Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Elektronika
(10) 2021-10-16 34
Turbūt matėte, kaip robotas-šuo bėgioja. Greičiausiai matėte ir kaip jis šokinėja ar šoka visai mielus šokius. O dabar pamatykite, kaip atrodo pasiruošęs šaudyti mirtį sėjančiais ginklais. Kompanija „Sword Defense Systems“ pristatė robotams-šunims skirtus snaiperinius šautuvus, galinčius pataikyti į 1,2 km atstumu esančius taikinius.
2021-10-07 1
LEONARDO ūgis - vos 0,8 m. Tačiau jis yra labai talentingas - jis gali ne tik vaikščioti, bet ir skraidyti.
2021-10-05 4
Spermatozoido užduotis gali atrodyti paprasta, juk tereikia nuplaukti prie kiaušialąstės ir įterpti genetinės medžiagos. Tačiau kai kuriais atvejais sveiko spermatozoido nesugebėjimas plaukti gali sukelti nevaisingumą, kuris paveikia maždaug 7 procentus visų vyrų.
2021-10-01 7
Tikriausiai nuo vaikystės atsimenate daugybę superherojų ir kadaise svajojote turėti supergalių. O gal vis dar apie tai tebesvajojate? Pristatome įspūdingiausius egzoskeletus, kurie leidžia pasijusti supergalių turinčiu žmogumi.
2021-09-29 4
Elektroninės prekybos milžinė „Amazon“ pristato išmanų namų robotą „Astra“. Tai - tarsi virtualios asistentės „Alexa“ personifikacija, po namus važinėjantis ir viską filmuojantis robotas iš ateities. Bet kam jo gali prireikti? Ir kodėl daug kam „Astra“ kelia šiurpą?
2021-09-23 2
Šiaurės vakarų universiteto inžinieriai pažvelgė į vėjo nešiojamas sėklas ir nusprendė iš jų pasisemti įkvėpimo. Jie sukūrė itin mažą skraidančią mikroschemą, bet kam ji skirta?
(3) 2021-09-18 47
Mūsų skaitmeniniuose prietaisuose tiksinčius lustus gamina vos kelios didelės kompanijos, bet atvirojo kodo pritaikymas dizainui galėtų užbaigti jų dominavimą – ir tai padarytų įtaką vis
2021-09-18 8
Vienoje Seulo laboratorijų chameleonas atsargiai slenka skirtingų spalvų paviršiumi, o jo oda iškart prisitaiko prie aplinkos – visaip kaip gamtoje. Tik šiuo atveju chameleonas tai mechaninis robotas, kuriam pritaikyta dirbtinio kamufliažo technologija, atkartojanti minėtojo driežo gebėjimą keisti spalvą.
(1) 2021-09-17 17
Daugybę kartų girdėjome, kad dirbtinis intelektas ir robotai atims mūsų darbus. Bet ar jie gali pasikėsinti ir į mūsų seksualinius partnerius? O gal tai - galimybė bent šiek tiek numalšinti vienišumą?
2021-09-17 27
BJARKE Ingels Group (BIG), pripažinta architektūros įmonė, sukūrusi „Virgin“ „Hyperloop Passenger Pods“, „VIA 57 West“ ir „O-Tower“, bendradarbiaudama su giliavandenės kasybos bendrove „The Metals Company“ sukūrė povandeninius robotus, kurie iš jūros dugno rinks akumuliatorių baterijoms reikalingus metalus.
 
(5) 2021-09-14 16
Šis egiptiečių mechatronikos inžinierius gali paversti orą vandens lašeliais, ir tai padaryti jam padeda ELU – jo paties sukurtas robotas, kurio paskirtis yra šalinti drėgmės perteklių ir, pasitelkus dirbtinį intelektą, paversti jį vandeniu.
2021-09-10 2
Jau seniai žinoma, kad akių kontaktas su robotu gali kelti nerimą. Mokslininkai net turi pavadinimą šiam nemaloniam jausmui – „keistasis slėnis“.
2021-09-04 3
OLED, kitaip dar vadinama organinių šviesos diodų pavadinimu, yra pati pažangiausia šiuo metu egzistuojanti displėjų technologija, pasižyminti neprilygstama atkuriamo vaizdo kokybe. Kuo ji pranašesnė palyginti su kitomis, seniau egzistuojančiomis šiuolaikinėmis alternatyvomis?
2021-08-24 37
Mažesnis už dulkę, bet pasižymi tokia įtampa kaip AAA baterija - kas? Naujas Vokietijos mokslininkų sukurtas superkondensatorius. Ir jį saugu naudoti žmogaus kūne.
