Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Elektronika

JAV gali atsirasti nuotoliniu būdu valdomi robotai – policininkai

2012-10-04 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (330)
    Share

Tarptautinio Floridos universiteto padalinio "Discovery Lab" mokslininkai, palaikomi JAV Karinių jūrų pajėgų Rezervo, kuria nuotoliniu būdu valdomus robotus. Manoma, jog valdyti tokias mašinas galės į pensiją dėl invalidumo išėję policininkai bei karo veteranai.

Tam tikra prasme tai bus "Robocop" analogas iš to paties pavadinimo fantastinio kovinio filmo. Žinoma, jog šiuo metu jie negalės tapti "superpolicininkais", kaip tai buvo rodoma kino filme, kadangi robotų pareigos bus daug paprastesnės. Nuotoliniu būdu valdomi robotai turės ratus, jie patruliuos tam tikroje teritorijoje, saugos branduolinius objektus, taip pat išrašinės baudos kvitus vairuotojams, kurie statys automobilius neleistinose vietose. Techninių galimybių šioms užduotims atlikti jau yra, todėl projekto autorius daugiau domina naujų robotų išvaizda.

Iš vienos pusės, mašina turėtų atrodyti įtikinamai, kad eilinis pilietis neužmirštų, jog su juo kalba ne bedvasis mechanizmas, o pilnavertis teisėsaugos pareigūnas. Iš kitos pusės, robotas neturėtų būti bauginantis, kad, pavyzdžiui, pasimetęs bei tėvų nerandantis vaikas galėtų prieiti prie tokio "Robocop‘o" ir paprašytų padėti.

Taigi mokslininkai ir studentai iš "Discovery Lab" neskuba savo projektą kurti nuo nulio, o kaip pagrindu ketina pasinaudoti kariniu ratuotu robotu IHMC, kuris užsakytas agentūros DARPA, suteikiant $2 mln. biudžetą visam projektui. Šis robotas–patrulis bus aprūpintas garso ir vaizdo sistema, kuris leis jį valdantiems žmonėms bendrauti su piliečiais. Nuotoliniu būdu valdomi daugiafunkcinės mašinos jau plačiai naudojamos karo ir medicinos sferose, todėl robotai, tarnaujantys teisėsaugai – tai naujas logiškas žingsnis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
50(0)
31(6)
31(1)
23(4)
17(3)
15(0)
15(0)
13(0)
13(0)
Savaitės
77(3)
70(0)
69(1)
62(0)
60(0)
Mėnesio
232(8)
111(3)
108(12)
106(26)
105(0)