Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Elektronika

Marsaeigių įkvėptas robotas ruošiasi valyti paplūdimius - kaip jis atrodo ir veikia (Video)

2016-12-28 (0) Rekomenduoja   (-1) Perskaitymai (385)
    Share

Jauna kanadietė, besidominti robotika ir norinti prisidėti prie aplinkos gerinimo, sugalvojo sukurti robotą, kuris valytų paplūdimius nuo šiukšlių.

„Panaudoję robotikos gudrybes kokioje nors socialinėje srityje, jūs pamatysite, kaip technologija gali paveikti pasaulį ir pakeisti jį į geresnę pusę“, – sako šio neįprasto aparato  kūrėja Erina Kenedi.

„Bowie“ važinėja itin sudėtinga pakrante

Spalvingą keturračio roboto „Bowie“ konstrukciją įkvėpė šiuolaikinis marsaeigio dizainas. Mašina pavadinta dainininko Deivido Bowie garbei ir pagaminta į pagalbą pasitelkus 3D spausdintuvą. Prie roboto pritaisytas specialus manipuliatorius, kuris renka šiukšles paplūdimyje, tačiau Kenedi tikisi, kad tai tik pradžia.

„Vieną dieną robotai taps efektyvia priemone surinkinėti šiukšles paplūdimiuose, ypač kai kalbama apie smulkius plastikinius fragmentus, kurie kelia pavojų paukščiams. Jei jie pagalvos, kad tai maistas ir jį sules, tai gali juos pražudyti.“

Erina Kenedi robotais susidomėjo būdama 13 metų po įvykusios sportinės traumos. „Kadangi nieko negalėjau daryti, o tik sėdėti namie, turėjau kažkuo užsiimti,. Tada man į rankas papuolė komplektas Lego Mindstorms, ir aš pradėjau gaminti robotus“, – pasakojo ji. „Aš koncentruojuosi į savadarbes robotizuotas mašinas, kurias galima demonstruoti pasauliui, jį tyrinėti ir tuo pačiu daryti jį geresniu.“

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(-1)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
49(0)
33(1)
24(5)
20(0)
18(0)
15(0)
14(0)
11(4)
Savaitės
98(2)
79(9)
70(4)
69(4)
Mėnesio
168(16)
135(2)
106(1)
85(3)