuro mišinys uždegamas kibirkštinių žvakių pagalba). Kaitinimo žvakėms senstant arba sugedus blogėja jų techninės kaitimo savybės, dėl ko automobilis sunkiau užsiveda, o esant šaltesniam orui gali ir visai atsisakyti veikti. Žvakių kokybę nustatyti gali dauguma autoservisų, tačiau jei po automobilio variklio dangčiu esantis vaizdas jums nėra panašus į tamsų mišką, šias žvakes patikrinti galite ir patys. Kaip tai padaryti - žiūrėkite kitose nuotraukose.

Darbo esmė labai paprasta, o rezultatai akivaizdūs - kaitinimo žvakės kontaktus prijunkite prie akumuliatoriaus kontaktų. Gerai veikianti žvakė įkais jau po kelių sekundžių, o prastai žvakei gali neužtekti ir keliolikos minučių. Darydami tokį eksperimentą, būkite atsargūs - žvakė įkaista iki raudonumo!

Labiau susidomėjusiems ir konstruoti mėgstantiems žmonėms galime pasiūlyti susikonstruoti netgi specialų stendą. Stendo konstrukcija paprasta - sumontuokite žvakes metaliniame karkase, kaip parodyta nuotraukose. Metalinė konstrukcija padeda greičiau atšaldyti žvakes, nes šiluma nuo jų greičiau nuvedama į aplinką per visos konstrukcijos paviršių.

Žvakes sujungti galima taip, kaip parodyta nuotraukoje, arba bet kokiu kitu jūsų sugalvotu būdu. Būtina įvertinti tai, kad pradiniu momentu per žvakes teka palyginti didelė (daugiau nei 20 amperų, jei žvakė gera) srovė, žvakei kaistant ši srovė sumažėja. Laidus reikia parinkti tokius, kad jais tokia srovė galėtų tekėti - parinkus per plonus laidus, jie gali paprasčiausiai nudegti.

Žemiau esančiose nuotraukose galite matyti, kaip skirtingai kaista skirtingos žvakės (fotografuotas tas pats vaizdas skirtingu laiku). Žvakės prijungtos prie akumuliatoriaus. Dešinėje pusėje esanti žvakė taip ir neįkaito iki reikiamos temperatūros ir liko tamsi - pagal tai galima daryti išvadą, jog ją tikrai metas keisti nauja. Kitos žvakės taip pat kaista skirtingu greičiu.

Stendo praktinis pritaikymas - galima stebėti, kokiu greičiu kaista skirtingo senumo, skirtingų gamintojų ar skirtingų tipų kaitinimo žvakės, arba tiesiog pasitikrinti automobilyje naudojamų žvakių būklę.

Už puikią stendo veikimo demonstraciją dėkojame UAB "Dagas" specialistams.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(4)
Komentarai (8)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(6)
23(3)
20(5)
18(4)
13(4)
12(0)
11(0)
Savaitės
61(0)
52(0)
50(0)
Mėnesio
149(36)
121(25)
118(14)
103(8)
97(7)