Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Automobilio stabdymo sistemos (Automobiliai ir traukiniai | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-08-09 -6
Jeigu galvoje tiesiog verda mintys, o rankos „niežti“, kaip norite patobulinti savo automobilį, prieš imdamiesi savo sumanymų būtinai įvertinkite ar jūsų užmojai neprasilenkia su tuo, ką ir kaip modifikuoti iš tikrųjų galima. LRT.lt pasidomėjo, kokie automobilio pakeitimai toleruojami, kurie bus vertinami kaip dideli trūkumai, o dėl ko gali prireikti papildomos ekspertizės.
(4) 2018-04-08 7
Komponentų gamybos bendrovė „Continental“ atkreipė dėmesį, jog šiuolaikiniai automobiliai tapo programišių taikiniu. Bendrovė savo naujam stabdžių modeliui pirmą kartą pradėjo taikyti šifravimo procesą, paversiantį stabdžių sistemą gerokai saugesne.
(9) 2018-03-01 7
Kalbėdami apie vairavimą žiemą, saugaus eismo ekspertai akcentuoja, kad ypatingą reikšmę stabdymo kelio ilgiui turi ABS, arba dar kitaip – stabdžių antiblokavimo – sistema. Antrosios kartos ABS į automobilius montuojama maždaug 15 metų, o gamintojai jau paruošę trečiosios kartos sistemą. Skirtumas tarp jų – stulbinantis.
(2) 2015-10-19 -8
Stabdžių sistemas gaminanti bendrovė Brembo garsėja ypač kokybiška produkcija, kurią naudoja ne vieną Formulės-1 komanda – Ferarri, STR, Sauber, Lotus, Force India, Mercedes, Red Bull... Išskirtinė šių stabdžių savybė – jie turi akimirksniu sustabdyti greičiau nei 300 km/val. lekiantį bolidą. Savaime suprantama, veikti tokie stabdžiai turi ypač patikimai. Nieko stebėtino – štai kokias perkrovas Brembo stabdžių diskai patiria bandymų metu.
(24) 2015-06-19 16
Galima ginčytis, tačiau nemažai eismo dalyvių iš tiesų nėra itin geri ir patyrę vairuotojai. Tačiau viena švedų kompanija rengia vakuuminių stabdžių technologiją, kuri pasižymi stebėtinu stabdymo efektyvumu.
(4) 2014-12-30 23
Techniškai netvarkingas automobilis pavojingas ne tik tuo, kad gali tapti tiesiogine arba netiesiogine avarijos priežastimi. Vairuodamas tokią transporto priemonę vairuotojas yra blaškomas, jo dėmesys nukreipiamas nuo pagrindinio jo darbo. Be to, techniniai nesklandumai kartais net verčia prie vairo sėdintį žmogų sąmoningai nusižengti Kelių eismo taisyklėms.
(5) 2014-11-05 61
Europos Komisija paskelbė, kad nuo šiol visiems naujai gaminamiems automobiliams, kurie parduodami Europos Sąjungos teritorijoje, yra privaloma montuoti elektroninę stabilumo sistemą ESP. Šiais metais 84 procentai, arba penki iš šešių Europoje parduodamų naujų automobilių turi ESP.
(0) 2014-03-24 2
Automobilių sistemų darbą kontroliuojantys galingi mikroprocesoriai ir šimtai metrų informaciją perduodančių kabelių dabar yra greičiau įprastas reiškinys, nei retos išimtys. Elektroninių pagalbininkų šių dienų automobiliuose dabar yra tiek, kad pasimesti aiškinantis juos žyminčių santrumpų semantiką gali net ir su laikmečiu koja kojon žengti nespėjantis automobilių meistras.
(27) 2014-02-04 0
Europos Sąjungoje slaptai kuriami įrenginiai, kurie suteiks galimybę sustabdyti transporto priemonės variklį per atstumą.
(0) 2013-03-08 0
Visiems gerai pažįstamas automobilių gamintojas „Volvo“ naujausiuose savo modeliuose planuoja įrengti išorines oro pagalves – apsaugoti pėsčiuosius nuo galimų traumų susidūrimų metu. Statistika rodo, kad Europoje iš visų kasmet autoįvykiuose žūstančiųjų pėstieji sudaro maždaug 50%, Kinijoje – 26%.
(7) 2011-08-21 0
Mokslininkų teigimu, tinkamai išnaudojus žmogaus smegenų signalus, galima sumažinti stabdymo kelią ir tokiu būdu pavojingose situacijose išvengti susidūrimo. Mat mūsų smegenys yra pakankamai greitos įvertinti situaciją, tačiau raumenys gerokai vėluoja įgyvendinti smegenų impulsus.