Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Elektronika

Verta žinoti: tiesa bei mitai apie kroviklius ir jų naudojimą

2015-12-15 (8) Rekomenduoja   (74) Perskaitymai (275)
    Share

Išmaniųjų telefonų, muzikos grotuvų ir kitų mobiliųjų įrenginių įkrovimo procesas apaugo daugybe patarimų ir mitų. Pabandysime išsiaiškinti kaip iš tiesų teisingai įkrauti prietaiso bateriją.

Nenaudokite neoriginalių kroviklių

Ginčytinas teiginys, nes šiuolaikiniai krovikliai naudoja mikroschemas, kurios nustato vartojamos elektros srovės galią, todėl blogas įkroviklis įrenginio sudeginti negali, tačiau gali keletui valandų pratęsti įkrovimo procesą, arba visiškai neįkrauti, jei neperduoda reikiamos įtampos elektros srovės.

Negalima pamiršti, kad prietaisai nereguliuoja įkroviklio maitinimo įtampos, todėl negalima naudoti kitokios nei nurodyta įtampos įkroviklių (daugumos planšečių ir išmaniųjų telefonų USB jungčių įtampa yra 5V). Žema įtampa neleis įsijungti įkrovimo kontrolės lustui, aukšta – jį sudegins ir tada prietaisą teks nešti remontuoti, o kai kuriais atvejais netgi išmesti į šiukšlyną.

Jei visi reikalingi parametrai sutampa su originalaus įkroviklio savybėmis – kodėl nesutaupyti? Firminių aksesuarų antkainiai kartais siekia net tūkstantį procentų!

Krovimo metu nenaudokite prietaiso

Šis patarimas taip pat tik iš dalies teisingas, nes bet kuris įjungtas prietaisas, nepriklausomai nuo to ar jis tuo metu įkraunamas, ar ne, naudoja energiją. Tačiau, jei su telefonu ar planšete žaisite „sunkius“ žaidimus, kol prietaiso akumuliatoriaus kraunasi, du skirtingi procesai gali sukelti nemalonių pasekmių.

Ir baterijos įkrovimo, ir žaidimo metu prietaisai yra labiau linkę kaisti, o abiejų veiksnių buvimas vienu metu padidina perkaitimo tikimybę. Be to, tai pailgins planšetės arba išmaniojo telefono energijos atsargų papildymo laiką. Tačiau visa tai nereiškia, kad prietaisų negalima naudoti įkrovimo metu.

Įkrauti galima tik visiškai išsikrovusius akumuliatoriaus

Šis patarimas gimė, kai visi įrenginiai naudojo Ni-MH (Nikelio metalo hidrido) arba NiCd (nikelio-kadmio) akumuliatorius. Tokios baterijos pasižymi atminties defektu, todėl kraudami ne visiškai išsikrovusius šių tipų akumuliatorius, laikui bėgant, sumažinsime jų talpą.

Dauguma šiuolaikinių įrenginių naudoja ličio polimerų (Li-Pol) baterijas. Skirtingai nei nikelio-kadmio, jų iškrovos procesą kontroliuoja mikroschema, kuri net esant mažai baterijos įkrovai atiduoda nominalią tokios pat įtampos srovę. Naujesnio tipo akumuliatorių talpa nuo nepilno iškrovimo nesikeičia, todėl jų energijos atsargas galite papildyti sau patogiu metu.

Nepalikite prietaisų krautis per naktį

Dar vienas mitas, susijęs su nikelio baterijomis – jos dėl perkrovimo gali perdegti. Tačiau ličio polimero akumuliatorių energijos suvartojimą, kai baterija visiškai įkrauta, sustabdo mikroschema. Taigi, šiuolaikiniai išmanieji telefonai gali būti palikti krautis bet kokiam laikui (žinoma, jei yra nesugedę).

Verta skaityti! Verta skaityti!
(89)
Neverta skaityti!
(15)
Reitingas
(74)
Komentarai (8)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
50(0)
29(0)
29(0)
22(0)
21(0)
20(0)
17(3)
15(0)
15(1)
Savaitės
86(0)
75(0)
61(2)
59(0)
Mėnesio
109(14)
109(9)
83(0)
75(0)