Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Elektronika

Apie nepaprastai sparčiai besivystantį sektorių: reikės daug naujų darbuotojų, atlyginimai jau dabar siekia tūkstantį eurų

2016-12-23 (3) Rekomenduoja   (23) Perskaitymai (3880)
    Share

Tačiau dažnai jis ir pats turi keistis: kažko naujo išmokti, pažiūrėti į save iš šalies ir tobulėti, pažvelgti į situaciją iš įmonės pozicijų - kaip jis gali būti dar naudingesnis įmonei. Keistis yra labai sunku, dėl to žmogus renkasi lengvesnį kelią - dirbti nekenčiamą darbą ir burbėti.

- Gal žinote, kokių atlyginimų Lietuvoje gali tikėtis robotikos specialistai ir profesionalai, bent apytiksliai?

- Kalbant apie atlyginimus - orientuotis reikėtų į informacinių technologijų (IT) sektoriaus atstovų atlyginimus. Sakyčiau 1 tūkst. EUR „į rankas“ yra normalu. Naujokai, kurie sugeba ne tik kalbėti, bet ir kažką padaryti - 700-800 EUR. Aukštos klasės specialistai - gali būti ir daugiau nei 2 tūkst. EUR.

Tačiau reikia suvokti, kad kol kas robotikos sektoriuje darbo vietų pasiūla nėra didelė. Žiūrint į 4-5 metų perspektyvą numatomas spartus sektoriaus augimas. O darbo programuotojams, kurie nemokės programuoti „daiktų“, darbo vietų pasiūla rinkoje gali ir mažėti.

- Anksčiau esate minėjęs, kad Lietuvos robotikoje vietos gamintojai, nors yra pasiekę gana daug, ne visada buvo užmezgę sėkmingus bendradarbiavimo santykius. Kaip jūs manote kokia yra to priežastis? Ar tiesiog tam nesusiklostė aplinkybės, ar tarp vietos verslo trūksta pasitikėjimo, bendrų iniciatyvų?

- Pradėkime nuo to, kad bendradarbiavimo ir pasitikėjimo kultūros Lietuvoje mažai, kad dar neseniai išaugome iš „laukinių vakarų“ periodo, kai konkurentas konkurentą tiesiog sprogdindavo. Pasitikėjimo kultūrai susiformuoti reikia laiko, gerai veikiančios švietimo sistemos, kultūros suformuoto vertybinio konteksto.

Versle šie santykiai labai trapūs, sunku pasitikėti konkurentu, kai abu lipa vienas kitam ant kulnų mažoje Lietuvos rinkoje. Todėl Lietuvos robotikos asociacijose stengiamės ieškoti galimybių veikti kartu tarptautinėse rinkose.

Bandome bendromis jėgomis aiškintis tradicinės pramonės problemas. Tada žymiai lengviau susitarti.

Konkrečių bendradarbiavimo projektų kol kas mažai, bet per metus nuo pokalbių apie asociacijos poreikį pradžios sparčiai pasistūmėjome į priekį. Prie to labai stipriai prisideda ir asociacijos pirmininkas, kuris pagal tautybę yra danas.

- Ko tikitės robotikos srityje kitais metais?

- Pramoninės robotikos sektorius auga 10-12 proc. per metus. Panašiai auga ir profesionalių paslaugų sektoriaus robotika. Ypatingai prognozuojamas augimas logistikos srityje, medicinoje, krašto apsaugoje.

Tačiau labiausiai auga - 40 proc. per metus - asmeninių paslaugų robotika, tai - pramogos, namų valymas, vejos priežiūra, pagyvenusių žmonių priežiūra, švietimas ir mokymas. Taip pat stebimas labai spartus augimas kuriant naujas robotikos įmones.

Šiuo metu naujų įmonių kūrimo srityje pirmauja Europa. JAV robotikos srityje nėra lyderė, bet pagal prognozes ir skaičius sparčiai vejasi. Labai norėčiau 2017-ais metais pamatyti Lietuvoje bent keletą startuolių, kurie veiktų asmeninių paslaugų robotikos srityje.

Kai parodai žmonėms pramonėje veikiantį robotą, jie nustemba, kad jis visai nepanašus į robotą iš filmų. Asmeninių paslaugų robotika daug suprantamesnė paprastam žmogui. Tradicinėje pramonėje susidomėjimas robotizavimu auga.

Daugėja ir sėkmės istorijų, kurias robotikos įmonės gali naudoti darydamos naujus pardavimus. Palaipsniui išeiname iš eksperimentavimo ir klaidų darymo fazės į brandesnius lietuviškus sprendimus.

Dar neseniai būčiau sakęs, kad gerai būtų 2017-ais sulaukti pirmos rimtesnės rizikos kapitalo investicijos į robotikos įmonę, tačiau prieš mėnesį toks įvykis jau įvyko. Tai belieka 2017-iems palinkėti dar 2-3 panašių investicijų į robotikos, daiktų interneto ar panašius startuolius.

1 | 2
Verta skaityti! Verta skaityti!
(24)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(23)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Erika Fuks
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
113(9)
61(9)
46(3)
36(0)
34(0)
19(0)
17(4)
15(0)
13(0)
11(0)
Savaitės
138(3)
134(13)
84(1)
83(7)
66(0)
Mėnesio
139(0)
138(3)
132(10)
132(2)
126(2)