Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Krovininis transportas ir pervežimai (Automobiliai ir traukiniai | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2014-12-10 25
Sakoma, kad dėl šventos ramybės geriau nematyti, kaip gaminama virta dešra ir kaip „daroma“ politika. Lengvųjų automobilių servisų meistrai šį kalambūrą papildo pasiūlymu vengti žiūrėti, kaip atrodo jų mašinos uždaros ertmės – slenksčiai, lonžeronai, važiuoklės balkiai, durelių vidinės siūlės ir pan. Specialiu prietaisu – technoskopu – čia padarytos nuotraukos jautresnių nervų žmonėms paprastai sukelia šoką. Tačiau sunkvežimių pardavėjai kone vienbalsiais tikina, kad korozijos problema jiems neaktuali. Cargonews.lt į šiuos procesus pažvelgė atidžiau.
(10) 2014-12-01 79
MAZ-7907. Šis dvylikos ašių "vežimaitis" pasižymi gigantiškais gabaritais: ilgis – beveik 30 metrų, plotis – 4,8 metro, aukštis – 4,5 metro. Nieko stebėtino, kad šitiek ratų suka modifikuotas tanko variklis, kurio galia – 1,25 tūkst. "arklio galių". O ir ratų skersmuo - beveik 2 metrai!
(3) 2014-11-12 9
Aštuonias tonas sveriantis „Volvo FH“ prieš vieną iš greičiausių pasaulyje automobilių „Koenigsegg One:1“. Toks yra naujojo „Volvo“ filmo „Volvo Trucks vs Koenigsegg“ scenarijus. Filme parodomas naujosios pavarų dėžės „I-Shift Dual Clutch“, pagamintos pagal sportiniuose automobiliuose naudojamą technologiją, išskirtinis bandymas.
(1) 2014-09-04 7
Transporto priemones, kurios įsibėgėdamos iki 100 km/h neužtrunka ilgiau 5 sekundžių, be didesnių išlygų priimamos į vadinamąjį „superautomobilių“ klubą. Su „Volvo Trucks“ bendradarbiaujantis nutrūktgalvis Boije Ovebrinkas sukonstravo monstrą, sugebantį simbolinę greičio ribą įveikti viso labo per 4 sekundes. Susipažinkite su „Mean Green“.
(8) 2014-08-04 17
Penktadienio vakarą iš Panevėžio rajone esančios transformatorių pastotės išgabentas 200 tonų sveriantis transformatorius. Jis pakrautas ant specialios priekabos, turinčios 144 ratus ir 18 ašių.
Krovinys bus gabenamas į Bitėnų transformatorių pastotę, esančią netoli sienos su Karaliaučiumi. Nors važiuojant tiesiausiu keliu Panevėžio rajoną ir Bitėnus skiria 200 kilometrų, tačiau sąstatas važiuos dvigubai didesnį atstumą – maždaug 450 kilometrų.
(0) 2014-08-03 5
Jau seniai tapo įprasta, kad gamintojai deda visas pastangas siekdami pagerinti automobilių ir vilkikų ekonomiškumą. Tai nestebina, nes degalai sudaro visų vežėjų išlaidų liūto dalį. Gamintojai siūlo vežėjams padėti šias sąnaudas sumažinti ir tam yra paruošę įvairių pagalbinių sistemų.
(0) 2014-07-20 4
Nors iki šiol buvo galima girdėti daugiau apie bepiločius lengvuosius automobilius, tačiau didieji autokoncernai sėkmingai eksperimentuoja ir su analogišką sistemą turinčiais sunkvežimiais. Štai Mercedes-Benz iki 2025 m. žada į magistrales išleisti vilkikus su autopilotu.
(0) 2014-07-18 0
Net turintys galiojantį techninės apžiūros taloną, tolimų reisų vairuotojai svetimose šalyse gali atsidurti transporto inspektorių taikiklyje ir sulaukti nedviprasmiško kvietimo iš pradžių pasitikrinti vilkiko „sveikatą“ vietiniame TA centre, o po to pašalinti visus gedimus artimiausiame servise. Toks malonumas kainuoja bent 4-5 kartus brangiau nei Lietuvoje.
(0) 2014-07-02 17
Amerikiečių kompanija „Oshkosh Defense“ sukūrė autonominį sunkvežimį „TerraMax“, skirtą surasti ir nukenksminti minas, savadarbius sprogstamuosius užtaisus bei kitas pakelės bombas. Toks sunkvežimis robotas padės išsaugoti šimtus karių gyvybių karštuose pasaulio taškuose, rašo „Wired“.
(5) 2014-06-20 82
Daugelį šių technikos stebuklų savo akimis neišvysime niekada gyvenime. Vis dėlto jei ne jos, mūsų gyvenimas ir kasdienybė nebūtų tokia, kokia yra dabar. Ten, kur šie monstrai darbuojasi, žmonių stengiamasi neprileisti. Pradedame naują straipsnių ciklą, skirtą įspūdingiausioms pasaulio mašinoms. Pirmoje dalyje kviečiame susipažinti su kalnakasybos ir karjerų monstrais.
(10) 2014-05-07 10
Iš šalutinio kelio pajudėti nusprendusiai moterėlei Krasnodare (Rusija) nežmoniškai pasisekė, kad, anot vaizdo siužeto autoriaus iš Rusijos, pagrindiniu keliu važiavo ne koks nors „Kamaz“, o modernus „Volvo“.
(8) 2014-05-02 7
Nuo seno žmonės spėlioja, kaip statydami piramides senovės egiptiečiai sugebėdavo be modernių, šiuolaikinių mašinų išjudinti tokius didelius akmeninius blokus. Yra net tokių beprotiškiausių versijų, kaip nežemiškų civilizacijų ar milžinų pagalba. Tačiau Amsterdamo universiteto fizikai teigia nustatę metodą, kurį dykumų darbininkai tuo metu naudojo. Ir jo pagrindas yra… šlapias smėlis.
(7) 2014-04-28 1
Išties, sunku patikėti tuo, ką matai šioje fotografijoje. Tačiau čia – jokio montažo. Tiesiog paprasčiausias vilkikas gabena milžinišką karjerų savivartį, kuris už vilkiką didesnis keletą kartų.
(3) 2014-04-25 6
Štai taip atrodo viena didžiausios pasaulyje vėjo jėgainės mentė. Jėgainė pastatyta jūroje, prie Škotijos krantų.
(0) 2014-03-25 0
Stiprus šoninis vėjas gali kelti rimtą grėsmę sunkiasvoriams automobiliams. Tą įrodo reta situacija, nufilmuota ant tilto. Vėjas toje vietoje ant šono paguldė net kelis vilkikus. Vieną iš šių įvykių pavyko nufilmuoti netoliese buvusiam pėsčiajam.