Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Elektronika

Mokslininkai suteiks antrą šansą paralyžiuotiems žmonėms – jau kuriamas mintimis valdomas egzoskeletas

2016-10-21 (0) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (660)
    Share

ETH „Rehabilitation Engineering Laboratory“ pristato naujausią projektą – tai mintimis kontroliuojamas robotas, kuris padeda pajudinti paralyžiuotą ranką.

Insultą patiria 1 iš 6 žmonių pasaulyje. Vien Šveicarijoje insultas ištinka 16 tūkst. gyventojų per metus. Du trečdaliai tokių pacientų patiria bent vienos rankos paralyžių.

Kartais išgyti padeda speciali treniruočių programa, tačiau čia viskas priklauso nuo to, kiek daug žalos smegenims padaryta.

Šveicarų mokslininkas prof. Rogeris Gassertas sukūrė krūvą robotinių įrenginių, kurie padeda treniruoti paralyžiuotas rankas. „Noriu, kad pacientai tokius robotus turėtų namuose ir galėtų treniruotis tiek, kiek jiems reikia“, – teigia R. Gassertas.

Jis sukūrė robotinį egzoskeletą rankai, skirtą insulto ištiktiems žmonėms. Projektą jis vykdo kartu su japonų profesoriumi Jumpei Arata.

Egzoskeletas yra daug lengvesnis negu dauguma panašių išradimų – vos 120 gramų, jį naudojantis pacientas gali atlikti beveik visus veiksmus, kaip ir su sveika ranka.

Šiuo metu R. Gassertas su komanda bando patobulinti ranką taip, kad ją būtų galima valdyti smegenimis. Jo teigimu, dabar svarbiausia atrasti, kaip tiksliai veikia smegenys, kai žmogus pagalvoja, kad reikia pajudinti tam tikrą kūno dalį.

„Tuomet žinosime, kaip pasiųsti signalą iš smegenų į mūsų robotą“, – teigia R. Gassertas.

Jeigu R. Gasserto projektas pasiteisins, bus galima sukurti mintimis valdomą egzoskeletą. Toks pasitarnautų tiek tiems, kurie turi treniruoti ranką tam, kad ji atsistatytų, tiek tiems, kurių smegenys jau pažeistos negrįžtamai.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(4)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(3)
28(0)
20(1)
14(0)
12(0)
11(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
105(0)
84(1)
Mėnesio
149(2)
148(15)
146(3)
143(12)
138(22)