2021-08-23 25
Nauji „Boston Dynamics“ vaizdo įrašai pristato garsųjį „Atlas“ robotą, atliekantį sudėtingiausius iki šiol matytus parkūro triukus (pranc. parkour – distancija, kliūčių ruožas). Vaizdo įrašai taip pat atskleidžia šios novatoriškos robotų kompanijos užkulisius.
2021-08-21 11
„Tesla“ vadovas Elonas Muskas, kurio įkurta bendrovė jau užėmė dominuojančią padėtį elektrinių transporto priemonių gamybos rinkoje ir kuris jau įsivėlė į milijardierių kosmines varžybas, paskelbė apie naują sritį, kurią siekia užkariauti: garsus verslininkas šįkart nusitaikė į robotus humanoidus.
2021-08-03 24
Mokslininkai Ilinojuje sukūrė naują termoelektrinę medžiagą, kuri efektyvumu lenkia visas ankstesnes alternatyvas. Termoelektrinės medžiagos, paprastai tariant, verčia šilumą elektrine energija, todėl jos puikiai tinka iššvaistomai energijai susigrąžinti.
(6) 2021-08-03 28
Kai kalbame apie logistiką, dažniausiai turime omenyje lėktuvus, laivus ir sunkvežimius, jungiančius didžiulius sandėlius ir gamyklas. Tačiau net ir didelės gamyklos viduje sureguliuoti komponentų ir užbaigtų produktų judėjimą nėra lengva. Štai didžiausias vidaus degimo variklių gamintojas pasaulyje turėjo pasitelkti įdomų inovatyvų sprendimą.
2021-07-23 6
Dirbtinio intelekto algoritmai, kuriuos sukūrė Berklio universiteto, "Facebook" ir Karnegio Mellono universiteto tyrėjų komanda, suteik robotams geresnius gebėjimus prisitaikyti prie nepažįstamos vietovės ir joje judėti realiuoju laiku. Dabar jie gali įveikti sniegą, lietų, karštį ir nakties tamsą.
2021-07-09 44
„Boston Dynamics“ yra žinomi dėl savo unikalių robotų „Spot“, kurie geba atlikti įvairias užduotis. Dabar, švenčiant sandorį su „Hyundai Motor Group“, įmonė išleido vaizdo įrašą, kuriame robotai „Spot“ šoka pagal BTS dainą „IONIQ: I'm On It“.
2021-06-23 5
Tikriausiai prisimenate garsiausius „Boston Dynamics“ kūrinius - keturkojį „Spot“ ir humanoidą „Atlas“. Kompanija, kaip tikimasi, ir toliau gamins tokius įspūdingų galimybių robotus, bet naujas savininkas norės ir kiek kitokių produktų.
(4) 2021-06-22 12
Nors ratuoti robotai yra stabilesni, robotai su kojomis gali pasiekti vietas, kurių pasiekti negali joks riedantis marsaeigis.
2021-06-09 10
Į daugiau kaip 70 pasaulio šalių termovizorinius ir skaitmeninius naktinio matymo prietaisus eksportuojanti Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Yukon Advanced Optics Worldwide“ į inovacijas ir naujų termovizijos technologijų plėtrą šiais metais investuos daugiau nei 4 mln. eurų.
2021-06-07 1
Pagal 150 mln. svarų sterlingų vertės projektą, Kornvalio oro uoste esančioje „Aerohub“ verslo zonoje bus pastatytas vandens centras su įrengtu 50 m. gylio baseinu. Tikimasi, kad baseinas bus naudojamas povandeninei robotikai tobulinti ir astronautams rengti.
2021-05-31 11
Pasirodo, žmonės gali labai lengvai prisitaikyti naudoti robotinį „trečiąjį nykštį“, rodo neseniai atlikto eksperimento rezultatai. Jo metu žmonės mokėsi naudoti specialiai sukurtą papildomą robotinį nykštį. Ir žmonės ne tik stebėtinai lengvai priprato naudoti papildomą pirštą, bet ir smegenų nuotraukos parodė, kad jos taip pat labai greitai prisitaikė prie naujo instrumento.
2021-05-27 2
Pirmieji pasaulyje roboto autoportretai, kuriuos nutapė androidas Ai-Da, buvo pristatyti naujoje meno parodoje Londone, nepaisant to, kad „menininkas“ neturi savęs, kurį galėtų pavaizduoti. Pasak roboto kūrėjų, stebėtinai tikslūs atvaizdai kvestionuoja dirbtinio intelekto vaidmenį žmonių visuomenėje ir meta iššūkį minčiai, kad menas yra išskirtinai žmogiška savybė.
2021-05-20 2
Pandemijos metu akivaizdžiai apribojus kontaktų skaičių, nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių prarado galimybę matytis su artimaisiais. Spręsdami iškilusią slaugos bei priežiūros problemą, Kauno technologijos universiteto mokslininkai kartu su bendrove „Būsto automatika“ kuria sveikatos priežiūros robotą, kurio tikslas – stebėti ir vertinti gyvybinius žmogaus rodiklius bei, esant poreikiui, apie negalavimus surinktą informaciją skubiai perduoti medicinos ar slaugymo įstaigoms.
2021-05-17 1
Jei iki šiol tiesiog kasdien šalia žmonių besisukiojančius ir jų gyvenimą lengvinančius robotus galėjome matyti tik per informacinius pranešimus, socialiniuose tinkluose ir iškart suprasdavome - čia jau Azijos šalyje tai vyksta - tai pasiruoškite. Tokie robotai jau Lietuvoje - mūsų šalyje prasidės robotų revoliucija.
(6) 2021-05-13 25
Kolumbijos universiteto mokslininkai sukūrė neįtikėtinai mažą mikroschemą, kurią į odą galima implantuoti adata. Tai - mažiausia vienos mikroschemos sistema pasaulyje, tik ką ji gali?
(1) 2021-05-01 67
Termovizorinius ir skaitmeninius naktinio bei dieninio matymo optinius prietaisus kuriančios ir gaminančios bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ gaminį „Pulsar Thermion XG50“ Nacionalinė Amerikos šaulių asociacija įvertino „Metų optikos“ apdovanojimu.
2021-04-27 13
Stanfordo universiteto mokslininkai sukūrė kulkšnies egzoskeletą, kuris pastebimai padidina ėjimo greitį. Tik tai nebus prietaisas niekur nespėjančiam jaunimui.
2021-04-23 26
Ši technika ateityje gali būti taikoma daugelyje sričių, įskaitant minkštą robotiką ir net lanksčius kompiuterio ekranus.
2021-04-20 5
Tokijo Mokslo universiteto mokslininkai mano, kad greitai energiją jūsų dėvimi elektronikos prietaisai ims gamintis patys. Ir tam jiems reikės tik jūsų prakaito.
2021-04-14 1
Viename Singapūro rajone važinėja du robotai ir gyventojams atgabena maisto produktų bei siuntinių. Vietos technologijų bendrovės „OTSAW“ sukurti autonominiai pristatymo robotai „Camello“ sulaukia nemažai smalsių žvilgsnių.
2021-04-14 4
Kauno technikos kolegija atšventusi savo 100 metų sukaktį, jaučiasi kaip niekad jauna, kūrybinga ir entuziastinga. Todėl sugalvojo pakviesti visus – ne tik šios kolegijos studentus ir dėstytojus, bet ir visus, kurie domisi elektronika, dalyvauti konkurse „Jaunasis elektronikos entuziastas 2021“.
2021-04-03 13
Dar visai neseniai ploni kaip kreditinė kortelė ar net suvyniojami televizoriaus ekranai atrodė tarsi tolima ateitis. Tačiau šiandien organinių šviesos diodų (OLED) galimybės – beribės. Organiniai bemetaliai spinduoliai keičia neorganinių medžiagų pagrindu veikiančius prietaisus, kuriuose naudojami brangūs ir reti metalai. Viena iš potencialių šių medžiagų panaudojimo sričių – kaip šviestuvas įjungiami šviečiantys langai ar net sienų apmušalai. Organinius bemetalius spinduolius kuria, sintetina ir tyrinėja tarptautinis mokslininkų konsorciumas, kuriam priklauso ir KTU.
2021-03-26 6
Paralyžiuoti žmonės kada nors vėl vaikščios taip laisvai, kaip ir tie, kurie be problemų valdo savo kojas.
2021-03-25 15
Kinijos mokslininkų sukurtas savivaldis minkštasis robotas pirmą kartą savarankiškai darbavosi 10 900 metrų gylyje – Marianų lovyje.
2021-03-24 16
Įsivaizduokite, kad galite paklausti savo fikuso, kodėl jo lapai paruduoja arba pasitarti su savo obelimi dėl geriausios derliaus dienos. Nors tai skamba kaip kažkas iš fantastikos srities, bendravimas su augalais iš tikrųjų yra ganėtinai paprastas reiškinys.
2021-03-19 7
Kartais paprasti fiziniai raktai nėra geras pasirinkimas. Dėl to naudojame elektronines kodines spynas. Problema ta, kad jas mėgsta ir nusikaltėliai, bet šveicarai žino, kaip pagerinti jų saugumą.
2021-03-17 16
„Eelume Subsea Intervention“ gamina neįprastai atrodantį povandeninį droną. Tarsi vandens gyvatė manevruojantis robotas turės specifinę užduotį jūros dugne.
>> Senesni įrašai